Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло от ръкава на диференциала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на масло от ръкава на диференциала

    Здравейте колеги. наскоро закупих Дайхатцу Фероза 91г. 1,6 16v . Забелязах, че има слаб теч на диференциално масло от лявата задна страна. Съответно разглобих всичко, извадих полуоската с обратен чук, смених 2-та семеринга, сглобих по обратния ред и след няколко дена видях че отново има теч. Същата процедура наново и пак теч. Единствено не мога да намеря оригинален големия семеринг и може би това е причината.
    Обръщам се към Вас, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и да ме насочи от къде да си закупя такъв семеринг. Той се захваща на ръкава на диференциала.
    Благодаря Ви предварително !!!

  • #2
    От: Теч на масло от ръкава на диференциала

    Колега, този семеринг "големия" не е семеринг, а прахоловител. Него няма да го намериш, а и не е нужно. Той не се износва. Ако не си го смачкал при разглобяването си го слагай и не го мисли. Друго ме притеснява в обясненията ти. При смяната на тези семеринги сменяш ли лагера и опорната втулка? Странно ми е, защото за тях нищо не казваш. Семерингите се смачкват заради луфт в лагерите. А и външния семеринг няма как да го смениш без да махнеш лагера. Обясни цялата процедура по ремонта с подробности.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #3
      От: Теч на масло от ръкава на диференциала

      Благодаря за отговора на колегата. Пропуснах да напиша, че съм от София и ако има къде да се погледне от специалист. Колега, лагера и втулката не съм ги сменял, само семеринга и прахоуловителя.

      Коментар


      • #4
        От: Теч на масло от ръкава на диференциала

        Смяната на лагера и втулката са задължителни за да спре теча. Като махнеш лагера и втулката ще достигнеш до капачката с външния семеринг, който реално спира теча. Вътрешния семеринг, който сменяш е предвиден за да задържа масло в лагера, а не да предотврати теча. Смяната на лагера трябва да стане много внимателно. Втулката се реже за да се отстрани като се внимава да не се нарани много полуоската. Аз карам с някакви френски лагери от 17 лева. Втулките стават от Лада Нива, като се престъргват допълнително по външния диаметър защото върху тях се трие вътрешния семеринг, а Ладата няма такива работи. Може да си купиш и марков КИТ, но цената му е 130-250 лева. Не мисля, че тази цена е оправдана.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #5
          От: Теч на масло от ръкава на диференциала

          При такива "обслужвания" задължително се проверява вентилационната "система",за да не се повтаря "филма".

          Коментар


          • #6
            От: Теч на масло от ръкава на диференциала

            Благодаря на колегите за изчерпателната информация. Разбрах къде ми е грешката. Ще трябва да поръчам втулка и лагер, защото двата семеринга и прахоуловителя съм ги поръчал и ги имам. При мен нямам познат стругар и затова, ако някой познава такъв, аз ще сваля полуоската , ще срежа втулката, ще извадя лагера, само да ми направи втулка по размер. Или мога да сваля полуоската и да му я занеса свалена, за да я направи готова за качване, а аз ще проверя отдушника, знам къде е но какво се прави.

            Коментар


            • #7
              От: Теч на масло от ръкава на диференциала

              Здравейте колеги, вчера свалих полуоската, срязах опорната втулка, извадих лагера и видях семеринга, който е след лагера, беше заминал тотално. Смених семеринга, закупих лагер и взех втулка от Лада Нива, но тя е малко по тясна от оригиналната, не знам при колегата sobax дали е била такава. Дадох я на стругар да я коригира, но съм притеснен да я монтирам.
              Моля пишете ми, ако не е проблем по-тесния й размер ще я монтирам, но ако е проблем, ще търся от нещо друго.
              Благодаря Ви за съветите!

              Коментар


              • #8
                От: Теч на масло от ръкава на диференциала

                Ако стругаря ти е в час може да ти направи втулка. Дано има кой да ти обясни как се монтира. Да не вземеш да чукаш. Нагрява се втулката до тъмно червено и се пуска на мястото й. Ако имаш въпроси - питай преди да действаш.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #9
                  От: Теч на масло от ръкава на диференциала

                  Много благодаря, но ако има някъде в София да ми я изработят и да направят сглобката, готов съм да си платя. Всичко е свалено и мога да го донеса където ще се прави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теч на масло от ръкава на диференциала

                    Здравейте отново.
                    Направих всичко по реда който е описан, семеринги, опорна втулка и лагер, всичко е ново. Течът отново се появи и вече не знам какво да правя. За 3ти път разглобявам и не мога да отстраня този теч. Предложете някой сервиз или майстор който може да ми помогне. От София съм.

                    Благодаря ви!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теч на масло от ръкава на диференциала

                      Ферозата има навика да гние на петата на моста, която ляга на ресорите. Виж да не е от там.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теч на масло от ръкава на диференциала

                        Погледна ли полуоската дали не е износена там, където трие семеринга в нея?
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X