Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

    Братушките помагат както винаги това са размерите на лагери за главини на Фронтера А от 91-96 г. и тяхните размери и аналози от други автомобили.
    -----------------------

    Opel Frontera A (видимо, справочник староват, Фроси Б нету)
    на все модели поколения А
    передний 45х75х20 + 40х68х19, оба роликовые конические
    задний 40х80х20, роликовый конический

    Варианты замены:
    35х62х18 - задний подшипник Renault Trafic (3/89-93)
    40х68х19 - задний подшипник Citroen Jumper/Relay 1000kg,1400kg от 1994 года, задний подшипник FIAT Ducato Mk.II 10, 14 от 1994 года
    40х80х20 - задние подшипники на: Mazda B-series 1.6, 1.8 petrol 1973-1985, 2.0 petrol 1979-1987, Mazda E-series 2.0 petrol, 2.2D 1984-1989 если задние колеса одинарные, Mitsubishi Pajero/Shogun 1983-1991 2.3TD 2.5TD 2.6petrol 3.0V6petrol , L200 1987-1996 1.6 2x4 1979-1990, 2.0, 2.5 2x4 LWB 1987-1996, 2.0, 2.4 4x4 SWB 1987-1996, Nissan TerranoI 2.4D, 2.7TD, 3.0i V6 1987-6/1993, Nissan Pick-Ups 1986-1993, Nissan Urvan 2.0 2.3 2.5 (E24 Series) 1987-10/1992
    45х75х20 - без вариантов

    Отечественные аналоги:
    Isuzu Trooper 1983-1987 35x62x18 задний, он же стоит на ЗАЗ-968М сзади (маркировка 2007107)
    Opel Frontera A 40х68х19 передний, он же передний на ВАЗ-2121 (маркировка 6-2007108 А)
    Opel Frontera A 45х75х20 передний, он же задний на "Соболе" ГАЗ-2217, -22171 (маркировка 6-2007109)
    no signature no problems

  • #2
    Полезно! И ще съм ти още по-благодарен ако кажеш откъде го копи/пейстна това?!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Паджеровод
      Полезно! И ще съм ти още по-благодарен ако кажеш откъде го копи/пейстна това?!
      След мое запитване в http://forum.4x4club.ru/
      получих този и много други полезни отговори за мойто возило, незнам дали за мицубиши има такъв форум но съм почти убеден.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        Има, разбира се! Но си мислех, че си напипал нещо готово. Благодаря!

        Коментар


        • #5
          До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

          Някой може ли да ми даде точен размер на лагера намиращ се в задният мост който държи главината? Ако може и неговият номер
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #6
            До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

            КОЛЕГА ИЗВИНЯВАИ но си сменях дифиринцяла ...значи на моита сложих машинен с3мм по широк от нормалния вьтрешно35 33широк вьншно нямам спомен.Ще премериш по твоя струва около 30лв .Трябва да хванеш капачката която даржи полоската на струг -3мм за даго сабереш слагаш и 2 семеринга един на лагера един между полоската и дифа.за гаранция че няма да избие масло да не забравя трябва и втулка направи си я по старата на струг ако се запьнеш звани 0887820628 ЕВГЕНИ . Вече 10000км с тези лагери и с каймани и никакаф проблем иначе оргинала струва 580лв италянски 260но се намира трудно.
            Последно редактирано от Евгени turboto; 26-10-07, 20:19.
            sigpic

            Коментар


            • #7
              До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

              ако искаш звани на лозан фчера видях че има много задни полоски каза че ги дава на хубава цена комплект с лагера .
              sigpic

              Коментар


              • #8
                До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                питам защото тук нещо не се вързва:

                задний 40х80х20, роликовый конический
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #9
                  До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                  тоя размер няма нищо обшо и аз ги гледах когато ми се наложи но не се получи
                  sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                    Този сигорно е за РУСКА ФРОНТЕРА .
                    sigpic

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                      Aз си мисля, че имат в предвид 2-рия преден а не заден на задния мост. Нали пише че се слагат по 2 отпред на колело. Или може би бъркам
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                        Не бъркаш. На предната главина са два конусни лагера, които се различават с няколко милиметра в широчина. На задната мисля са два конусни в обща черупка, но не съм сигурен. Моите оригинални полуоски ги подарих на Лозан, заедно с тунела и дифа. Не си играй да сменяш лагери, ами направо иди при него и си вземи полуоски. По евтино ще ти излезе.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Не бъркаш. На предната главина са два конусни лагера, които се различават с няколко милиметра в широчина. На задната мисля са два конусни в обща черупка, но не съм сигурен. Моите оригинални полуоски ги подарих на Лозан, заедно с тунела и дифа. Не си играй да сменяш лагери, ами направо иди при него и си вземи полуоски. По евтино ще ти излезе.
                          грешка:
                          1.от заде е само един и горе го пишат "братушките" но те пишат че е коносовиден което не е вярно за един един съм съгласен но размерите дали са точни?
                          2.както викаш за Лозан да си вземеш вместо лагери направо полуоски каква е гаранцията че тяхните лагери са хубави това ми звучи да ти се разчука хидравличен повдигач,и заради него да си купиш цял двигател(лично мое мнение)
                          то евтиното излиза по скъпо нали знаеш
                          Последно редактирано от Marin Stoyanov; 27-10-07, 17:35.
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                            И аз мисля че така е наи добре понеже знам колко е разкарване.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лагери Фронтера А и взаимозаменяемост

                              тогава го направи по моя начин -СТАВА ДОБРЕ.
                              sigpic

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X