Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново с Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Отново с Витара

    5.125 витара КБ 1,6/8в почти 100%. При 16в до 1996г. без дългите бази, кутииите са същите за 1,6 всички двигатели и 1,8. За 2,0 литра са различни и мостове и кутии и шаси. Полуоските са два вида, както отпред, така и отзад, мостовете при дизелите също, предният е стоманен. Дългите бази 1,6 масово не са с 5.125 мостове, всички дизели, независимо дали дълга или къса база също, както и 2,0 литра които са само къса база. Окачването при различните двигатели е различно, с някои припокривания.

    Коментар


    • #77
      От: Отново с Витара

      1.Предното на печките не е стоманено а чугун,два корпуса минаха през мен усилен алуминиев върши същата работа той не ми е проблем просто чупи касетата
      2.2.0 четри цилиндровите не са само къса база
      3.Карантиите на скоростите и на старата и на гранда са едни и същи като номера на лагери разлика в зъбчатките грандовата скоростна кутия е по бърза

      Коментар


      • #78
        От: Отново с Витара

        1.6 8кл. и 16кл. имат разлика в пета скорост.
        5,125 се слагат на 8кл, 4,875 на 16кл. Задните барабани и полуоски са различни. На дългата барабаните са по-големи, полуоската е с 5 шпилки, на които се хваща джантата, а на късите е с 4, на тях се хваща барабана и има други 5 за джантата. Засега смених само прасето, но поради крива полуоска някой ден ще разменя и полуоските с барабаните. Предните полуоски са различни при японски и испански, това е другата причина за смяната - испанските карета не понасят лифт.
        Аз съм много доволен от промяната - с гуми 235/75-15 Дуратрак не усещам липса на мощност, дори не си давам зор да слагам 1,8 двигателя.

        При окачването - до 1998г. предните шарнири са сменяеми, после заедно с носача. Пружините разбира се, са различни. Амортисьорите са еднакви.
        В руският сайт има таблици с подходящите пружини и амортисьори.
        Според мен е по-добре да се сложат по-дълги пружини, а не подложки. Така ходът става по-плавен, иначе просто колата се повдига. За съжаление няма бюджетен вариант на предни амортисьори с по-дълъг ход, но те ще доведат до по-малка стабилност на пътя. Лифта отпред основно е ограничен от хода на каретата.

        Коментар


        • #79
          От: Отново с Витара

          2.0 литра редови 4 цилиндъра е само къса база, има 2.0 шестак V образен и е само на дълга база.

          In May 1997, Suzuki introduced the 1995 cc 2.0 Litre 4 Valves/Cylinder Double Overhead Cam engine with both soft-top and hardtop three-door models. This engine was rated at 97 kW (130 hp) at 6300 rpm
          Последно редактирано от trent; 30-07-16, 13:06.

          Коментар


          • #80
            От: Отново с Витара

            Витарата голямо куче.
            Жената кара от Кара Дере до Варна с включено предно.
            Днес проверих веригата - не е мръднала. Лагера към предния кардан е доста зле, но това си е от преди.

            А-рамото вече е от адаша Попов.

            Коментар


            • #81
              От: Отново с Витара

              Няма особени драми от включен преден мост по асфалт.
              Да, не е добре, но на теория.
              На практика съм карал три различни джипа, все парт тайм, с включени предни мостове по асфалт, и не е мръднало нищо. Луфтовете си обират напреженията и няма проблеми.

              На Франко(докато беше витара) съм сменил две вериги (с все раздатката) поради разтегленост, и прескачане на зъби при натоварване, ама това не е от каране по асфалт с вклщюченпреден мост, а заради якото джаскане по състезания и разходки.
              "Кой, аз ли няма да мина оттам? Гледай само..."

              Износване до степен да започне да дава проблеми, от каране по асфалт ще се случи след много хиляди километри, та не се притеснявай.

              Виж, ако витарата беше руска сглобка....
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #82
                От: Отново с Витара

                Странното е, че веригата всъщност прескача. А си е съвсем натегната, никакво провисване. Другият месец живот и здраве(и пари), ще свалям кутия с раздатка за смяна на лагери и ще гледам какво е положението вътре.
                А луфтовете няма как да обират напреженията - получава се натоварване само в една посока, което трябва да се компенсира отнякъде и единственият начин е с приплъзване на гумите. Но при нови и по-големи натоварването хич не е малко.
                Информативно звънях в Сузуки да питам колко струва веригата и ме стреснаха - колкото 3 раздатки втора употреба
                Морзовата верига се използва в много раздатки, както и в някои мотоциклети за първично предаване. При мотоциклетите за сравнително кратък пробег се разтеглят доста и започват да шумят и тракат, но няма случаи на паднала или скъсана верига.

                Коментар


                • #83
                  От: Отново с Витара

                  Аз винаги съм вземал цяла раздатка втора ръка. Има си риск веригата да е разтеглена, но и двата пъти се случваше добра.
                  Та тези от Миркат да го духат...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Отново с Витара

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Аз винаги съм вземал цяла раздатка втора ръка. Има си риск веригата да е разтеглена, но и двата пъти се случваше добра.
                    Та тези от Миркат да го духат...
                    Ааа така е й не е така и аз нали го играх този филм само че с скоросна кутия на гранд витарата втора употреба от 400 нагоре и то знае ли се колко ще изкара ремонта ми излезе 200 лева лагери е няма такъв кеф кутията стана перфектна така че да ми се неналага скоро но за мен е по добре отремонтирана ибей мибеи все ще се намери нещо на изгодна цена

                    Коментар


                    • #85
                      От: Отново с Витара

                      Аз съм си взел кутия за 100лв, но мисля да си рециклирам моята, ако са само лагери.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Отново с Витара

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Аз съм си взел кутия за 100лв, но мисля да си рециклирам моята, ако са само лагери.
                        Е да за старата витара е ок цената но за гранда нестава иначе лагерите са едни и същи разликата в зъбчатките има рециклирай смело досега по хубави скорости от рециклираните ми на витарата несъм карал а и не е нищо сложно като работа имам една разгобена витарова ако някой за нещо опре

                        Коментар


                        • #87
                          От: Отново с Витара

                          Съчмения лагер на предната главина Койо изкара 4х км и 3-4 месеца нормално каране.
                          Следващия ще е ФАГ конусно-ролков. Знам, че всички са китайски с различни надписи, но поне типа му да е като оригиналните.
                          Проблемът е в гайката. От едната страна е някаква съвсем изумена, заедно със шайбата.
                          Някой има ли излишна гайка заедно със законтрящата шайба за продаване?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Отново с Витара

                            Сложи си японска с дупки, ако не намериш във Варна ми звънни да ти пратя. П.С. Намерили си задна полуоска ?
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #89
                              От: Отново с Витара

                              Точно такава търся, пращай. Полуоските сложих от другия мост, заедно със спирачките. Ти нали щеше да вземаш прасето?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Отново с Витара

                                Дай тел.
                                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X