Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

    Знам, че никакъв закон не може да те опази ако сам не взимаш мерки.
    От 1991г. насам винаги съм имал зимни гуми на джанти които сменявам със смяната на лятно/зимно часово време.
    В момента имам два комплекта зимни на железни и лети джанти.
    Вярно е, че при социализЪма нямаше такива екстри като зимни гуми и пак оцелявахме зимата и на лов, и по язовирите но:
    Първо онези гуми ги правеха от каучук, а не от найлон и на 25-30 хил. км. от грайфера не оставаше нищо, второ имаше много по-малко коли и трето бяхме добили опит от каране на коли със задно и леки задници. Сега с предно и зимни гуми джип не ми трябва по пътната мрежа.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Та така. Доколкото намирам информация, зимни гуми (казано най-общо) са задължителни в: Швеция, Финландия, Исландия, Литва, Латвия, Естония, Германия.
      Изобщо все страни с които имаме сходен климат. Как да не
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Изобщо все страни с които имаме сходен климат. Как да не
        ...и сходна организация и дисциплина на движението.

        Коментар


        • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Първо онези гуми ги правеха от каучук
          Да, видинките ги правеха от страшен каучук - купуваш колата с тях и след 20 години я продаваш с тях. Масово наличните гуми по "онова" време бяха трагедия тотална сравнени с масовите сегашни, даже и под средния клас. Спасението беше Кореком или някой познат тираджия, както със всичко останало.

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          , а не от найлон
          От найлон към момента са например BFG A/T. Били много здрави и не се износвали.
          ...ама че на третата година на мокър път се държат като сликове са подробности разни.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

            На никоя съвременна гума протекторът не е от найлон. Този материал се използва понякога в нишките на долните слоеве, заедно с полиамид, стомана и други неща от които могат да се правят нишки.

            Коментар


            • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Изобщо все страни с които имаме сходен климат. Как да не
              Удобно пропускаме останалите?

              ... Словения, Босна и Херцеговина (приемлива алтернатива били и летни гуми с вериги), Хърватия (при сняг, лед и киша МПС-то трябва да има поне 2 зимни гуми с поне 4 мм грайфер). ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Удобно пропускаме останалите?
                ... вице-шампиони по корупция в ЕС.

                Коментар


                • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... вице-шампиони по корупция в ЕС.
                  Лично аз нямам проблем и с швейцарско-словашко-люксембургския вариант. Без законово изискване от дата Х до дата У да си с еди-какви си гуми, НО, като направиш задръстване на алея Яворов или на пътя за Банско, щот си голЕм пич и можеш да караш целогодишно със сликове - прас глобата. Като ми влезеш отзад, щото на хлъзгавия терен не си успял да спреш с летните цвички - застрахователят ти казва "Сори, пич, ние сме пас, вади кеша!"
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                    То аз с никой от предложените варианти нямам истински проблеми. Просто съм принципно против милицията да се товари с още един набор контролни функции защото е много способна да ги опорочава.

                    Коментар


                    • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Без законово изискване [...] НО [...]
                      Виж как се сещаш че може и по нормален начин, а не милиционера ако ме спре да се прави на мъж за 20 заплати.
                      Опа 20 €
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                        Не се хващайте за всяка дума. Оригиналните руски на ладата, видинките и регенерат който са правили пред очите ми от суров каучук в работилницата на "Занкопа" си се държеха добра зимата, но за 27 хил. км. средно си заминаваха. През 1988 или 89 г. в местния ДАП докараха една партида вносни гуми втора употреба. Аз естествено се вредих с две "Гудиярки". Е, зимата на сняг с тях едвам тръгвах пред нас на равното.
                        Шейна! Та тогава тръгна лафа, че ги правят на запад от найлон. Иначе знам напречния разрез на една автомобилна гума, къде какво се слага, без да съм голям специалист по химиите.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                          Аз предлагам в тоя хубав форум да се кара с кални гуми.И без това няма пътища!
                          Аз от 3 години вече не си слагам летните гумоджанти дето ги взех от регулатора,щото ходя лятото по кърищата и като поливат царевиците се налага да викам голям трактор с двойно.
                          Впрочем карам с едни кални регенерати които имат по-добро поведение на мокро от други....уж мокри гуми!
                          Ама нека си тече темата-човек има нужда от забавления!
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            Не се хващайте за всяка дума. Оригиналните руски на ладата, видинките и регенерат който са правили пред очите ми от суров каучук в работилницата на "Занкопа" си се държеха добра зимата, но за 27 хил. км. средно си заминаваха. През 1988 или 89 г. в местния ДАП докараха една партида вносни гуми втора употреба. Аз естествено се вредих с две "Гудиярки". Е, зимата на сняг с тях едвам тръгвах пред нас на равното.
                            Шейна! Та тогава тръгна лафа, че ги правят на запад от найлон. Иначе знам напречния разрез на една автомобилна гума, къде какво се слага, без да съм голям специалист по химиите.
                            На всичкото отгоре баща ми ми взе резците за линолеум и си нарязваше Георги Димитровките на Заз-а,после минавахме Хаинбоаза на един дъх.Вярно че ,кавказкото Порше е уникална машина ,но видях москвичи и жигули в канавката!
                            Георги Димитровки,тесни,с една змиевидна шарка,без джиесеми минавахме Балкана и колехме прасето на баба и дядо във В.Търновско.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                              Лада и Москвич никога не са имали претенциите да са проходими на сняг като запотрошека.

                              Коментар


                              • От: Относно поправката за задължителните зимни гуми през зимния период

                                [QUOTE=Ясен;2858916]Лада и Москвич никога не са имали претенциите да са проходими на сняг като запотрошека.[/QUOTE
                                Да!Наистина беше уникално!Аз 7-8 год.мальчик гледам,бензиновата печка си бучи,колата си върви напук на всички ,и само гледам настрани вляво и надясно бухнати в канавката модерните москвич и жигула.....Това ми е отпечатано като детски спомен.Иначе като гледах пред блока колите ме беше срам да показвам нашата.....ама!
                                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X