Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв рутер?...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв рутер?...

    Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
    Точно такъв си вземи , както е писъл колегата . Слагал съм на доста места и доста добре се държат . Като недостатък високата му цена .

    Ако ти се дават повече пари и има кой да ти го настрои си вземи mikrotik rb951ui-2hnd

    http://vesuviustreamline.com/bg/prod...51ui-2hnd.html
    А този, който аз споменах по-горе (също TP-link)?

    P.S. Не знам защо, но на рутер с вътрешни антени нямам много вяра (това за Микротик-а).
    Последно редактирано от CAESAR; 13-11-15, 08:29.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #17
      От: Какъв рутер?...

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      А този, който аз споменах по-горе (също TP-link)?

      P.S. Не знам защо, но на рутер с вътрешни антени нямам много вяра (това за Микротик-а).
      Този 940n , не става за твоя случай слабичак ще е сигнала.

      А за микротика повярвай ми вътрешна антена но работи на 1000mW което е доста повече от всички тези изброени рутери. Ползвам такива в офиса и сигнала им е много добър. Просто настройката на един такъв рутер не е лесна за обикновенния потребител.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
        Този 940n , не става за твоя случай слабичак ще е сигнала.

        А за микротика повярвай ми вътрешна антена но работи на 1000mW което е доста повече от всички тези изброени рутери. Ползвам такива в офиса и сигнала им е много добър. Просто настройката на един такъв рутер не е лесна за обикновенния потребител.
        То аз така или иначе ще ползвам жокер за настройката (най-вероятно от съпорта на Виваком).

        Относно usb адаптора си мислех за нещо от сорта - https://www.jarcomputers.com/p/WLROU....html?ref=c_83
        Последно редактирано от Preslav Peychev; 13-11-15, 17:35.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #19
          От: Какъв рутер?...

          Една ръка за микротика - преди месец инсталирах такъв в центъра на София вчера ми направи впечатление че минавайки покраи мястото с такси хващам сигнала от wifi-то докато чакам на близкия светофар на около 100-150 метра при това с телефон. Настройката е елементарна ако се следва wizarda.
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • #20
            От: Какъв рутер?...

            Съпортът на Виваком няма да могат да ти настроят микротик (нито Ubiquiti).

            Коментар


            • #21
              От: Какъв рутер?...

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Съпортът на Виваком няма да могат да ти настроят микротик (нито Ubiquiti).
              Чак път толкова... Засега съм с други впечатления от компетентността им.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #22
                От: Какъв рутер?...

                О, ако не можеш да настроиш дистанционно microtik не означава, че си идиот или некомпетентен, примерно аз едва ли бих се справил (за приемливо време). Има си специфика и настройката е, да кажем, различна от това да настроиш tp-link/linksys или техните си рутери. Може и да попаднеш на някой ентусиаст, който владее това, но е много малко вероятно.
                Със сигурност не влиза в обучението им или изискванията за постъпване на работа.

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв рутер?...

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Чак път толкова... Засега съм с други впечатления от компетентността им.
                  Не става въпрос за компетентност, става въпрос, че трябва да се направи замерване на място, дето няма как да го направят...

                  Да не говорим, че вива имат достъп до техния модем, но не и до твоя рутер, които е след тяхния. Нито пък им е в задълженията да настроиват допълнитени (не техни) устроиства

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв рутер?...

                    Праввят го. Момчетата, които ми го инсталираха първобачално ми подсказаха, че мога да пусна заявка за преместване и настройка на рутер и те идват на место и го правят.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв рутер?...

                      Ами тогава си взимаш един комбиниран 2,4/5 микротик и тръгваш, пък докъдето стигнеш. Дано не е до онзи евтин, безотказен и очевиден способ с утп-то.

                      Ако стигнеш до USB 5GHz ги вземи от място, където биха се съгласили да ги върнеш или някой да ти услужи за проба. Някъде ми се мотаеше някъкъв "хубав" (разбирай само скъп) 5GHz бавен (само а), но не съм го виждал отдавна. Ако стигнеш до там - пиши да врътна едно кръгче из вехтошарника.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв рутер?...

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Праввят го. Момчетата, които ми го инсталираха първобачално ми подсказаха, че мога да пусна заявка за преместване и настройка на рутер и те идват на место и го правят.
                        Хм, ако наистина БТК правят това, явно доста са се развили...
                        Ако пък вземеш микротик и доидат да ти го настроят направо ще падна от стола [emoji1]
                        (И като стана ще иде до виваком, да си подам молба за интернет [emoji1]

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Ами тогава си взимаш един комбиниран 2,4/5 микротик и тръгваш, пък докъдето стигнеш. Дано не е до онзи евтин, безотказен и очевиден способ с утп-то.

                          Ако стигнеш до USB 5GHz ги вземи от място, където биха се съгласили да ги върнеш или някой да ти услужи за проба. Някъде ми се мотаеше някъкъв "хубав" (разбирай само скъп) 5GHz бавен (само а), но не съм го виждал отдавна. Ако стигнеш до там - пиши да врътна едно кръгче из вехтошарника.
                          Ся остана да доанализирам ситуацията ще видя какво ще успея да направя..

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Хм, ако наистина БТК правят това, явно доста са се развили...
                          Ако пък вземеш микротик и доидат да ти го настроят направо ще падна от стола [emoji1]
                          (И като стана ще иде до виваком, да си подам молба за интернет [emoji1]
                          Е, засега са само думи от тяхна страна. Обаче възнамерявам именно така да постъпя, като се спра на някоя машинка. И ще дам отзиви...
                          А ако междувременно някой желае да ме осветли върху друг читав модел - да пише в темата. Още не съм тръгнал да купувам.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-11-15, 15:31.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв рутер?...

                            Те моделите са ясни. Microtik, ubiquiti - това е професионалния клас, ползват ги доста доставчици, и с тях ако не стане, с нищо няма да стане...

                            Tp-link 1043, 941, 841 като компромисен вариант...
                            За range бих избрал 841, пробвал съм ги всичките...

                            На горните може да им се регулира мощноста, нещо дето няма как да стане със останалите на практика
                            Последно редактирано от Glow; 13-11-15, 16:18.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв рутер?...

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              При това положение със същия успех можеш да му боднеш едно кабелче и да не допринасяш за "замърсяването" на ефира.
                              Не съм го вързал директно по ЛАН кабела заради опасност от токов удар, по добре само рутера да го отнесе, в кутията на блока ни, има прокаран истински оптичен кабел от Булсата, чакам да му пуснат сигнала и тогава ще го вържа директно, хубавото на оптиката наред с другите плюсове, е че по нея няма опасност да мине токов удар, рутера го ползвам и за таблет и за смартфоните та си ми трябва безжична връзка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв рутер?...

                                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                                На горните може да им се регулира мощноста, нещо дето няма как да стане със останалите на практика
                                Имаш предвид Microtik и Ubiquiti?
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X