Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

    Здравейте,

    Имам няколко проблеми с една Гранд Витара ,която взех наскоро. Имам си доверен майстор ,който ползвам от години за леките ми автомобили но му нямам пълно доверие за 4х4 автомобил. Имаме съмнение за раздатка а аз чрез доста четене стигам да извода ,че мога да имам проблем с лагер на някой от колелата и отделно имам луфт някъде по трансмисията но ми трябва специалист за диагностика. Уверих се ,че има доста неща които могат да се пипнат, чуят, поразглобят преди да се предприемат по-сериозни моменти. Искам да избегна ремонта проба/грешка.

    - Имам виене при потеглне уж от раздатката
    - Имам рополене при увеличаване на скороста ,което може да е колесен лагер или др
    - Имам луфт в трансмисията ,който улавям когато дам или отнема газ. От това ,което четах може да са доста неща като например лоши връзки м/у карданите и диференциалите или да речем някакъв недопустим луфт на същите.

    Не разбирам нищо от механика но се старая максимално да си използвам логическата мисъл и си помагам с четене и гледане на видео материали.
    Ще се радвам ако ме ориентирате със сервиз. Писах в няколко раздела ни никой не обръща внимание ,което вероятно с дължи на това ,че повечето потребители карат старите модификации на Витара от преди 2005г.

  • #2
    От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

    Ако намериш читав или искаш да сравниш нещо с мойта пиши
    Grand Vitara 2L 140hp. 2006
    LZ2BTK
    AB+

    Коментар


    • #3
      От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

      В петък си купих и аз подобна витара и я оставих в новия представител на Сузуки за гр.Варна - Експерт Сервиз(бившия шоуруум на Мерцедес) за пълно обслужване и т.н. Приемчика - Борис, имаше вид на човек който си разбира от работата и в частност модела. Някак си ми спечели доверието, а и като се има предвид че Сузуки стоят зад гърба му да помагат....при липса на доказана алтернатива мисля че там е правилното място!

      Коментар


      • #4
        От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

        Всъщност специалистите в Сузуки Варна не могат да различат една витара дали й е сменяна дирекцията, иначе са много големи специалисти, това в старият представител и Вие, господине от къде се появихте и започнахте да хвалите великият нов сервиз, моля модератор да се намеси за неспазване на правилата на форума.

        Коментар


        • #5
          От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

          Аз лично бих препоръчал колегата Banjo
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

            Нищо не съм хвалил, просто изразих лично и подчертано първоначално впечатление. Ако някой не знае къде да отиде ,а и никой не казва, най- правилния сред грешните ходове е официалния за марката преставител.

            Коментар


            • #7
              От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

              Аз моето мнение съм го изразил на лично съобщение и първото ми мнение във форума не беше с хвалене на сервиз, известил съм администратор на подфорума. Времето ще покаже.

              П.С. Покажете в отделна тема вашата витара със снимкив материл, отстранените дефекти, подменените части и ценовата равносметка, тогава всеки ще си направи изводите.

              Коментар


              • #8
                От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

                Trent по принцип е прав. В случая, ще коментирам конкретен случай с мен: Там освен Сузуки, е и Киа. Писал съм, че имах проблем със Спортиджа - светнаха ми лампите на ABS и спирачки, и не работеше ABS. Посетих двама мои познати, в сервизи - не успяха да "бръкнат" през компа, пускал ги донякъде само. Пратиха ме при трети, софтуера му бил по-скъп и добър. Обаче, ми каза, че не успява да "кореспондира" с ABS-a Та, минах и аз покрай въпросният сервиз, спрях, поприказвах. Момчетата казаха, че имат актуализиран софтуер. След ден оставих Киата, след два часа беше готова. Оказа се проблем в кабел към датчик, сега не ми светят лампи, и имам ABS. Цената не беше висока, не ме карайте да си търся бележката
                Та, нека сега и колегата сподели?
                Николай
                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                Коментар


                • #9
                  От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

                  Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                  Всъщност специалистите в Сузуки Варна не могат да различат една витара дали й е сменяна дирекцията, иначе са много големи специалисти, това в старият представител и Вие, господине от къде се появихте и започнахте да хвалите великият нов сервиз, моля модератор да се намеси за неспазване на правилата на форума.
                  И аз бих похвалил сервиза на новоизграденото представителство във Варна на Сузуки. Нямат нищо общо със старото представителство. Един и същи е собственика и в Мазда. И по случайност или съвпадение Мишо Бачуров е и верен поддръжник на офроуда. Все от някъде трябва да се започне.
                  п.п. Във форума оообикновено се повяваме през компютъра !
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

                    За много години!

                    Поддържам първоначалното добро впечатление и след извършените операции, които са си рутинни и може би не са определящи за възможностите на майсторите по принцип. По молба на питащите, представям какво са правили по колата във въпросния официален представител и на каква цана:
                    Смяна на: Масло ДВГ(мотул), диференциали(на сузуки) и рздатка(мотул);спирачна течност и антифриз; филтри - маслен , въздушен и купе, 6 бр. иридиеви свещи,накладки предни и задни, чистачки, 2бр. задни амортисьори каяба, тампон и лагер предни амортисьори,шлайф и струг на спирачни дискове 4 бр, стабилизираща щанга нова,боядисване на предна броня и преден десен калник. Общата сума - 1450 лв. Оставяйки им колата, пожелах да не се монтира най евтиното, а най - доброто - по тяхна преценка.
                    Колата е 2009г, 3.2 v6, автомат на 70к километра.
                    Снимки няма нужда да качвам - колата е в стоков вид.
                    Поръчал съм цялостна алуминиева защита под купето, във варненски сервиз специализиран за оффроуд машини при офертна цена около 1500 лв. От там получчих и оферта за подмяна на окачването с ОМЕ 2'' (4 пружини и 4 ама) за 2500 лв(което може би ще отложа за по нататък), а след него(ако се случи) подмяна на 17'' инчовите алум.джанти с 16" метални и монтаж на 31'' АТ за летните забежки по планини , морета и язовири. Не съм фен на умишлено набутване в тежки терени и прокарването на нови пътища сред нищото. Предвиждам движение по налични черни пътища, където често има изненади за заобикаляне или внимателно преминаване.Оттам и нуждата за 4х4 с по-висок просвет от досегашното комби с предно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

                      Да се коригирам,че окачването на ОМЕ за което споменах не е 2'', а 2 см.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

                        За 2 см, 2500 не си струва.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

                          За повдигане на гранд витара прегледай това:

                          http://www.bits4vits.co.uk/store/lif.../blog_269.html
                          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                          Dacia Duster 4WD

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

                            Първоначално публикуван от Dungal Преглед на мнение
                            Да се коригирам,че окачването на ОМЕ за което споменах не е 2'', а 2 см.
                            Шегуваш се, да си беше донапомпил гумите за 2 санта!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4х4 Сервиз във Варна / Гранд Витара 2007 къса - Няколко проблема.

                              Привет,

                              тя идеята в подмяна на окачването доколкото мисля не е единствено в лифта, или се бъркам?
                              Про - амовете не правят ли по-дълъг ход, не поемат ли неравностите по добре, не щадят ли другите компоненти по окачването? Предполагам ще са доста по дълготрайни , а и като си натоварим катуна фабричните двйсетина сантиметра съвсем ще омалеят.

                              Така или иначе, до лято има време. До колкото съм чел тук там, OME лифта е бил по-висок първоначално, впоследствие толкоз.Сигурно има защо, макар че други марки като Добинсън и Трйлмастърс правят 1.5 '' или 2'' за тази кола, ама аз и не съм сигурен че ми трябва по - голям просвет. Просто искам колата да се чувства добре, както на магистралата, така и по черното.

                              Ще мислим, може би е време за нова тема, че избягахме от топика


                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X