Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За/против задължителните зимни гуми

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За/против задължителните зимни гуми

    Една анкета за и против задължителните зимни гуми.
    Съответно ако сме против да се организира един протест пред парламента.
    162
    За
    48.15%
    78
    Против
    48.77%
    79
    Не ме интересува
    3.09%
    5

    Анкетата е изтекла.

    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: За/против задължителните зимни гуми

    Гласувам против, за защото съм против , а защото мисля ,че сегашната наредба би трябвало да се промени, 1,6 мм грайфер с дот 2005 зимна гума е по зле от нова лятна или все сезонна гума зимата.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #3
      От: За/против задължителните зимни гуми

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Съответно ако сме против да се организира един протест пред парламента.
      Не се ходи пред парламента, ами се затваря кръстовище.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: За/против задължителните зимни гуми

        На всички коли съм със зимни гуми,които сменям на три сезона. Против съм да е задължително за България. По добрият вариянт е да се въвведе знак за задължително използване за даден път.
        Зимните гуми имат минимален грайфер 4 мм

        Коментар


        • #5
          От: За/против задължителните зимни гуми

          За, ама в по-гъвкав вариант, без заковаване на конкретни дати от - до и с по-широко тълкуване на понятието "зимни гуми".
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: За/против задължителните зимни гуми

            Против съм такива регулации. Обаче пред парламета бих отишъл за нещо по-съществено. Примерно реформа на МВР, улесняване на референдумите.....
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: За/против задължителните зимни гуми

              Твърдо За. Нормален човек и без закон си слага хубави гуми, а всякакви евроинтегрирани, се оправят само по този начин.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #8
                От: За/против задължителните зимни гуми

                Естествено, ДА,
                но да има И отметка за ДОТ-а, щото ако чакаме на съвестта на водача, ше стане като всичко друго.

                Форума е 4х4 ориентиран, и доста колеги, а в момента и аз, карат с АТ-та.
                Какво правим при това положение ?
                Не искам да разводнявам темата, ама казуса не ми е ясен, най-малкото щото опита ми зимата с АТ ше почне с първият сняг.

                P.S. Ше гласувам по-късно.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-11-15, 22:09. Причина: P.S.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: За/против задължителните зимни гуми

                  Винаги, всяка есен сменям гумите на всички автомобили със зимни, но съм против, защото полицаите като задръстят движението като спрат 20 автомобила, за да проверяват за зимни гуми, да чакат консултация по станцията кои са зимни и колко са зимни, после да питат "ко шЪпрайм сеа?" и да пишат актове и деня ми ще мине. Затова.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: За/против задължителните зимни гуми

                    На всичките ми предишни коли, винаги съм купувал втори комплект джанти за зимни гуми, Фронти ми е първа джипка 4x4 и обута с 31-ци BFG AT, за първи път откак имам джипката не съм купувал втори комплект джанти за зимни гуми, това го реших след като видях колко добре се справят и при зимни условия, особено при режим 4х4, понеже съм ги купил чисто нови и затова се държат добре и през зимата, в момента в който видя че вече не са стабилни на сняг, тогава ще взема втори комлект джанти и зимни гуми.

                    п.с. Ако ме спрат за проверка за зимни гуми, на моите АТ-та има ясен символ снежинка...

                    Относно анкетата:

                    гласувам за отговор No: 4 - Задкормилното устройство...
                    Последно редактирано от Еделвайс; 11-11-15, 22:54. Причина: Допълване мнение

                    Коментар


                    • #11
                      От: За/против задължителните зимни гуми

                      Против предвид конкретният регламент.
                      Иначе естествено и нормално е да се ползва оборудване според нуждите.
                      Ако за такива естествени изисквания ни трябват разпоредби следва да чакаме и такава, за задължително вдигане на дъската на клекалото при пикаене!
                      Естествено насочено към мужовете.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: За/против задължителните зимни гуми

                        Гласувах против. Има по-смислени начини да се влияе на безопасността, този е откровено глупав.
                        Не по принцип, а за в България. То и сега на местата където стават блокади има знаци за вериги при сняг, достатъчно е това да се спази, и ако не помага, не биха помогнали и гумите.
                        Тия хора верно ще ни задължат да ходим и с танкове, само и само да спестят от чистенето.

                        Слагах каквито трябва, после по прекрасните ни пътища срязах по една гума и от двата комплекта. Сега карам с всесезонни - спечелих ваучер за комплект гуми на гудиар, и всесезонните беха най-скъпи. Т.е. провеждам безплатен експеримент, досега много ми харесват. Ако и на сняг са добре, оставям разправиите с два комплекта.
                        Другата кола е с два комплекта висок клас от магазина. Т.е. смисъл има, но ако се прави от самосъзнание, а не заради закон.
                        Много народ още слага втора, трета (зло)употреба, където само снежинката им е като от завода.

                        ПП: Парламента ми е далече, и закона пряко не ме засяга(и като цяло ми изглежда маловажен), та няма да дойда. Което не пречи принципно да съм против. Просто смятам че се занимават с глупости с такива закони.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: За/против задължителните зимни гуми

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Т.е. смисъл има, но ако се прави от самосъзнание, а не заради закон.
                          Много народ още слага втора, трета (зло)употреба, където само снежинката им е като от завода.
                          Те баш това го няма в болшинството от народа,за това гласувах ,,За''.Защото хич няма да ми е приятно( въпреки каското) някой с кофти гуми да ме нашие отзад . В най-добрия случая оставаш без кола за неизвестен период от време. Благодарение на тази тема се позагледах в гумите на колите на голям паркинг...ЗЛЕееее...масово галоши...Кофти само,че с тези ,,органи'' закона няма да работи....А защо застрахователите още не са се сетили да вкарат тази клауза в договорите е друг въпрос.Тогава и от закон нямаше да има нужда.
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #14
                            От: За/против задължителните зимни гуми

                            ЗА зимните гуми, и ПРОТИВ задължителното им налагане.

                            И много ЗА за въвеждане на система за адекватна оценка на уменията на шофьорите, и според това-да се налагат разни забрани и ограничения.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: За/против задължителните зимни гуми

                              ЗА зимните гуми. В протести не участвам след големите скачания през деветдесет и някоите години, когато беше живо и СДС, и се намираха не'кви остатъчни истински каузи!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X