Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова Гранд Витара във Форума 2007г къса база 1.6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова Гранд Витара във Форума 2007г къса база 1.6

    Здравейте, Взех една Витара 2007г къса база 1.6 vvt за градско и лек офроуд. Първите ми впечатления са очакваните. Няма нищо общо с старата ми кола ,която беше Рено Меган 2009г дизел. В сравнение се кара като малко камионче. Подрусва, клати се и всичко както си му е реда. Мнение за автомобила ще кажа като го покарам малко повече на пътя и извън него. За сега го вкарвам в сервиза за: - Масло двигател 5w40 - Масло ск.куия 75w90 GL-4 - Масло преден, заден диф, транс кутия 75w90 GL-5 - Филтри (въздушен, маслен, купе и проверка на др течности) - Оглед на преден, заден мост + свещи и евентуално регулаж на клапани - Пистов ремък (не е за смяна но еднара ролка свири ужасно). Като цяло колата на ход не издава никакви паразитни звуци от диференциалите ,а именно много тихичка. На празен ход нещо ми шумка предно ляво колело и прилича на звук като на отишъл лагер на главината или там някъде. Отдолу има масълце което неможах да установя от какво е. Умаслена е металната рамка точно зад скоросната кутия. Или тече скоростната кутия или трансферната кутия. Още незнам точно кое къде се намира въпреки ,че чета за фабричен недостатък течовете от трансферната кутия. Докато не се сменят маслата и не се измие може и да не се разбере от къде тече. Ако пропускам или бъркам нещо моля да ме светнете. Понеже не виждам много инфо за тази витара тук ще драсна какво видях до сега. За сега общите ми впечатления в сравнение с многото предимно леки автомобили които съм карал и изключвайки ,че знам какво купувам са: Плюсове+ - Красива отвън - Практична и изчистена отвърте и много лесна за боравене. - Високата позиция - Лек волан (въпреки ,че реното ми беше с ел и се въртеше с поглед) - Достатъчен клиренс за мен и добър размер на гумите за лек офф 225/70/16 - Мотора е само 106кс и е слаб дори за късата база но в последствие установих ,че не е толкова неприятен за каране. Просто от съчетанието 4х4 таквиа гуми и 1440кг тегло не трябва да се очаква нещо близо до динамика.В същия момент колата върви много леко дори по баири. (Бургас-Варна). - Къси скорости (+ за някой моменти и - за други) - Друса но не неприятно. - Чуство за сигурност поради теглото, 4х4 и високата позиция. - Много широка (пълноразмерна) на предните седалки. Отзад е скопено и седалките и багажника. Когато седиш отпред забравяш ,че караш малка кола. - Не толкова лоша като управление в предвид клиренса, късото шаси и високите гуми.Но трябва да се внимава с резките маневри. - Големи врати и лесен достъп до купето. Приятна задна врата с хидравлично амортисьорче. Минуси- - Кара се като патка. Сменя курса бързо и се клати. - Седалките са ок но можеше и да са по-ергономиччни. - Скопени седалки отзад и малък багажник - Средна хубост пластмаси в купето въпреки ,че са стегнати и изчистени. - Двигателя стига колкото да се придвиждаш и за нищо повече. - Доста е тромава с този мотор и ако натискаш почти няма смисъл освен големия разход - Преди сервизирането ми даде Бургас-Ванра по борд комп 10/100 с нормално каране, пробване на доускорението и тнт. Надявам се да падне поне с литър два като и свикна. В града ще гори 12 поне предполагам. Другата истина е ,че да си влезе в заводските норми този мотор трябва да се кара с 80-110км/час с ,което не съм свикнал. - Става за града и за къси разстояния извън града. Да речем до 100-150км няма да дразни много. - Къси, къси скорости. Нестава за дълги пътувания в съчетание с този мотор. На 120км/ч вече двигателчето се натиска в обороти. Вдигнах и 140-150 и усещането е ,че излиташ а оборотите са около 5000. Моторчето има някаква минимална динамика чак след 4000об ,което е далеч от икономичния диапазон. Още не сме я карали извън пътя. Утре ще ходя да тествам малко. За сега бих казал ,че определено не е кола за хора ,които не искат да излизат извън пътя и фулл тайм 4х4 и този просвет не им трябва. Ако ще да е 4х4 за асвалт по-добре някое от популярните 4х4 комбита или истински сув. Тази витара макар и малка се кара много повече като джип от колкото като малък сув или лек автомобил.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X