Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво масло

    Здравейте, мотора ми е Х 20 и е на 290000 км чудя се какво масло да сипя,10/40 или друго незнам дали по гъсто ще е по добре имайки предвид километрите на мотора.Моля дайте препоръки,и ако можете да ми кажете колко масло събира.Още не мога да си намеря книга за ремонт и подръжка.Благодаря ви.

  • #2
    От: Какво масло

    Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
    Здравейте, мотора ми е Х 20 и е на 290000 км чудя се какво масло да сипя,10/40 или друго незнам дали по гъсто ще е по добре имайки предвид километрите на мотора.Моля дайте препоръки,и ако можете да ми кажете колко масло събира.Още не мога да си намеря книга за ремонт и подръжка.Благодаря ви.
    Има много изписано за това, иначе ако не ти харчи масло с този вискозитет -10W40 , спокойно сипвай от полусинтетиката, а и без това идват големите студове и ще е излишно да слагаш от по-гъстото минерално масло - 15W40. Книга за ремонт я има качена в една от залепените теми. Относно колко масло събира, взимаш си туба от 5литра, събира 4 литра и малко отгоре.

    Коментар


    • #3
      От: Какво масло

      До сега гледах качената книга,но тя е на Английски ,и нищо не разбирам.Маслото не го пипа.ще сипя 10/40 и ще карам.Благодаря.

      Коментар


      • #4
        От: Какво масло

        Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
        До сега гледах качената книга,но тя е на Английски ,и нищо не разбирам.Маслото не го пипа.ще сипя 10/40 и ще карам.Благодаря.
        По спомен би трябвало да има и на руски език, провери пак, това че не ти пипа маслото е добре, карай си с полусинтетиката

        Коментар


        • #5
          От: Какво масло

          На 2 и 2.2 бензин е 5 литра. Препоръчва се 10/40. Аз препоръчвам опелското ГМ 10/40. Карам 2.4/1992-ра година
          Да, харчи ми масло и не ми пука (много).
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #6
            От: Какво масло

            И аз ползвам опелското GM 10/40 и съм доволен.Фронтерката ми е 99г. А това масло го видях сега и на промоция. 5л. за 30лв.

            Коментар


            • #7
              От: Какво масло

              От маслата които съм тествал и сменял, най-доволен съм от продукцията на Polytron . Само за няколко минути работа и се променя звука на двигателя.Имат официална дистрибуция и в България.Цената също е приемлива за качеството.

              Коментар


              • #8
                От: Какво масло

                Първоначално публикуван от doviciozo Преглед на мнение
                Здравейте, мотора ми е Х 20 и е на 290000 км чудя се какво масло да сипя,10/40 или друго незнам дали по гъсто ще е по добре имайки предвид километрите на мотора.Моля дайте препоръки,и ако можете да ми кажете колко масло събира.Още не мога да си намеря книга за ремонт и подръжка.Благодаря ви.
                Какво им е на километрите на мотора ? Ако са реални, са нищо .Сипваш си по собствено усмотрение полусинтетично 10/40 .Марката да е каквато ти харесва ,стига да не е от промоция на Кауфланд .
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • #9
                  От: Какво масло

                  Въпросният мотор събира 5.3 литра по книжка. Пет литра ти стигат при смяна на мен дори ми остава по малко. Във въпросните книжки и указания за модела пише полусинтетика 10w40. Там пише и други типове масла, но те са за друг тип климат. А относно марката е въпрос на личен избор. И аз до скоро слагах масло на GM, но след като попаднах на едно рядко като вода смених марката.
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво масло

                    И аз да споделя, 2,2дти в момента съм с Rheinol 5w30(някакво немско беше) и съм доволен, а по-рано слагах приста 10w40 (пак си бях доволен). Не съм изобщо доволен от кастрол и мобил 10w40(явно толкова е било истинско).
                    Последно редактирано от kpanchev; 04-11-15, 17:17.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво масло

                      За тези които бленуват по-"гъсто масло" от предписаното, поне гледайте втората цифра (след W) да е висока, а не да се метате на 15W40!
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X