Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 малко помощ относно EAS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover P38 малко помощ относно EAS

    Наскоро се сдобИх с Range Rover P38, и както всеки предполагам машинката много ме кефи, но си е с характер и тепърва се Опознаваме.
    ЗАпОчнаха проблемите с еас . Ходих да ми чистят грешките но понеже обичам аз да си се занимавам .
    Та поръчах комплект о пръстено за компресора и клапанния блок на компресора вече са сменени остава клапанния блок.
    Заедно с това взех диск с програма уш и кабел за еас а.
    Но Успявам да я подкарам сигУрно неЩо не правя както трябва.
    Поздрави и безаварийни.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-11-15, 08:57.

  • #2
    От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

    Дай повече инфо за софтуера.Аз си чистя грешките със:
    rangerover_easunlock_suite_win32_10-20-08
    .Върши ми работа,кабела съм си го правил аз.

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

      Здравейте колега, аз ползвам същата програма тя е само за окачването.
      Благодарение на колега от форума успях да я подкарам и засега нямам проблеми.
      Предстои ми смяна на о-пръстените на клапанния блок ,на компресора са вече сменени на по някаква причина понякога не сработва не знам защо.
      Като дам релето на късо компресора работи и колата си ходи по нивата без проблем прави налягане но не вкл. винаги .
      Като тръгна да я дигам и се забави слизам пускам компресора ръчно за малко и готово качва се изключвам и ако не се разкарвам много по нивата изкарвам така цял ден на сутринта си има ниво и тн.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-11-15, 12:13.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

        Пробвай да изолираш термо релето във компресора свързваш оранжева жица на хубава маса и гледаш дали ще е наред.

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

          Здравейте колеги днес най сетне дойде време за смяна на гумичките на клапанния блок.
          Не е нещо сложно с малко търпение всичко си дойде на мястото.
          Оказа се че проблема на компресора не е в термо защитата.
          Когато сменях неговия комплект не го разглобих напълно а е трябвало

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151128_112940.jpg
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5693827

          Мисля причината е ясна минуса е стъргал директно върху ротора.
          За първи път качвам снимки ако въобще съм качил нещо.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-11-15, 08:27.

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

            Ти хубаво си качил ама термозащитата ти е със проблемна спойка. Нещо хич не ми харесва там ситуацията.
            Бронзовата втулка в какво състояние е, сега е момента да я почистиш и смажеш.
            Аз като гледам вече му е правен ремонт на тоя компресор или ти сложи винчетата на платката?

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

              Втулката и лагера са добре наистина изглеждаше като някои вече да е пипал.
              Почистено и смазано е.Само че при предишното сглобяване клемата е натисната навътре и тогава е започнало да стърже.
              А за винтчетата не бях разглобявал да сега и не знам как трябва да изглежда.
              Засега вече няколко дни работи перфектно.
              За сметка на автоматика който почна да влиза в авариен режим и да се оправя когато реши .
              Смених селектора долу на скоростната кутия но проблема остана.
              Утре се надявам да прочетем скоростите и ще разказвам за опознаването ми с РЕНДЖА.

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

                Добре дошъл на борда!
                Много добра машина но със скритите си чалъми .
                Само да не ти дйде до гуша от електрониките като мене и да почнеш да ги изтърбушваш една по една.
                Манта беше обещал едни файлове за премахването на BECM-a
                Ама аз зная че чака да ги пусне по дядо коледа за празниците.
                о897ч87о3о

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

                  Колеги още малко помощ няма да е излишна .
                  Проблемната споика за която стана въпрос явно право номера.
                  Има ли начин да шунтирам термо защитата и евентоално как .
                  Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

                    Първоначално публикуван от МУСТАКА Преглед на мнение
                    Колеги още малко помощ няма да е излишна .
                    Проблемната споика за която стана въпрос явно право номера.
                    Има ли начин да шунтирам термо защитата и евентоално как .
                    Благодаря предварително.
                    Пълна ти е пощата..

                    Поствам отговора на въпроса ти тука.

                    "Смяна е възможна, аз поръчвах преди месец. При два излизат по 28лв. на брой тотал с еконт и.т.н.

                    Можеш да го елиминираш по принцип но вече нямаш защита и ако работи повече от 20 минути гаранция че ще прегрее.

                    Просто трябва да е ОК компресора за да си позволиш лукса да го шунтираш постоянно.

                    Този елемент който прилична на транзистор на платката ти със четките е терморелето.

                    Между другото ти е ремонтиран преди компресора."
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-12-15, 16:25.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

                      Връзваш на късо тънката жица с (+) и си ти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

                        Идеята е да го шунтирам ''временно'' .
                        Компресора вдигна колата за около 4-5 мин. Когато сменях о- пръстените на клапанния блок.Което мисля е добре.
                        И още един въпрос когато е шунтиран по налягане ли спира?
                        Извинявам се за многото въпроси но по тока не ме бива много и за това ми трябват подробни описания от рода на оранжевия с черния и т.н.
                        Пробвах ''оранжева жица на хубава маса и гледаш дали ще е наред. '' или 'на късо тънката жица с (+)'''
                        Това по същество едно и също ли е ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

                          Спира когато достигне необходимото налягане да. Не знам дали ще стане когато вържеш оранжевата(тънка) жица на маса, не разбирам от тия технологии, би трябвало да подава сигнал примерно на реле и да прекъсва при нужда. С една бърза връзка става културно
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spblue.jpg
Прегледи:1
Размер:10.9 КБ
ID:5694521
                          След това ако си намериш термо защита я махаш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

                            Първоначално публикуван от МУСТАКА Преглед на мнение
                            Идеята е да го шунтирам ''временно'' .
                            Компресора вдигна колата за около 4-5 мин. Когато сменях о- пръстените на клапанния блок.Което мисля е добре.
                            И още един въпрос когато е шунтиран по налягане ли спира?
                            Извинявам се за многото въпроси но по тока не ме бива много и за това ми трябват подробни описания от рода на оранжевия с черния и т.н.
                            Пробвах ''оранжева жица на хубава маса и гледаш дали ще е наред. '' или 'на късо тънката жица с (+)'''
                            Това по същество едно и също ли е ?
                            Сега малко по-просто.
                            Компресора за да работи трябва да са изпълнени няколко неща:
                            1. датчика за налягане (пресостата) да каже че е налягането в бутилката е под някаква стойност, аз не я знам знам че спра на 9,2-9,5бара моя конкретно.
                            2. да са затворени вратите и капака на багажника.
                            3. да не си натиснал спирачка или ако си натиснал да е натисната повече от 20 секунди.
                            4. да не е "прегрят" компресора

                            нас ни интересува това последното.

                            Ако терморелето не е достигнало 120 градуса то е затворено и дава маса на компютъра.
                            Ако е достигнало 120 градуса масата изчезва и ЕКУ-то на EAS-а спира компресора за 2 минути за да се охлади, ако се е охладил (терморелето се е затворило) тръгва пак, ако не е започва нов цикъл от две минути.
                            Това се повтаря три пъти, и ако все стои прегрял бие грешка и оставаш на земята.
                            Много често терморелето се бъгва с времето или го сменяш или слагаш външно или го изолираш. Това последното става като пускаш постоянна маса на сигналния кабел към ЕКУ-то.

                            Надявам се че сега е малко по ясно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover P38 малко помощ относно EAS

                              Благодаря за изчерпателната информация ще ми е от голяма полза.
                              Днес разглобих на ново компресора онази споика за която става въорос в предния пост я презапоихме и нещата си доидоха на мястото.
                              Компресора беше пипан наистина но много неграмотно.
                              Надявам се че след смяната на гумичките на компресора и на клапанния блок с нови възглавници да нямам проблеми скоро.
                              А и за около 3 седмици не беше записала нови грешки.
                              Още един път благодаря за помоща без която нямаше да се оправя сам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X