Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забавяне при зареждане на акумулатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Забавяне при зареждане на акумулатора

    Генераторът може да си е проблемен, но със сигурност решението не е в промяна режима на подгряване. Още малко прецизно мерене и най- вероятно си е добре. За нашите земи това може да е нормално, но пък си е готов следващ законопроект след този за зимните гуми. Там температурата не се отчита, тя не участва.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Забавяне при зареждане на акумулатора

      Първоначално публикуван от BiskoM Преглед на мнение
      Точно на дизеловата кия не е удачно да се говори за разтоварен алернатор . В ръководството за експоатация са дадени различни методи за проверка на зареждането при бензин и при дизел . При бензиновата след стартиране на двигателя напрежението трябва да е 14,1 - 14,7 в , а при дизела е малко по различно . http://www.parts66.ru/manuals/?mbrid=23&trid=59420
      Това не можах да го разбера.
      Защо трябва да меря напрежението на алтернатора,а не на акумулатора?
      Колкото чета по-голяма каша става,и тотално се обърках.
      Колко волта е нормално да зарежда,мерено на акумулатора?
      Говорим за диз.Киа,че имат собствено мнение по въпроса.
      С пуснати фарове и вентилатор на парното 13.8,нормално ли е?
      Не е ли малко?
      Последно редактирано от georgipetkov64; 22-01-16, 19:07.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Забавяне при зареждане на акумулатора

        Колега от всичко написано до сега, което прочетох и мога да ти кажа от сега (от моя личен опит точно преди 4 дена), че имах еднакви симптоми с посочените от теб и НЕ не е нормално това зареждане. Провери диодният блок , както е споменал колегата siem. Най - вероятно е изгорял ! ( Казвам го, защото ми е прясно прясно). Динамото е свързано с вакум чудеса и това често се провокира неговото горене. Цена на ново във Варна около 90 лв. Може и да се рецеклира, но не е желателно.
        Аз съм!

        Коментар


        • #19
          От: Забавяне при зареждане на акумулатора

          При изгорял диоден блок, когато дадеш на контакт лампата за акумулатора и тази до нея НЕ светят, а проклетия блок гори от прекомерно дългата работа на свещите. Аз съм ги победил тези проблеми за себе си (по трудния начин) надявам се окончателно. Колкото до заверката на гаранция за акумулатор мисля, че 13.80 В. е минимума при включени консуматори. Под тази стойност просто не ти я заверяват и те пращат (евентуално) да си оправиш токовете.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #20
            От: Забавяне при зареждане на акумулатора

            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            При изгорял диоден блок, когато дадеш на контакт лампата за акумулатора и тази до нея НЕ светят, а проклетия блок гори от прекомерно дългата работа на свещите. Аз съм ги победил тези проблеми за себе си (по трудния начин) надявам се окончателно. Колкото до заверката на гаранция за акумулатор мисля, че 13.80 В. е минимума при включени консуматори. Под тази стойност просто не ти я заверяват и те пращат (евентуално) да си оправиш токовете.
            Да бе смени си алтернатора,и си добре!И аз ще направя същото,някой ден.
            Пак благодаря,за информацията!
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Забавяне при зареждане на акумулатора

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Да бе смени си алтернатора,и си добре!И аз ще направя същото,някой ден.
              Пак благодаря,за информацията!
              ...и не само. Помпата -механична, подгряването сведено до 5 сек. (при по студено време под -10 подгрявам два пъти) ЕГР-а затапен. ЕКУ-то шунтирано.
              Остана ми само "да прережа гърлото" на имобилайзера и съм готов за "края на света"
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #22
                От: Забавяне при зареждане на акумулатора

                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                ...и не само. Помпата -механична, подгряването сведено до 5 сек. (при по студено време под -10 подгрявам два пъти) ЕГР-а затапен. ЕКУ-то шунтирано.
                Остана ми само "да прережа гърлото" на имобилайзера и съм готов за "края на света"
                Аз прерязах гърлото на имобилайзера, нещо е затапено, незнам какво, мисля ,че е ЕГР'а, .Еку кое беше? А помпата всеки е ЗА механичната, но при мен незнам, можеби съм с оригинална още. Ако някой имаше и снимки на детайлите , щеше да е перфект.

                Коментар


                • #23
                  От: Забавяне при зареждане на акумулатора

                  Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
                  .Еку кое беше?
                  Така наречения компютОр. Метална правоъгълна кутия в краката на пътника към която и от която подават и получават данни изпълнителните устройства и датчиците в двигателя.

                  Ти сам ли си "закл" имобилайзера или го свърши някой друг?
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Забавяне при зареждане на акумулатора

                    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                    Така наречения компютОр. Метална правоъгълна кутия в краката на пътника към която и от която подават и получават данни изпълнителните устройства и датчиците в двигателя.

                    Ти сам ли си "закл" имобилайзера или го свърши някой друг?
                    Хмм да да, имам и снимка, ще го кача ако мога,,А имото ми махна един перфектен човек от София, невероятен майстор.
                    Град: София
                    Адрес: СРЕЩУ БЛ 362
                    Телефон: 088781755
                    Категории: Авто, Сервиз
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1370.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5700024

                    Коментар


                    • #25
                      От: Забавяне при зареждане на акумулатора

                      Първоначално публикуван от HoLLoW Преглед на мнение
                      Колега от всичко написано до сега, което прочетох и мога да ти кажа от сега (от моя личен опит точно преди 4 дена), че имах еднакви симптоми с посочените от теб и НЕ не е нормално това зареждане. Провери диодният блок , както е споменал колегата siem. Най - вероятно е изгорял ! ( Казвам го, защото ми е прясно прясно). Динамото е свързано с вакум чудеса и това често се провокира неговото горене. Цена на ново във Варна около 90 лв. Може и да се рецеклира, но не е желателно.
                      Да Колеги прави бяхте, вчера леко бледо ми светна лампата на акумулатора и днес вече е в сервиз олекнах с 105 лв. с майсторлъка.Изгорял е диодния блок.Преди това имах аномалии с тоците(като оборотомера си играеше, лампите на Сидито светише особено , часовника при палене често се зануляваше и т.н.) Явно това са били симптоми! А ето и проблема....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1626.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5703941

                      Коментар


                      • #26
                        От: Забавяне при зареждане на акумулатора

                        И при мен се оказа диоден блок .
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0625.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5732829
                        Проблема е че прекъсналия блок не е оригинален а е UNIPOINT REC-665 1206 .
                        Ще го заменя с mobiletron RH-03C 05077857 .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0628.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5732831


                        Въпроса ми е какви са означенията на оригиналния диоден блок ?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X