Обява

Свий
Няма добавени обяви.

работно АТВ, какво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: работно АТВ, какво?

    Уеекинко ще изместя темата от чисто техническата част малко към конкретните условия на провежданите в България състезания.
    Карам от 2007-ма година по нашите си състезания, не много редовно, но карам. Състезанията са обикновено двудневни, като единия ден е навигация по ГПС, а другия е ендуро трасе с естествени и изкуствени препятствия. Няма отделен клас каручки 4х4. Трасетата в гората обикновено са сухи, прашни, на места много бързи-рали, а на маста спънати, тесни-улей и в гора м/у дървета. Много, много рядко има кал, коловози, но се е случвало и това с ренегад да се насадя на дълги коловози и беше голямо носене и мъки. В едно, единствено състезание това че бях с машина 4Х4 ми помогна и това беше на състезанието в Хисаря-голямото давене. Мисля, че би трябвало да има разкази и снимков материал за това състезание. Вида на машината ми помогна за това, че плува и не се удавих. Но това не означава, че 2 ренегада не се удавиха, просто аз съм извадил късмет с машината която управлявах и през филтъра не проникна вода. 4Х4 ми помогна да вадя удавените от реката. Но това е единичен случай. И другото състезание в което "четворките" накъсаха спортните беше Габровското състезание в снега. Но пък страничните наклони много ги морят. Във всички останали състезания машините 4х2 или спортните имат предимство.
    Много съм си мислел на тема какво е идеалното АТВ за състезания, но не съм го измислил. При ралитата 4х4 имат проблем, че макс. скорост е по-ниска от тази на спортните и бързо хвърлят ремък. Много ми харесва варианта на Крис Стамболдзис, лека му пръст на човека голям мъж беше, той беше сложил на ренегад джанти Хайпър 10 инча и така го беше разширил и свалил центъра на тежестта. Но пък си остава проблема с ниската макс. скорост.
    Ако има задължително условие машините да са 4х4 или има отделен клас 4х4 това е варианта. Във всички останали случаи 4х2 е за нашите условия.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      От: работно АТВ, какво?

      Колега спецификата на съзтезанията при нас в БГ е такава и класовете са такива, като това и предразполага повечето хора да си купуват такива машини, понеже виждаш ли, с такива побеждавали в състезанията... по света обаче нещата не стоят точно така...Предполагам , ако има достатъчно кандидати , ще има и отделни етапи, където да изпъкнат силните страни на трофи машините, защото 4х4 са точно такива...Ето едно клипче където камерата е на Гризли 660 ...другото Гризли, което се вижда по едно време е 830сс.

      Коментар


      • #33
        От: работно АТВ, какво?

        Gaz, точно на това трасе е толкова тъпо да събереш спортно с работно, че само по тъпо е да пуснеш и utv-та между тях. Поне на пича със спортната ямаха му се изясни след старта. Разбрахме се, че за теб Ямахата, и то точно архаичната 660см3, е машината на времето. Мисля няма нужда да я коментираме повече, поне докато не се появиш на някое състезание и ни покажеш за какво става на въпрос.
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #34
          От: работно АТВ, какво?

          Колега gaz, точно това клипче, което си постнал показва предимството на така набедените спортни машини. Ако беше ни предложил клипове с много кал, сняг, машини с шнорхели от Ладога можеше да покажеш предимствата на 4х4, но с този клип на мотокрос трасе както каза Миро си е излагация.
          В резюме: очакваме те на старта живот и здраве господ да дава през 2016г.
          А дотогава работи здраво по машината, че много тунинг й трябва.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: работно АТВ, какво?

            За предимставата на спортните на крос/ендуро трасе не споря , то се вижда , изпитвал съм ги и аз. Идеята беше, да се види как се движат Гризлита спрямо останалите 4х4 машини... Гризли 660 не е машина на времето, просто най-лесно става от нищо- нещо, пиша го за десети път в темата. Все едно да си купиш турбо кола и да я направиш само софтуерно доста по -пъргава , което реално изисква никакви пари...Ако у нас има трофи трасета и състезания , а и са разграничени нещата спортни от 4х4 , предполагам щяхте да разберете какво имам предвид. Въпреки ,че стартират заедно , на това трасе са били разделени на класове и Гризлитата са на първо и второ място. Ето и дино графика на едната машина.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140526_152223.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5691805

            Коментар


            • #36
              От: работно АТВ, какво?

              Написах го и аз горе, ние нямаме типично трасе за 4х4, където машините да си покажат предимствата. Което не пречи по състезанията всеки да кара и хвали каквото има. Ако се разделят и на класове, няма да се съберат и за един клас машини и състезатели.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #37
                От: работно АТВ, какво?

                Първоначално публикуван от gaz Преглед на мнение
                ... Въпреки ,че стартират заедно , на това трасе са били разделени на класове и Гризлитата са на първо и второ място. ...
                Да, сигурно двата гризляка са отделени в отделен клас и затова са на първо и второ място.

                Колега gaz, сина ми и той кара малко АТВ, и пита на какви хапчета сте.
                Иии... най-искрено Ви моли да смените дилъра.
                Той още не пише във този форум, но може малко да кара АТВ.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: работно АТВ, какво?

                  Ок, нека сина ви да ни препоръча машина, с удоволствие ще се посмеем...
                  За това и пуснах видеото, за да се види, кой как стартира и как финишира, за да няма подобни реакции, но явно не сте си направили труда да го изгледате колега...а само си пишете на общо основание. Ако искате да ви дам и акаунти в 2-3 чужди форума, да напишете подобни мнения, пък после нека видим кой ще търси дилъра, кой ще го сменя...
                  Предполагам сте видели динограмата , но изглежда понятие като к.с. за кг не ви говори нищо, и затова се осмелихте да напишете подобна ...не знам как да го нарека,... нелепост може би ? Сам се постарайте да намерите малко статистика от състезания в Русия, Естония , Украйна, Европа, САЩ и т.н. и да видите какви машини участват, какви времена дават и как се представят.
                  Задайте си въпроса , какво е предимството на спортните машини с аналогична кубатура и мощност пред 4х4 такива и сам ще стигнете до определени изводи, които да ви помогнат да разберете моите доводи, надявам се преди да напишете следващото си мнение в същия стил и да се излагате толкова повърхностно...С най-добри чувства ви го казвам.
                  Още в първите си постове изясних, че ниското тегло и център на тежестта са основно предимство на трасето , но пак се намериха хора , да ме убеждават/поправят, че спортните машини имали предимство пред 4х4 , нещо, което реално не отричам и аз също твърдя, защото те са именно с нисък център на тежестта, цял мост отзад и това им дава неоспоримо предимство на крос етапи...Разбирам, че съм нова личност във форума и не се познавам с много от вас, но нека говорим с аргументи, а не с общи приказки...Хората по света имат по няколко форума за определена марка АТВ , които са посещавани колкото тукашния, който е няколко неща в едно, уважават се и се опитват да си помагат, а тук в една таква тема, вместо да се опитваме и реално да се търси някакво развите, се реагира в стил...ти ще ми кажеш на мене...! Жалко е, че в България, дори АТВ форум нямаме,... както сподели колегата едва се събират хора за едно състезание , масово хората купуват някакви Китайски недоразумения и в края на краищата НиЩо не се случва на някакво ниво. За колко експедиционни машини знаете , които утре биха могли да излезнат на състезание ? Да участват на международно такова и да постигнат някакви резултати ? Може аз да не съм в час, но не знам за нито една...Сещам се за Тодор Христов, но там говорим пак за пясък и крос/ендуро машини...
                  Нядявам се синът ви , да постигне резултати и да бъде личност в този спорт някой ден, с най-добри чувства разбира се ! Искрено се надявам, покрай колегата пуснал темата, да се намерят и други, които да проявят желание да участват в съзтезание с 4х4 машини , което да доведе до там, да се съберат достатъчно кандидати в трофи клас и да се организира едно състезание създадено за такива участници, където всеки а покаже достойнствата на своята предпочитана марка. Тогава бихме преценили реално, истинските качества и подготовка на участниците, без да смесваме отделните класове и да се получават подобни нелепи дискусии. Желая всичко най-добро на всички и много приятни моменти извън асфалта с любимите машини !
                  Последно редактирано от gaz; 19-11-15, 05:45.

                  Коментар


                  • #39
                    От: работно АТВ, какво?

                    Сина ми няма да Ви препоръча АТВ 4х4, защото кара 4х2, и то доста стара машина, нуждаеща са от много ремонти, за които не достигат средства, но аз исках да Ви накарам Вас и най вече Павел да разберете, че за условията на състезанията в Бг по-добрия избор е машина със задвижване на задната ос-4х2. Затова Ви дадох примери от състезания провели се в България.
                    За китайските недоразумения сте напълно прав, но хората като имат желание да карат, но нямат средства нормално е да търсят ниската цена и да попадат на китайските боклуци.
                    А гледайки българско състезание с отделен клас 4х4 и кой е победител в него веднага ще Ви кажа, че най-добрата машина е Kawasaki 650, защото с такава машина в клас 4х4 възрастния Сашо Каранов недвусмислено победи много по-младите от него участници с ренегад 800. Ето и линк: http://www.offroad-bulgaria.com/show...612#post493612
                    Ако имате време можете да прочетете и цялата тема.
                    А ако видите на живо Марко Ягер как кара не тунингован Кан Ам 650 ще решиш, че той е най-добрата машина.
                    А ако има отделен клас 4х4 естествено ще бъде най-добре, но да тунинговаш и поддържаш 4х4 трябват още повече средства, а моето впечатление е че нови машини 4х4 си купуват възрастни хора и ги ползват за лов и разходки, а не за състезания. Има и много можещи и нахъсани атевисти каращи 4х4 примерно на събора в с. Калайджии и на закриването на сезона край ез. Копринка, но не знам дали не им е угаснал ентусиазма и дали ще се включат напролет в новия състезателен сезон.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      От: работно АТВ, какво?

                      Аз ако мога да се изпръцкам по темата, ще кажа че каквото и АТВ да е било то 4х4 или 2х4 първото и най-грешно нещо като почне да се подготвя една машина за съзтезание е пичовете да почнат да търсят мощност, те обикновено си имат такава която и без това не могът да използват пълноценно. Тунинги някви се споменават тука инжекциони, карбуратори, куик шот помпички, джет китове, филтърчета, генерацийки и други простотийки които не дават нищо, там силата е само виртуална. За окачване ни вопъл, ни стон всичко там опира до едни джанти и фланци. Честно казано в БГ съм виждал направена една единствена машина като хората която наистина беше направена на ниво и защото беше закупена отвън и подготвена наистина професионално а не от гаражни майсторета, всичко останало повече или по малко си е пълен кич, казвам го това след много скъпи проби с доста машини така че пичове бъдете по умерени в изказванията си да не станете след време за резил защото написаното тук си остава.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #41
                        От: работно АТВ, какво?

                        И какво беше правено , ако не е тайна ,че толкова ви е впечатлило ? Интересувам се, понеже ми е интересно какво е било нивото на подготовка.
                        А фланци и джанти, без амортисьори и пружини е като нови връзки на стари и скъсани обувки...

                        Коментар


                        • #42
                          От: работно АТВ, какво?

                          Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                          Аз ако мога да се изпръцкам по темата, ще кажа че каквото и АТВ да е било то 4х4 или 2х4 първото и най-грешно нещо като почне да се подготвя една машина за съзтезание е пичовете да почнат да търсят мощност, те обикновено си имат такава която и без това не могът да използват пълноценно. Тунинги някви се споменават тука инжекциони, карбуратори, куик шот помпички, джет китове, филтърчета, генерацийки и други простотийки които не дават нищо, там силата е само виртуална. За окачване ни вопъл, ни стон всичко там опира до едни джанти и фланци. Честно казано в БГ съм виждал направена една единствена машина като хората която наистина беше направена на ниво и защото беше закупена отвън и подготвена наистина професионално а не от гаражни майсторета, всичко останало повече или по малко си е пълен кич, казвам го това след много скъпи проби с доста машини така че пичове бъдете по умерени в изказванията си да не станете след време за резил защото написаното тук си остава.
                          Ти пък, Вожде, какво разбираш от дино стендове и графики?
                          А аз виждам нещата от малко по-друг ъгъл, който не знам дали е правилен, но от моята камбанария така изглежда: най-важното е задкормилното устройство и най-важен е неговия "тунинг". А най-важното качество за машината е да не сгъне, да не прецака състезанието и в много случаи от много тунинг някои състезатели, които карат много добре рядко завършват състезание.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: работно АТВ, какво?

                            Първоначално публикуван от gaz Преглед на мнение
                            И какво беше правено , ако не е тайна ,че толкова ви е впечатлило ? Интересувам се, понеже ми е интересно какво е било нивото на подготовка.
                            А фланци и джанти, без амортисьори и пружини е като нови връзки на стари и скъсани обувки...
                            На Николен, беше си я взел от Дънкан рейсинг ако не се лъжа директно от отбора им във Англия на много малко часове. Иначе Аз лично ако си правя някога машина бих си поръчал такава направена а не да кича като ненормален плюс инвестицията от нова машина, много по скъпо е да надграждаш от стокова машина. Oт тука бих си поръчал шасито(има вариант и за титаниево такова) ако някой ден пак ме прихване бесовината, https://www.facebook.com/Six-5-Desig...12165/?fref=ts останалата окомплектация също има откъде да се поръча ако ще правиш истинска машина, всичко на база стокова машина некакси донякъде си ми остава кич, жалкото че тоя път съм го вървял доста пъти и вече не ми се минава от там.
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #44
                              От: работно АТВ, какво?

                              Ехееее, ние влезнахме в профи сериите. Аз ще споделя мнението на Генчев, на мен ако ще от титан рама и амове Фокс последен модел да ми се дадат, съм си калпав шофер и там където ще излезнат някои хора със сток кфх450, няма да изляза и с машина за 20х. лв. Та .....
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • #45
                                От: работно АТВ, какво?

                                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                                На Николен, беше си я взел от Дънкан рейсинг ако не се лъжа директно от отбора им във Англия на много малко часове. Иначе Аз лично ако си правя някога машина бих си поръчал такава направена а не да кича като ненормален плюс инвестицията от нова машина, много по скъпо е да надграждаш от стокова машина. Oт тука бих си поръчал шасито(има вариант и за титаниево такова) ако някой ден пак ме прихване бесовината, https://www.facebook.com/Six-5-Desig...12165/?fref=ts останалата окомплектация също има откъде да се поръча ако ще правиш истинска машина, всичко на база стокова машина некакси донякъде си ми остава кич, жалкото че тоя път съм го вървял доста пъти и вече не ми се минава от там.
                                До някъде си прав...За съжаление действителността ни е такава, а и липсват доста неща, като достъпни части, читави сервизи , то дори трудно се намира с кого да караш ... Аз за това предприех малко различен подход. Първо прецених какво ме устройва като проект и после намерих възможно най-евтината база. Наложи се да я извлачим буквално до един бус , за да може да си я приберем. Около 2 месеца стоя, дори без да я запаля, докато дойдат всички части и оправя трансмисията за да може да се движи поне на бутане. Ще разказвам подробно със снимки някой ден, със сигурност заден диф, какъвто аз видях, историята не познава... Не мисля ,,че инвестицията ще надвиши много себестойността и като втора ръка в движение. Почти всичко се прави от мен , а разликата между Prox и Wisecco бутало е около 150лв...а в качеството и в предимствата в пъти...като с повечето неща. които правя е така. Най-големият разход ще е за джанти и амортисьори с пружини, гумите не ги смятам , защото са си консуматив. Всичко това обаче, в крайна сметка ми носи огромно удоволствие и като цяло, си имам много приятна занимавка .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X