Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модерната Класика - Новини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Модерната Класика - Новини

    Напоследък открих, че... съм започнал да харесвам и "старите-нови" мотори...
    С ретро дизайн и модерна техника.
    Но повода да открия темата е, че Триумф представиха 5 нови -"ретро" модела - "Модерната Класика".
    Ще влязат в продажба през следващата година.
    Няколко дни след представянето в Лондон и Милано и местния дилър ги представи. Бях на премиерата, така да се каже и останах... абе, там си останах...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TIG-gear-patrol-97018.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:6102839

    Красиви и корави, съчетание на ретро и модерна техника...
    Без повече приказки засега да карам наред:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ThruxtonR_StreetTwin_T120Black_Hero_A3_CMYK-1024x682.jpg
Прегледи:1
Размер:490.7 КБ
ID:6102838

    1. Street Twin - 900 кубика

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Triumph Bonneville.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:6102840

    2. Bonneville T120/T120 Black - 1200 кубика

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bonneville_T120_and_T120Black_Together_A3_RGB-1024x682.jpg
Прегледи:1
Размер:542.7 КБ
ID:6102841

    3. Thruxton и Thruxton R - 1200 кубика

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Thruxton_andThruxtonR_Hero_CMYK-1024x682.jpg
Прегледи:1
Размер:584.1 КБ
ID:6102842

    Засега не ми се говори за ценовите предложения и схеми на плащане евентуално ще ги спомена по нататък.
    Ама изглеждат толкова нормални и не чак толкова невъзможни, че...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ivied; 12-11-15, 00:56.

  • #2
    От: Модерната Класика - Новини

    Техническите характеристики ги има из нета, ама това, което ми направи впечатление е:
    1. Тракшън контрол - с възможност за изключване
    2. ABS - от Conti, с възможност за изключване
    3. При 1200-те има различни Motor-Mapping на разположение + fahr-modi-та: Street, Rain, при Thruxton R има и Sport
    4. 900-те са с 5-степенни скорости, 1200-те са с 6.
    ИИИИИИ...
    За всичките модели Триумф предлага 470 различни позиции и комбинации за тунинг и индивидуализиране, хомологизирани и одобрени от TUV, с така наречените "Inspiration Kits", които ще са достъпни още при дилъра.
    Без значение дали става въпрос за LED светлини - предни/задни, електронни дисплеи - но така направени, че да са в абсолютна хармония с ретро стила и желанията на клиента.
    Няма да говоря за неща, които вече са нормални като темпомат, отопляеми ръкохватки, електронно прекъсване на запалването, контрол на налягането в гумите, USB букса и т.н.
    Това са подробности - много важни разбира се - не бих се отказал от тях... но...
    СТИЛА - с главна буква - Класическия Стил - това ме грабна... Без за сметка на него, да липсва, и каквато се сетите екстра...
    Последно редактирано от ivied; 12-11-15, 00:58.

    Коментар


    • #3
      От: Модерната Класика - Новини

      Ето и клип от такова събитие, за да добиете представа за презентацията, имаше представители на доста специализирани медии, от интернет сайтове до ТВ предавания и всякакви други типове, от гаражни местни тунингари, до големите фирми за тунинг и аксесоари и т.н.
      И тук на разположение бяха 20 мотора, от различните модели... които ще бъдат предоставяни за тестове по график. Времето е хубаво още, слънце, чудна есен и аз се записах - за един малък вестник, та може да ми дойде реда, чак на пролет, когато, така или иначе, ще са налични и по места, но си избрах Thruxton R - замислих се и за нашия сайт off-road България, но споменаха, че за други страни, тамошните дилъри ще имат грижата... А дано...
      От януари ще могат да се поръчват, от март ще са доставките...

      Последно редактирано от ivied; 12-11-15, 00:49.

      Коментар


      • #4
        От: Модерната Класика - Новини

        Хубавички са... ама само толкоз.
        За мен това са си позьорски градски моторетки. Бих взел нещо подобно чак като трети мотор в гаража ( турист, голям чопър и чак тогава кафе рейсър ).
        Хубавото е, че след време ако човек тръгне да взима втора ръка такова, то лесно ще намери нещо на малко километри

        Коментар


        • #5
          От: Модерната Класика - Новини

          Bonnenville си е класика в жанра. На живо е много по красив.
          А този тип презентации и персонализиране Харлей-Дейвидсън ги прилагат от години.
          Този тип мотори не са за да изпъняват траспотрни задачи, а за да радват собственика и публиката.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #6
            От: Модерната Класика - Новини

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            Хубавички са... ама само толкоз.
            За мен това са си позьорски градски моторетки. Бих взел нещо подобно чак като трети мотор в гаража ( турист, голям чопър и чак тогава кафе рейсър ).
            Хубавото е, че след време ако човек тръгне да взима втора ръка такова, то лесно ще намери нещо на малко километри
            Не знам защо точно определи "Модерната Класика" в случая на Триумф, като кафе рейсър, но лично за мен, чопъра е много по-претенциозен, напудрен, неудобен и изгъзен тип, но както и да е... всеки си има вкус. Но не бих нарекъл класическия стил, съчетанието на ретро концепция, не елементи само - с най-нова техника - точно мотор-кафе...

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Bonnenville си е класика в жанра. На живо е много по красив.
            А този тип презентации и персонализиране Харлей-Дейвидсън ги прилагат от години.
            Този тип мотори не са за да изпъняват траспотрни задачи, а за да радват собственика и публиката.
            Абсолютно, на живо са много по-по... не само красиви, а вълнуващи...
            и са си баш да изпълняват транспортни задачи:
            С водно охлаждане са всичките, 900-та е с 270 градусов Twin 80 Nm въртящ момент при 3200 о/мин
            1200 -та на Bonnenville е 105 Nm при 3100 о/мин...
            И пласмаса почти нямаха... За разлика от изобилието във всички други "нови" - от Aprilla Mana, през "R nine T", та до Intrudera
            Последно редактирано от ivied; 12-11-15, 09:38.

            Коментар


            • #7
              От: Модерната Класика - Новини

              Напудрен, претенциозен - да. Неудобен - до известна степен ( ако се накичи със слюда, сиси бар, облегалка за кръста и т.н. благинки удобството се повишава при това доста ). По-практичен - О! Да!
              Един чопър спокойно можеш да го натовариш със 100 литра багаж + пътник и да направиш 1-2 седмичен трип.
              Горните .... "класики" могат да развозват само водача ( евентуално и някоя много корава мацка ) из града или на еднодневни трипове. Поне аз не бих причинил на такъв мотор дисаги, ролбегове ( или пък куфар АНАТЕМА! ). Евентуално някой танкбег.. ама не много голям .

              Та за мен тези "класики" слеш "кафе рейсъри" са насочени към "бай дъ уей" аудиторията - от гаража до кафето ( което задължително има изглед към улицата! ), или лятото да въртиш от бар до бар по морето.
              С тези големи двигатели имат потенциал и за хулиганстване, но просто по-голямата част от аудиторията им нямат такива склонности. Аз поме не виждам никаква практична стойност... евентуално може би за трак дейс.


              Не ме разбирай погрешно - кефят ме! Чисто естетически и откъм ТТ данни. Но преди да си купя мотор, който става само за само за селфита, градско, къси разходки или хулиганстване имам един друг списък с по-практични ( спрямо моите интереси ) машини .

              Коментар


              • #8
                От: Модерната Класика - Новини

                Тук ме убеди, като единствен мотор, може би не, а за да се види дали става за повече от за "из града или на еднодневни трипове", трябва да се покара... Но колко от времето през което караме мотор, е в дълги преходи, отрупани с дисаги и куфари? 1-2 седмици - 1 в годината...
                И тогава няма как, а и защо да са само и изцяло, супер практични за дълъг път... Не че всичко и на мен ми допада от тези по-долу
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Модерната Класика - Новини

                  В този ред на мисли и впечатления да споделя, че явно следвайки тенденциите, догодина се очаква Хонда да пусне в серийно производство и CB 1100 Custom Concept...
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    От: Модерната Класика - Новини

                    Малко пресни снимки
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Модерната Класика - Новини

                      Този път със Street Rod 750 ccm и Harley Davidson има за цена под 10 бона в E. от 8.465...
                      Я, едно курсче да си спретна набързо през април за "стари начинаещи", групи до 10 човека, няколко техни модела, 4 часа, 45 Е...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: Модерната Класика - Новини

                        Боневила е голяма красота. И двете кубатури! Изобщо не е кафе тоя мотор. Това си е чист турист с ретро излъчване, без всякакви гадни пластмаси по него. Мятам му дисагите, или куфарите без да ми мигне окото, пък който иска само до кафето да ходи с него. Забележете, че разхода на големият, който е 1200 кубика е 4,8 л / 100 км... Хонда СВ 1100 не може да му стъпи на малкият пръст с тези 4 цилиндъра. Изобщо 4-цилиндровите мотори за мотоциклет са едно леко изхвърляне и аз специално никога не съм ги харесвал. Два цилиндъра стигат и хартисват за истинският мотоциклет.
                        https://www.youtube.com/watch?v=FrlhTfRGj2A
                        Последно редактирано от ВладиЧ; 01-04-17, 18:20.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          От: Модерната Класика - Новини

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Изобщо не е кафе тоя мотор. Това си е чист турист с ретро излъчване, без всякакви гадни пластмаси по него. Мятам му дисагите, или куфарите без да ми мигне окото
                          Имаше една много хубава поредица по Travel Channel - Wild Camping, там една симпатична дама - Jo Sinnott, правеше пътешествия - ниско бюджетни, като къмпингуваше в "дивото", т.е. не в организирани за целта къмпинги, подобно на теб ВладиЧ, мотоциклетът беше Triumph Bonneville, предишното поколение (с въздушното охлаждане), натоварен с базово къмпинг оборудване, най-необходимите дрехи и карта.
                          Пообиколи Обединеното Кралство + Ирландия, а в последствие голяма част от западна Европа, по мое скромно мнение - много стойностно преживяване и като предаване доста по-вдъхновяващо от Long way ... например, но нямаше такъв пазарен успех и явно затова няма нови серии, просто трендът има съвсем друг интерес, в забързания свят, в който живеем такива неща са екзотика, въпреки че те са по-близо до идеалите на мероприятието "мото-пътешествие".
                          Това е "true" адвенчър, без Africa Twin .

                          Ето една част:



                          Jo Sinnott:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JS_Gallery_24.jpg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5748015


                          ПС: Относно 2 срещу 4 цилиндъра по отношение на икономичността не съм много съгласен, но това е друга тема.
                          Последно редактирано от Ro-di; 01-04-17, 23:13.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Модерната Класика - Новини

                            на мен пък стрийта на харли въобще не ми допада. други модели -да. колкото до боневила съм фен на стотицата,може и с червен/бял резервоар. може и стрийт туин. кокото до другия ми фаворит-тъндърбърд, нямам претенции за цвят... и представителят за България е?...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X