Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си октавия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Купих си октавия.

    Честито, колега, колата ти изглежда супер запазена! Предполагам, че е модификация "Super", т. е. с малко по-големия 1221cm3 мотор. Като купе изглежда прекрасно (поне отляво) - съвсем права и с всички лайстни, че даже и един бонус - декорацията на предния капак, вероятно от ранните версии на 440/445 или от някой от предните модели на Skoda. Предполагам колата е и с оригиналната си боя - всъщност какъв е цветът реално - син или сив (изглежда ми сива). Ако мога да си позволя да дам съвет - пробвай първо да я почистиш основно, пастираш, полираш..., за да видиш реално какво е истинското й състояние. Реставрирани автомобили - колкото искаш, но истински автентичните, дори и с дефекти са много по-малко и ще стават доста по-ценни. Тенденция от няколко години е по-конкурсите да има категория за автентични екземпляри. Е, разбира се разните ръжи трябва да бъдат отстранени, но лично според мен, колкото по-автентична, толкова по-интересна ще е.
    А ако не е проблем, би ли разказал интересната част - как я намери, каква е историята й, как реши да я купиш, без да си планирал...?
    Честито още веднъж, страхотна Octavia!!!

    Коментар


    • #17
      От: Купих си октавия.

      Благодаря за хубавото мнение. Предполагам, че няма да остане моя, понеже прекалено много я иска един човек, на който просто няма как да му откажа, но засега не е ясно.

      Историята е следната, една позната от доста /поне 25/ години е омъжена в Германия, в едно село до Плевен, е имала наследствена къща, която продаде това лято, с уговорката с човека, че ще я предаде след като си изнесе багажа. Бях й обещал, че ще ида с буса да натоваря - по описания имаше два стари скрина, един дъбов гардероб, маси столове и някакви кашони в гаража. Е да, ама в гаража открихме и тази Октавия, старите жълти Плевенски номера, документите на дядото си бяха в скрина при другите бумаги. Лошото е, че е била завита с найлон, гаража бе протекъл на доста места и дъното е в отчайващо състояние, предполагам там е кондензирала най-много. Иначе да, хубавото е, че няма абсолютно никакви липси. Ще видим ....
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #18
        От: Купих си октавия.

        Честито и от мен! Отлична покупка. Аз първо бих я подкарал и после бих се занимавал с хрома или боята. Колата изглежда наистина рядко читава. А и е на отделна рама, така че ръждата не е толкова фатална. Едно хубаво миене и пране, и ревизия на спирачки и мотор и може и да тръгне.
        Особено ако човек няма време, не е разумно колата да се разглобява. Частите се пръскат и губят, ентусиазмът също е преходен... Подкарай си я и да е кола с редовни документи. Какво като не най-лъскавата в галактиката. Човек се привързва към една кола, като почне да си я експлоатира. В крайна сметка колите са създадени да служат на хората, а не обратното (макар че го има и обратния вариант)...
        Росене, мисля, че декорацията на предния капак не е от Шкода, а от Москвич след 62г. - от последните 407 или следващия модел 403.

        Коментар


        • #19
          От: Купих си октавия.

          Пък аз си мислех че находки в плевнята не се случват в България.

          Абе готино е
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Купих си октавия.

            Има една такава жълта в Ботевград, не знам дали още е там, беше преди много време. Пробвай ако ти потрябват части.

            Коментар


            • #21
              От: Купих си октавия.

              Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
              ... Росене, мисля, че декорацията на предния капак не е от Шкода, а от Москвич след 62г. - от последните 407 или следващия модел 403.
              Е, спецът не може да бъде излъган. Наистина, че ще да е москвичов този елемент.

              А относно Octavia-та има ли някакви новини, развитие...? Аз лично съм любопитен да видя още снимки, че ми хареса колата.

              Коментар


              • #22
                От: Купих си октавия.

                Новини???

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X