Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Носене на лично оръжие

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Носене на лично оръжие

    Цялата работа ми прилича на един добър повод да се махнат много от контитуционните права, по предлог борба с тероризма. В UK вече си гласуваха закон да подслушват нета нацяло. В USA това мина таман след 11-ти. Филмът сме го гледали, ти чакай да ни дават шанс да се вардим...

    Коментар


    • #17
      От: Носене на лично оръжие

      Аз пък си мисля, че скоро ще почне да се либерализира закона за оръжието в развитите страни. Никой до сега не е успял да отговори на въпроса "как ще контролирате оръжието в престъпниците?" Ограниченията са ясни - има ги и пак ще ги има, всеки си преценя какво да прави.
      Истината е тая - както Волен не отиде да се репчи във ВИФ, така и тарамбуките няма да почнат да правят атентати на полигона за танков биатлон или на годишното събиране на БФСС. Ще търсят да ударят там където има шанс да нанесат най-много поражения (или там където им кажат, тези които им плащат) за най-кратко време и с най-голяма вероятност да оцелеят по-дълго (за да стрелят по-дълго)
      Мисля, че е безотговорно да се не се носи оръжието след като държавата ти е гласувала доверие да ти го разреши. Ще ви гложди едно "ами ако...", особено след последните събития.
      Някой беше споменал за въоръжени и обучени полицаи - нали се сещате, че те ще са първите цели след което пътя към публиката остава свободен! Освен това аз предпочитам да нося моето си оръжие с което съм тренирал и мога да боравя без да се замислям отколкото да разчита на някой недоспал, недоволен и не-мотивиран служител да ме пази.
      Какво казва полицията относно нивото на риск е абсолютно без значение! Отдавна службите нямат достъп до информацията, която би им помогнала да действат проактивно. Всички реакции, които виждаме са или реактивни или плод на целенасочено дадена информация от нечия чужда служба. Аз лично също се притеснявам от бежанците т.к. не мисля, че така пропагандирания контрол е на лице и се знае реалната ситуация в собствената ни държава.
      42

      Коментар


      • #18
        От: Носене на лично оръжие

        slaf4u
        Някой беше споменал за въоръжени и обучени полицаи - нали се сещате, че те ще са първите цели след което пътя към публиката остава свободен! Освен това аз предпочитам да нося моето си оръжие с което съм тренирал и мога да боравя без да се замислям отколкото да разчита на някой недоспал, недоволен и не-мотивиран служител да ме пази.

        Мога да ви пусна 5 минутно видео сьс стрелба и кьорав полицай не се вижда та който иска полицията да му е бодигард да заповяда и да не пречи на другите които имат желание и вьзможност сами да СЕ ОПИТАТ ПОНЕ да си спасят живота.Ма щяло да е мазало ако някой имал орьжие на концерта.......щото пьк сега е една картинка,не е за говорене.Ако орьжие се спираше с молби лесно,наколенките и се молим ма се спира с друго орьжие и втори вариант НЯМА.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Носене на лично оръжие

          По повод хода на разговора и дискусията тук, това видяхте ли го?
          Както искате го наречете, но трябва да се взима под внимание...

          Коментар


          • #20
            От: Носене на лично оръжие

            Като абсолютно невеж в материята да попитам:
            -какво трябва да направя (на какви изисквания трябва да отговарям) за имам правото да притежавам "лично оръжие" (визирам пистолет).
            Благодаря предварително.
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #21
              От: Носене на лично оръжие

              Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
              Като абсолютно невеж в материята да попитам:
              -какво трябва да направя (на какви изисквания трябва да отговарям) за имам правото да притежавам "лично оръжие" (визирам пистолет).
              Благодаря предварително.
              Да не си луд-да не се водиш на учет.
              Да нямаш криминална регистрация.
              Да си над 18год.
              Да имаш изкаран курс за боравене с огнестрелно оръжие.
              Да имаш излишни пари-хубавите пищови са скъпи.
              ПП Познанство с КОС-аджията не вреди.

              Коментар


              • #22
                От: Носене на лично оръжие

                Първоначално публикуван от BENZBOSS
                ДА ама трябва да сте 1:1,а друго си е ти вадиш Калашник в един ресторант пьк те ти вадят 60 пищова,някак си по-правилно ми се вижда от колкото 60 на заколение.

                Стрелбата или екзекуцията в Парижката зала е продьлжила над 10 минути,10 МИНУТИ е нямало ни един който да им се опьне,НИ ЕДИН било то полицай,охранител,минувач или гражданин на концерта.Ни един който да има даже в колата си една цев,не да ги растреля ми поне по един фишек да им пусне,е така да разберат,че не са сами с орьжията си,НИ ЕДИН.
                Който не е способен да се опази - умира. Еволюция. Всичко друго е "демокрация".
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #23
                  От: Носене на лично оръжие

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Да не си луд-да не се водиш на учет.
                  Да нямаш криминална регистрация.
                  Да си над 18год.
                  Да имаш изкаран курс за боравене с огнестрелно оръжие.
                  Да имаш излишни пари-хубавите пищови са скъпи.
                  ПП Познанство с КОС-аджията не вреди.
                  Благодаря за отговора колега.
                  Няма ли и други и изисквания ? Според написаното от теб излиза, че всеки не луд и не осъждан може да си изкара курса и да притежава оръжие. Ако е така, прекрасно
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • #24
                    От: Носене на лично оръжие

                    Само така излиза. Реално последната точка е много по-важна от останалите, тя се явява и "препъни-камъка" в изкарването на разрешителното.
                    42

                    Коментар


                    • #25
                      От: Носене на лично оръжие

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS
                      ...да го сложа в багажника на жената...
                      Защо в багажника, а не да си го носи на рамо винаги?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Носене на лично оръжие

                        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                        Защо в багажника, а не да си го носи на рамо винаги?
                        Саркастичен???

                        Откритото носене го забраниха тук преди около 3-4 години пьк и колко и леко да е пак тежи на рамо,в багажника няма да и пречи толкова.

                        Тьпи закони какво да правиш.Ще я пробвам да извади разрешително за носене ма пак в киното не може,в ресторанта не може,в училишния двор не може...........ма може в пустинята все едно в пустинята се стрелят.Логиката я няма,сарказма си остава
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Носене на лично оръжие

                          според мен е краино време дьржавата да даде на всеки бг. гражданин/живеещ и роден вьв бг/ по един калашник останал от армията едно време и достатьчно патрони,защото както вьрвят нещата ще ни избият докато спим.а законите няма смисьл да ги коментираме.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Носене на лично оръжие

                            Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
                            според мен е краино време дьржавата да даде на всеки бг. гражданин/живеещ и роден вьв бг/ по един калашник останал от армията едно време и достатьчно патрони,защото както вьрвят нещата ще ни избият докато спим.а законите няма смисьл да ги коментираме.

                            Обратното - законите коментираме с идеята да се сменят с по-добри и не чакаме някой ДА ДАДЕ ми си ги купуваме след като си отворят очите и видят кьде е проблема и сменят законите.
                            По закон да,а закона като не важи вече след около 2 минути и пьлнителите свестни и пушката нормална.......пупупу да не дава Господ
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Носене на лично оръжие

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS
                              АМИН
                              Не съм работил с оръжие, нямам отношения с дейци в тая област, поради което практически не мога да се сдобия законно с оръжие. Така е в България. А и не ми трябва. Оръжието само може да се носи законно, но не може да се използва законно от обикновенния човек. Тогава за какво ми е.
                              Когато ми потрябва оръжие, ще е за да го използвам, а не за да го разнасям натам, насам. Тогава ще си потърся и ще намеря, каквото ми трябва. А дтогава ще се справям и без оръжие.
                              ОФБ ДБ X22SE
                              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Носене на лично оръжие

                                Лошото в цялата схема е, че ако дадеш пушка в ръцете на една част от младото поколение няма да знае от коя страна на цевта да застане. Пчелички без жила.
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X