Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Нисан Микра К11п

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на Нисан Микра К11п

    Здравейте, с риск да бъда анатемосан, защото автомобилът си е 100% градски, мечтата ми е да успея да повдигна малко шасито. Изчетох доста теми за повдигане на автомобил, даже намерих и сайт от Русия, където предлагат подложки за повдигане на шасито. Бих си ги поръчал от този сайт, ама нещо доставката не е оферта за комплект предни и задни подложки.
    За момента ще съм на вариант изработка от алуминий, стомана, полиамид.
    Изпитвам леки затруднения при демонтажа на задната пружина. Купих си скоби за демонтиране на пружини, ама се оказа, че не са приложими за този модел. Ушите, които захващат пружината са предвидени за пружина с по-голям диаметър. Га ли съм имал късмет.
    Реших да използвам шина 6 мм, която разпробих, за да мога да я поставя между витките и да използвам винта от едната скоба. Оказа, се че тоя прословут винт е прекалено дълъг и опира горе в бомбето на пружината. Отново греда... Га ти и пустия късмет.
    Почесох се и реших да използвам тръба, с която да скъся прословутия винт. Надявам се планът да сработи и да успея да я свия, за да мога да измеря точно леглото, където застава пружината.

    Моля за съвети, които имат опит в такова начинание за автомобил с предно предаване, отпред е Макферсон, отзад е 4 надлъжни носачи с 1 напречна греда и 1 стабилизираща щанга (панхард роуд) Колко е допустимото възможно повдигане, за да не се разрушат по норматив каретата на полуосите. Руснаците от сайта посочват 30 мм повдигане. Това ли е лимита на повдигане при такъв вид окачване?
    Не съм много на ясно кое как се смята, ама си направих труда да измеря лявата поулоска, която е късата и да си начертая една принципна схема. Имам едно такова усещане, че точно късата полуоска е повече натоварена, защото ъгълът на изместване е по-голям, в сравнение с по-дългата, дясната.
    Може да греша в мислите си. Не намерих никъде методики за оразмеряване на окачване.

    Идеята ми е да я направя малко по-проходима при зимни условия, по разбити пътища и за лек оффроуд по сухо и каменисти терени като ходя за риба.
    Поздрави, благодаря предварително за препоръките и съветите.

    Това е Микробчо
    http://media.snimka.bg/s1/4999/036241900-big.jpg
    Последно редактирано от nakatasan; 04-11-15, 20:50.

  • #2
    От: Повдигане на Нисан Микра К11п

    Замислял ли си се колко е ходът на окачването на това нещо?

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на Нисан Микра К11п

      В интерес на истината не съм го мерел, ама като е била вдигната на подем, ако така мога са го кажа, колелата поне с 15-20 см са слезли надолу спрямо обичайното положение, преди да е натоварена с хора или товари.

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на Нисан Микра К11п

        Виж сега. На Туинго (което е почти същото) вместо 155/70 му сложих 155/80 и впечатляващо се вдигна със 1.5см (и никъде не опират) ама според мен се влоши стабилността. 3см за тия въшки ми се вижда прекалено. Хората джипка вдигат с 5см и се гордеят.

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на Нисан Микра К11п

          А и защо трябва да слагаш подложките вътре в пакета? Сложи ги отгоре и пак ще вдигнеш микроба!!

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на Нисан Микра К11п

            За кой пакет говорите?
            Слагат се на Макферсона отпред където е лагера и тампона, между него и "бомбето" където се захваща тампона. А отзад над пружината "тавата" където ляга. Нещо термините ми не зная дали са точните, надявам се да сте ме разбрали.

            За гумите зимните са 155/70 R13 на 4-те колела, а летните отпред са 165/70 R13, отзад 1759/65 R14. С летните колата е доста по стабилна, от колкото със зимните.
            Евентуално при успешно повдигане, ако не си намеря джанти с по-малко ЕТ, ще сложа фланци отзад, защото има склонност да се накланя повече отзад. Може да е и от калпави амортисьори, които живот и здраве на пролет трябва да сменям. А като го правя ми се иска да сложа и тези подложки.

            Edit: от снимката в горния пост както е така от земята до долния ръб на прага по спомен беше 24 см. мерих го август месец по спомен. По каталог просвета го дават при натоварен автомобил 150 мм.

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на Нисан Микра К11п

              Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
              Купих си скоби за демонтиране на пружини, ама се оказа, че........................
              Нещо не съм разбрал май!! За какво са ти скоби? Предните ги сваляш комплект а задните отвиваш амортисьорите и пружините падат!!

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на Нисан Микра К11п

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                Нещо не съм разбрал май!! За какво са ти скоби? Предните ги сваляш комплект а задните отвиваш амортисьорите и пружините падат!!
                Уж за задните да изкарам пружината, без да демонтирам амортисьора. Трябва ми само да измеря леглото, за да дадм размерите на стругар да ми направят подложките. Ама греда ...

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане на Нисан Микра К11п

                  Te гредите са повечко. Задното окачване е 1:1 с Нивата, та при повдигането отиваш и на изместване на моста в ляво. Ще ти трябва и удължаване на щангата или изработката на раздвижна такава. Следва и купуване на по-дълги амове или преместване на точките за закрепване на старите. Отпред каретата на късата полуоска стават консуматив при твоите желания за 3см подложки. И то естествено са изчанчени комбинации от втулки и фланци.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане на Нисан Микра К11п

                    Е да разбирам ли, че с 3 см повдигане е невъзможно? Задното окачване е като на Нива, Лада 2106.
                    За компенсация на изместването мога и втулка от полиамид с ексцентрик да се използва. На Микра, стабилизиращата щанга е меко казана смешна, защото представлява ламарина извита като "U" и в двата края има заварени уши.

                    Да попитам, което също ме притеснява. Регулатора на налягането на спирачките за задната ос е свързан с купето и единия носач. При повдигане, необходимо ли е и на него да му се удължава рамото, за да не стои опънат?

                    п.п. Как мога да си редактирам първия пост, че в заглавието има правописна грешка?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане на Нисан Микра К11п

                      Да, и регулатора на налягането трябва да си остане в нормално положение, за да работи правилно. Един познат преди време беше качил Шкода Фаворит на 15"джанти и съответните гуми + 10-15 мм подложки, но не си спомням дали имаше проблеми с някакво опиране. Обаче Фаворита по начало си е по-височък фабрично.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане на Нисан Микра К11п

                        Здравейте, хубаво е човек да успява да реализира мечтите и желанията си. Частите са поръчани да се изработват. Вече остава да хвърлям боб дали ще паснат. Леко му мисля за подложките над винтовите пружини, защото там взимането на нужните размери са леко на магия. Всичко ако бъде успешно, ще кача малко снимки, кое как съм направил. Предполагам, че ще Ви бъде интересно.
                        Поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане на Нисан Микра К11п

                          Пусни някое фото после.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане на Нисан Микра К11п

                            Здравейте, а първо Честит Първи Март!
                            Успях да повдигна Микробчо. На първо каране, малко странно се чувствам, но поне возията е комфортна, даже една идея по-мека от преди. За първи път правя такава интервенция, не е от най-изпипаните според мен. Следващият автомобил ще е по-успешен, докато не се кача на истинско 4х4.
                            Ето и малко снимки:
                            Материали за повдигане на Микра
                            https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...9d&oe=576A43B4
                            Поставена подложката отзад
                            https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...21&oe=574F3DBC
                            Преден амортисьор с подложките от листова стомана, в сглобено състояние.
                            https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...d4&oe=5763F4A5
                            Десния е направен, остава левия да бъде сменен и окомплектован
                            https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...15&oe=576E93D7
                            Снимката "Преди" е правена лятото, а снимката "след" от днес.
                            https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...ac&oe=5753A7FE

                            Това е за сега

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигане на Нисан Микра К11п

                              Направи ли тест драйв?
                              Идеална е! Поздрави!
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X