Обява

Свий
Няма добавени обяви.

гуми за КТМ 990 супермото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: гуми за КТМ 990 супермото

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Забелязал съм , че винаги НЕ знаеш какво искаш. bushiDO ти предлага гуми , ама ти казваш , че били оффроад ориентирани. За наноси кал , пясък , чакъл , ... , със сликове ли искаш да караш? Michelin Anakee 3 , които са ти предложили и искаш да монтираш , за какъв мотор са според теб , за пистов или за ендуро?
    Знам за какви цели ми трябват гумите, т.е. знам един сезон по какви пътища съм карал и имам леко изкривена предна капла. Сина ми на неговия мотоциклет 125 см3 изкриви сериозно задна капла, сряза задната гума а предната е с "бабанка". Купих мотоциклета с гуми карани около 1000 км /почти нови/, писал съм за тях в първия пост от темата, но не съм доволен от тях. Сори, така е, наистина не знам какви гуми да избера като марка и модел, и затова съм пуснал тази тема.
    Michelin Anakee 3 ми ги предложи човек, който кара Африка, но по асвалт и според него те били добър избор. А той вече от доста години кара мотоциклет и съм склонен да му вярвам. Мъчих, че четох този "тест" http://www.roadtrooper.com/michelin-...uro-tour-test/ и извода е, че са добри, затова попитах за размера.

    Та така: Знам къде по какви пътища карам, но не знам какво искам.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      От: гуми за КТМ 990 супермото

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Знам за какви цели ми трябват гумите, т.е. знам един сезон по какви пътища съм карал и имам леко изкривена предна капла. Сина ми на неговия мотоциклет 125 см3 изкриви сериозно задна капла, сряза задната гума а предната е с "бабанка". Купих мотоциклета с гуми карани около 1000 км /почти нови/, писал съм за тях в първия пост от темата, но не съм доволен от тях. Сори, така е, наистина не знам какви гуми да избера като марка и модел, и затова съм пуснал тази тема.
      Michelin Anakee 3 ми ги предложи човек, който кара Африка, но по асвалт и според него те били добър избор. А той вече от доста години кара мотоциклет и съм склонен да му вярвам. Мъчих, че четох този "тест" http://www.roadtrooper.com/michelin-...uro-tour-test/ и извода е, че са добри, затова попитах за размера.

      Та така: Знам къде по какви пътища карам, но не знам какво искам.
      Гумите се избират спрямо условията при които ще се карат. Супер мотото в по-голямата си част е офроуд мотоциклет , и нищо не пречи да го караш с гуми за офроуд , дори на пистовите мотори монтират офроуд гуми когато условията го налагат. Гумите които предлага bushiDO , ги има в размер 180 , но на КТМ моделите 1190 монтират размер 170 при капла 5". Така , че имаш избор , и двата вида гуми са подходящи за пътищата по които караш , аз бих избрал Michelin anakee 3 , нищо , че е на 170. Разбира се предната не бих я сменил с 110 , както някои "специалисти" предлагат. За сведение , КТМ 640 е с гума 160 и капла 4.25 , КТМ 690 е с гума 160 и капла 5.00 , ДРЗ гума 140 и капла 4.25, и всичките трябва да падат от сутрин до вечер , защото са "изкривили" "R"-а.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #33
        От: гуми за КТМ 990 супермото

        Вече 2 пъти съм падал с моя мотоциклет, и двата пъти в дъжд и на кофти път, за мое щастие предпазителите си свършиха работата перфектно, счупи се предпазителя само на задната стъпенка, така че ако падна и следващ път няма да го отдам на по-тясната задна гума.
        Относно възможността да се монтира и профила разбрах:
        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        КТМ 690 е с джанта 5 цола и гума 160 , твоя мотор е с джанта 5.5 цола и гума 180. Гума 170 може да се монтира и на двете джанти. Освен това в някой случаи по-тясната гума спрямо изписания размер , в действителност е по-широка. Относно профила , той се променя и при износването на гумата.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: гуми за КТМ 990 супермото

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Гумите се избират спрямо условията при които ще се карат. Супер мотото в по-голямата си част е офроуд мотоциклет , и нищо не пречи да го караш с гуми за офроуд , дори на пистовите мотори монтират офроуд гуми когато условията го налагат. Гумите които предлага bushiDO , ги има в размер 180 , но на КТМ моделите 1190 монтират размер 170 при капла 5". Така , че имаш избор , и двата вида гуми са подходящи за пътищата по които караш , аз бих избрал Michelin anakee 3 , нищо , че е на 170. Разбира се предната не бих я сменил с 110 , както някои "специалисти" предлагат. За сведение , КТМ 640 е с гума 160 и капла 4.25 , КТМ 690 е с гума 160 и капла 5.00 , ДРЗ гума 140 и капла 4.25, и всичките трябва да падат от сутрин до вечер , защото са "изкривили" "R"-а.
          Аз пък съм забелязал,че си компетентен по всички моторджийски въпроси,точно колкото Гагич на едно друго място,но явно не разбрал това кето съм написал по-горе,надявам се поне си виждал как стой гума 190 на джанта за която завода предписва 160!
          Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
          Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
          Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
          Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

          Коментар


          • #35
            От: гуми за КТМ 990 супермото

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Вече 2 пъти съм падал с моя мотоциклет, и двата пъти в дъжд и на кофти път, за мое щастие предпазителите си свършиха работата перфектно, счупи се предпазителя само на задната стъпенка, така че ако падна и следващ път няма да го отдам на по-тясната задна гума.
            Относно възможността да се монтира и профила разбрах:
            Колега, верно ме убъркваш - всички гуми, които съм ти дал като идея ги има в р-р 180/55/17! Ако искаш да не са чисти пистарки, взимай Trailattack или Scorpion trail II и си ти.

            п.п. и при паданията 99% гршката е в задкормилното
            п.п. 2 както казва motor_man не си сменяй предната с по-тясна!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #36
              От: гуми за КТМ 990 супермото

              Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
              Аз пък съм забелязал,че си компетентен по всички моторджийски въпроси,точно колкото Гагич на едно друго място,но явно не разбрал това кето съм написал по-горе,надявам се поне си виждал как стой гума 190 на джанта за която завода предписва 160!
              Не , не съм виждал , само "специалист" като тебе може да монтира 190 на джанта за 160 , затова си и виждал. При това положение , предна 150 ли ще монтираш? Разликата за която пита колегата е 10мм. а не 30мм. , и става въпрос за минус 10мм. , а не за плюс 30мм. , което е от съществено значение. А това кой колко е компетентен си личи от много теми и много отговори ,а и от някои други форуми. И понеже не съм компетентен като тебе , затова казвам "бих избрал" , "не бих монтирал" , докато ти казваш "така трябва да направиш" , "трябва да смениш" , или по-точно казано , даваш акъл и казваш как се прави.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #37
                От: гуми за КТМ 990 супермото

                Ти си супер
                Последно редактирано от svjokera; 25-03-16, 12:42.
                Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                Коментар


                • #38
                  От: гуми за КТМ 990 супермото

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Колега, верно ме убъркваш - всички гуми, които съм ти дал като идея ги има в р-р 180/55/17! Ако искаш да не са чисти пистарки, взимай Trailattack или Scorpion trail II и си ти.

                  п.п. и при паданията 99% гршката е в задкормилното
                  п.п. 2 както казва motor_man не си сменяй предната с по-тясна!
                  Моят мотоциклет се води "супер мото", но тежината и кубатурата му не са за тази категория. А какво точно представлява супермото като дисциплина?
                  До колкото съм гледал supermoto клипове се кара по равен и чист асвалт, по асвалт с неравности, по черен път с неравности, пясък, чакъл на сухо и мокро.
                  Е точно за такива условия ми трябват гумите.
                  А за паданията: В казармата ми се наложи да карам по пресечен терен Молотовка без спирачки, защото щатния шофьор беше в ареста. На това, че няма спирачки старшината отговори: "Е ти вече знаеш, че няма спирачки, ако се блъснеш ти си виновен..."
                  Така че винаги вината е в задкормилното у-во.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    От: гуми за КТМ 990 супермото

                    Братле, изброихме 80% от възможните гуми като тези, последните 2 са изцяло съобразени, с това което описваш като изисквания. Надявам се да избереш правилните за теб - успех!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #40
                      От: гуми за КТМ 990 супермото

                      Питаш какво е супермото дисциплина-звучи някак сложно,но ( според мен) това е каране,което да ти носи усмивка и след като слезеш от мотора да ти треперят ръцете и да си се накефил на максимум-може би не повече от 20-30км или х-брой обиколки докато ти издържат ръцете.
                      Има ли някакво супермтоо състезание, в което карат без сликове ?

                      Сега ще кажеш със сликове много ще поднася-ДА,НО КАКВО ОТ ТОВА ?! То нали това е целта-през цялото каране мотора да върви в права линия колкото се може по-малко :ДД Щом искаш да караш СУПЕРМОТО взимай възможно най-състезателната гума,която можеш да си намериш и си прави кефа.Ако искаш със СУПЕРМОТО мотор да се придвиждаш и разхождаш-тогава по може да се замислиш за избора на гума.


                      П.С Със сликове по обесъчени селски/между селски/ или мокри пътища даже е си е здраво забвно :Д-чувстваш мотора като 200коня и правиш много по-лесно нещата,които профитата правят на чист асвалт

                      Коментар


                      • #41
                        От: гуми за КТМ 990 супермото

                        Много ме изкефи поста Ви, но в случая изобщо не се касае за спорт, а за леко почесване на крастата ми в ежедневието, когато не мога да се окалям.
                        Така, че в моя случай се придвижвам и разхождам за кеф или вечер след работа дърпам две дължини до съседното село: https://www.google.bg/maps/dir/7738+...1!2d43.1478632

                        Спрял съм се на michelin anakee 3 170/60 r17, сега ще звъня да търся кой да ми я достави.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X