Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Субaру Aутбек също минaвa в крaен вaриaнт.Трудно гaзифицирaне,неопрaвдaно голям рaзход,динaмикa кaто нa 1.6 ,мaлко читaви хорa които изобщо дa и рaзбирaт = проблеми.
    Зa толковa пaри не искaм проблеми.
    Зaтовa некa рaзгледaме другите вaриaнти.
    Зa Aлфaтa в Aутобилд имa стaтия,дори те го хвaлят,кaто проблеми сочaт окaчвaнето.Двигaтел,скорости били нaдежни.
    Имaт визия,комфорт дaли е нa ниво?Мaтериaлите в сaлонa кaчествени ли сa?

    Щом "Аутобилд" е еталон за сравнение-при интерес мога да осигуря достатъчно материал за сравнения http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202527 . Дори ще почерпя при получаването им,а по примера на колегата Пенчо,мога и да предоставя "кръгче" с Аутбек - 2003г. , на 55 000км , който не се продава !
    Имал съм лични Шкода 120Л ( "японка" , с 5 скорости !),Фиат Темпра,Мерцедес 190Е , Ауди В4 куатро, Хюндай Теракан,а сега освен Субаруто имам и Форд Маверик( 1994г.-2.4 с ГИ). Въпрос с повишена трудност: Защо не бих продал Аутбек-а?

    Коментар


    • #32
      От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

      Аз да попитам-Защо?
      Остави сравнението с другите ти коли.Просто напиши за Аутбека.

      Коментар


      • #33
        От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

        Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
        Въпрос с повишена трудност: Защо не бих продал Аутбек-а?
        Щото не си имал по-хубава кола. Което предвид на изброените от теб не е особено невероятно.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Щото не си имал по-хубава кола. Което предвид на изброените от теб не е особено невероятно.
          Някога, нейде....карал/имал/стопанисвал ли си Петраки Субару ?? Не ми се пише в поредната тема на питащия за хиляден път едно и също. Взимай Шкода, Алфа, а виж погледни и творението на мамалигарската мисъл- Дъстър...кво му е..новичко, убаво...4х4..кеф.., само да нема бордюри..
          Последно редактирано от sonda; 03-11-15, 22:48.
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #35
            От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

            Субарото сигурно е прекрасна кола,но няма такова нещо като най-добра кола.Иначе отдавна щеше да съществува само една марка.Колкото хора толкова вкусове и потребности.

            Коментар


            • #36
              От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

              Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
              Субарото сигурно е прекрасна кола,но няма такова нещо като най-добра кола.Иначе отдавна щеше да съществува само една марка.Колкото хора толкова вкусове и потребности.
              Естествено, че е така..пиша относно изискванията на питащия - голямо семейно комби 4х4, лек автомобил ... Аз самия имах най-съвършения Аутбек Н6 когато ми бе необходим. Появи се необходимост от Джип + градски таралясник за трошене , след което се разделих с Аутбека, за да взема другите две коли..за съжаление не мога да си позволя безкраен автопарк. Лоша дума обаче за този автомобил, никога не бих изрекъл. Глезих го много- Red Line масла, никога пропан-бутан, най-скъпите гуми, винаги 100 октана бензин. Отблагодаряваше се- супер демараж, увереност при всякакви условия, невероятно климатизиране на купето за нула време /+ Webasto, но рядко използвано/, липса на умора при 800-1000 км. преходи. Хидротрансформатора си знае работата и при 170-180 км/час оборотомера е под 4-те хиляди..
              В Швейцария, ако изречеш лоша дума за Субару, ще бъдеш подложен на линч. По ферми, стопанства, ниви, всичко е Субару..наричат си го "Национален автомобил"..служещ им за всичко, особено в техните условия- непостоянен, височинен климат, много завои по Алпите и т.н.
              Последно редактирано от sonda; 03-11-15, 23:12.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                На мен аутбека ми е тесен вътре. За Н3 говоря. Колкото и да му е добро всичко останало, ако "размерът на вътрешното пространство" е във формулата, не е моята кола. Както и Октавията, и още много марки и модели...
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #38
                  От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                  Аутбек за 13 000лв няма читав,поне аз не намирам.Говоря за тези след 2005г.Хубавите започват от 16 000.Толкова пари няма

                  Коментар


                  • #39
                    От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                    Виж XC70 както ти писаха по-горе.
                    Аз бях тръгнал за Аутбек (втори, преди имах от старите 1998 година), но първо цената не ми хареса, второ исках дизел, а това при Субару е ясно - трябва да е след 2010 и парите са като за гарсониера...
                    После видях обявата на Тедо и си стиснахме ръцете...
                    Волвото е доста по-комфортна кола от Аутбек. По-голяма. С по-голям просвет. Вози може би идея по-меко. Колкото и да ми е странно лично на мен, XC-то оставя впечатление за доста по-"премиум" автомобил във всеки качил се в него познат до сега. Обаче пък има по-смотано AWD.
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • #40
                      От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                      Кола с виско муфа не искам.Волвото ми харесва,но не искам да правя компромиси.По мога да преглътна високия разход,отколкото да не мога да разчитам на 100% на колата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                        И пак остава ВАГ групата с Пасат и А6.
                        Гледам мобилето има и бензини и дизели автомат дето влизат в бюджета кеф ти халдекс кеф ти торсен.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                          Сега като се упомена ВАГ, се замислих, че май никъде не прочетох някой да предложи Ауди куатро, освен в предходното мнение. За бюджет до 13 000 само за покупка, за А4 примерно от 2006 г. си има не една обяви. Но там цифрите за поддръжка са малко така по-нагоре. Не знам само дали куатрото не е с виско муфа, която колегата не желае, поради което да не е и предлагано.
                          SUV

                          Коментар


                          • #43
                            От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                            При Ауди А4,6,8 и т.н няма виско муфа. В годините които цитирате си е добрия стар торсен (чисто механично творение). Сега въпроса е друг, ОК съм и аз за 4х4 ама като то идва с 12-15 см. клирънс нещо...не е съвсем както трябва, иначе да за стабилност при лоши метео условия си е повече от добре. При А3 с напречно разположено мотор реално е халдекс 4х4-то . Имай в предвид, и че поддръжката на ауди си е като на премиум марка нищо ,че за посочения бюджет ще се вземе 8-10-годишна кола. Карам А4 от 5 години та ми е чсно как седят нещата с поддръжката.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              Кола с виско муфа не искам.Волвото ми харесва,но не искам да правя компромиси.По мога да преглътна високия разход,отколкото да не мога да разчитам на 100% на колата.
                              С Халдекс е, а на по-новите след 2006г. e т.нар Instant Traction.
                              Има една тема във форума на един колега за неговото XC70 нямаш ядове с 4х4 системата, а петцилиндровите бензинови мотори са просто неубиваеми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Покупка на кола 4х4 до 15 000лв-съвети?

                                Волвото също не мисля че ще мога да го подържам,качествено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X