Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива 1.6 с кардан от 1.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нива 1.6 с кардан от 1.7

    Здравейте,
    Въпроса ми се изчерпва още със заглавието. Три пъти съм чел всички теми, свързани с Нива във форума и някъде беше разгледан въпроса със замяна на стандартния заден кардан от 1.6 с по-малкото /жигулово/ каре. Сега обаче не намирам нищо по въпроса. Та - става ли директно кардана от 1.7 /98-ма-2004-та година да кажем/ на Нива 1.6 от 1982 г. или има нужда от преправяне?
    Задавам въпроса, тъй като моя кардан е с тотално разбити шлици и луфт 8-10 мм в тях. Тръгнах да купувам друго т 1.6, но се сетих за темата, в която беше описана замяната и сега се чудя от 1.7 ли да е или от 1.6.

  • #2
    От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

    Разлика може да има само в цената. Нямаш късмет колега, оня ден хвърлих 3броя кардани за нива на отпадаци.

    Коментар


    • #3
      От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

      http://www.bgbiznes.com/demo.php?id=512

      Пробвай на този адрес ,Слави знае всичко за руските автомобили .
      ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
      тел. 0889 017703
      0897 516030

      Коментар


      • #4
        От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

        Като ще даваш пари по добре потърси такъв или си направи . Имаше някъде тема из раздела . Поне за сега съм чувал само хубави отзиви за тях .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8446_39_385.jpg
Прегледи:2
Размер:32.1 КБ
ID:5690557
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Като ще даваш пари по добре потърси такъв или си направи . Имаше някъде тема из раздела . Поне за сега съм чувал само хубави отзиви за тях .[ATTACH=CONFIG]837587[/ATTACH]
          Ако ходи в гората са силно непрепоръчителни, Самите руснаци го заявяват многократно.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

            Карданните валове са абсолютно еднакви на всичките нива. Единствено при нива-шеви има разлика, и се състои в това, че ползва два задни 21214 /и за преден и за заден са еднакви/ като на снимката.

            Ако се купува нов кардан, то е препоръчитерно да е оригинален Руски на фирмата Кардан, лесно се познава по холограмен стикер, и начукан иглен код с уникален номер. Тези кардани са произведени след 2010г на нова немска поточна линия, която в процеса на изработката ги и балансира.

            Всичките други кардани, общо взето е дълбоко препоръчително, след покупката да минат на баланс.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

              Еднакви са на 1.6 и 1.7 по монтажни размери и разстояния. Новите са решително по-добри, тия със "ШРУС" - най-добри.

              Има и китайски ментета по магазините. Познават се ако не по друг начин, то като вдгнеш 60км/ч.

              Коментар


              • #8
                От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

                Благодаря за отговорите. Засега ще премина на кардан от 1.7, а на по-късен етап ще експериментирам да преправя стария на шрус.

                Коментар


                • #9
                  От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

                  Продължавам дискусията за карданите. Някой може ли да каже каква е разликата между този кардан - https://www.megaparts.bg/uploads/pro...1434366097.JPG - моят е такъв
                  и този:
                  https://www.megaparts.bg/uploads/pro...1434366358.JPG

                  Извинявам се, че линковете съдържат реклама, но не успях да намеря други снимки. Задния ми кардан вече е сменен с такъв от 1.7 и засега е добре. Имам обаче друг проблем, който ме докарва до лудост напоследък. Проблема е следния:
                  От някъде /тампон на скоростна кутия, тампон на двигател или др./ по трансмисията има напрежение. Вследствие на това напрежение предния кардан при натоварване започва да блъска в гредата на тампона на скоростната кутия. Това се случва когато раздатката се центрова. За да не блъска кардана в скоростната кутия измествам тампоните на раздатката назад. Блъскането в гредата изчезва, но пък започва тресене на 1-ва скорост, усилва се на моменти до нетърпимост на 2-ра, почти го няма на 3-та и изчезва напълно на 4-та /скоростната кутия е 4-степенна. Това се случва на бързи. На бавни се движи почти без тресене /т.е. с нормалните вибрации/.
                  Та сеган а въпроса - да сменям ли и предния кардан или да търся на друго място проблема.

                  п.п. Сменени са тампони на двигател, тампони на раздатка, кардан /здрави карета и шлици/, втулки на задните щанги, тампони на амортисьори.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

                    Първия кардан - такъв са ми продавали като резервна част и ми скъса нервите. Но може и да е бил менте. Вторият е като оригиналния на Нива до 2000г.

                    Ако карданът опира в арката на гредата на скоростите - споко, крива арка. Такива ги продават като решиш да минеш на 4-степенна курия. Режи смело докато му направиш място, ако нещо се скъса няма да е оттам. То е за 2-5мм интригата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

                      Аз купих преден кардан с усилено шлицево съединение(като от първия линк).Нищо криво няма,просто вилката е по-дебела и до гредата на СК остават 3-4 мм и при по-силни вибрации трака.Вземи флекса и леко изтъркай единия ръб на гредата,където опира вилката на кардана.
                      Последно редактирано от kameno karp; 16-11-15, 15:18.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нива 1.6 с кардан от 1.7

                        Сега като прегледах отново /за четвърти път/ темите назад и като се замислих, то има много вероятности от къде точно може да идва проблема. Имам проблемно каре, вероятно вътрешно на лявата полуоска. Започна да прищраква когато смених тампоните на двигателя. Щрака при потегляне, като след това престава. До тогава не се обаждаше и нямаше проблеми с него, затова си мисля, че заради изменението на работния ъгъл вследствие на това, че двигателя застана на малко по-различна височина, карето се издаде, че си е заминало. Направо през уикенда ще сваля предния кардан, в опит да изолирам приблизително от къде идва проблема и дано имам някакъв успех, че тая руска техника вече започва да ми идва в повече...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X