Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лаптоп Asus G771JW - за и против?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лаптоп Asus G771JW - за и против?

    Видеото на стария (Dell studio 1555) сдаде и като се натовари, забива, та ще се взима нов.

    Мнението ви за Асус G771JW? Никога не съм имал нещо от тая марка и се триумя. Операционна система не ми трябва, а и ще му сложа SSD-то от PC-то, та и SSD в основната конфигурация не ми трябва. В това има места за 2 големи диска и един mSATA, та в това отношение - дал Господ.

    Изискването е 4-ядрен Core i7, 17 инча, и място за 2 диска. И да е сравнително здрав. Фен съм на Dell, обаче такива (17-ки) има само Inspiron, а точно Inspiron-ите не ме кефят особено по ред причини. Размера и теглото не са проблем - в 95% от времето се ползва като стационарен.

    Ей го:
    https://www.asus.com/Notebooks/G771JW/

    Дайте вашите 5-стинки по въпроса.
    Последно редактирано от sparkybg; 31-10-15, 20:57.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

    17" с i7 на DELL може да си вземеш Dell Precision M6800 което се води mobile workstation и е едно от най-добрите неща на DELL дето може да вземеш (няма нищо общо със студиото.)

    Другото което може да се вземе е Zbook на HP също доста добър лаптоп...

    Коментар


    • #3
      От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

      Да добавим и цена под 2800 към изискванията. 5 бимберици ми идват малко в повече.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

        Ами тогава айсър, асус

        Коментар


        • #5
          От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

          Атъй де. Затова питам конкретно за Asus G771JW някой дали има да каже нещо. На пръв поглед отговаря на всичките ми изисквания, марката се слави като що годе читава, макар че с компоненти за десктопи точно с нея съм имал повече ядове от Gygabyte, да речем.

          Acer-а пък съвсем не са ми ясни що за птици са. Към Lenovo пък съм си направо отрицателно настроен, чисто субективно.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

            Lenovo имат y70 с параметрите които искаш. Аз сигурно бих взел него пред асуса.
            Десктоп хардуера и лаптоп хардуера нямат нищо общо...

            Коментар


            • #7
              От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Десктоп хардуера и лаптоп хардуера нямат нищо общо...
              Знам.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

                Имах в предвид дъната за десктоп които правят асус и лаптопските дъна, имат голяма разлика като качество...

                Коментар


                • #9
                  От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

                  Гледах Y70. Какво по-точно те влече към него?

                  Което забелязах:
                  + има тъч скрийн (това би ми било от полза)
                  + по-добър звук (откъм баси, най-вече)
                  + повечко алуминий
                  - лъскав екран
                  - 860 вместо 960 графичен чип (което може и да е несъществено, ама не знам)
                  - дали има втори диск така и не разбрах - долния му капак е цял, не знам дали бих нарушил гаранцията ако го отворя.
                  - тъчпада му е по-зле (май)
                  - дават се едни кинти за Windows 8.1, а аз това не го искам, та са едни кинти на вятъра.

                  Нещо да пропускам?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

                    Гледах и Acer V17 Nitro - не става. Един единствен диск и не можеш да бърникаш вътре, точно както при Y70, за който така и не мога да намеря снимка разглобен.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

                      Намерих.

                      Lenovo Y70:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lenovo_Y70_Open_1100.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5689428

                      Acer V17 Nitro:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC059631.jpg
Прегледи:1
Размер:196.0 КБ
ID:5689429

                      Asus G771JW:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8-SATA.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5689430
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ROG-G771-4.jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5689431

                      Май-май продължавам да клоня към Asus-а.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

                        Охлаждането на леновото е по добре реализирано. 2 heatsink-a и 2 вентилатора, докато асус е с един вентилатор които трябва да охлажда 2-та.
                        Принципно 2 диск на повечето лаптопи се слага на мястото на оптичното устройство.
                        Относно гаранцията, до сега не ми е попадал лаптоп с гаранционна лепенка. Отваря се(все пак трябва и да се чисти веднъж годишно) просто трябва да стане внимателно и професионално [emoji1]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

                          Lenovo-то е и с по-голяма батерия. Ама проблема е че няма масто за НИКАКЪВ допълнителен диск (освен ако не се лиша от DVD-то), а и тоя, с който се продава, е бавен 5400rpm. Аз искам да има, или да може да се сложи поне 250GB SSD, иначе рано или късно се стига до стартове от по 2 минути, които с въпросния 5400RPM ще си отидат на 3. Същата инсталация върху SSD не се усеща изобщо. Оптимума за мен, като във всичките ми машини, е 250GB SSD + 500 - 1000GB 7200RPM втори диск. Това не може да стане на никой друг от трите, освен на Асуса, който пък е другата крайност - може да побере 2 2.5 инчови диска, един m.2 диск, и 4-ти диск, ако се лишиш от DVD-то. 6-cell батерията е срам и резил, обаче.

                          Четох ревюта снощи. Асуса няма грижи с температурата, уж.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

                            Имам 2 Асуса - един ултранотбук, и един лаптоп на старо. Последният е с и7 4 ядрен, 8 логически. Видеото не съм го товарил за игри.
                            Иначе са железарка и двата. Записвачката не успях да я накарам да записва, но може с Линукс да е нещо, иначе чете. Доволен съм от марката, категорично. Леново и Дел продават на неимоверни цени. Не са лоши, но за мен не си струват.
                            п.с. Асус имат поддръжка откум Линукс, няма сила да ме накара да си монтирам доброволно изчадието на М$ в нас!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лаптоп Asus G771JW - за и против?

                              Още тия дето ще ти подготвят лаптопа ако има кажеш искам такъв и такъв диск(по-голям/по-малък) няма да има проблем да ти го окомплектоват по твоя желание.
                              Отделно наистина ли ти ти трябва 1500мб хдд? Щото има и 2tb за лаптоп ако наистина ти е нужно толкова място...
                              Между другото гледаи сравнения на 2-та модела ако намериш...
                              Макар, че и 2 та са от ниския клас, и реално няма да има кои знае каква разлика...

                              Каква OS ще му слагаш?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X