Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

    Разстоянието съм го мерил заради други колеги,които може да правят такъв лифт.
    А най-ниските точки се вдигнаха с много,заради изправянето на долните носачи. Точно това търсех. Тези дни ще пусна още снимки.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #17
      От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

      С едни нови пружини , горни носачи за и биелетки ще си готов за поход
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #18
        От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

        Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
        С едни нови пружини , горни носачи за и биелетки ще си готов за поход
        + Нови гуми + нова кола = още по-готов
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

          Достатъчно готов съм и така.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #20
            От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

            Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
            Достатъчно готов съм и така.
            Не си. Трябва, нали, да си купиш "Тойота". Щото ГАЗ 69 и дядо не можа да си намери...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

              Браво много добре е станало. При мен с айрънменските пружини и амортисьори стана даже малко по малък лифта мисля че седи на 53 сантиметра.

              Смислено по-големите гуми които ще се хванат след тоя лифт са 245/75/16. Но, за да се хванат трябва да се сплеска заварката дето стърчи в задния долен край на предния калник като продължение на прага. Отделно може да търкат сериозно по-големите гуми при пълен завой в стабилизиращата щанга. Това зависи от реглажа как ще се получи. При мен станаха много събрани носачите и даже 245/70/16 които сложих търкат в щангата яко. Ако бях сложил по-големи щях да имам големи дертове. Отделно ако сложиш по-големи гуми ще трябва и по-голяма резервна. Там влизаш в едни филми с отстраняване на пластмасовия капак и пренасяне на номера някъде другаде щото капака не може да захлупи по голяма гума. Ако оставиш резервната по-малка раздатката почва да заяжда и да не сменя режимите а ако имаш ESP там става дискотека. Така че не е толкова лесно да се мине на по-големи гуми след лифта.

              Иначе колата реално е вдигната и с тия гуми и разликата е много голяма. Праговете, щитовете, резервоара, долните носачи са отишли много по нависоко и проходмостта е много по-добра. Иначе всички тия неща имат тенденция да се блъскат по камънака. Центъра на тежестта си го вдигнал и него обаче така че покарай по някой планински път с остри завои да усетиш новото поведение евентуално.

              Успех и с кеф да караш лифта.

              Коментар


              • #22
                От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                Благодаря! Като мине реглажа ще напровя планинска разходка. Поздрави!
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #23
                  От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                  Честито За височината - аз съм с 2" (уж) кит на BDS и съм на 525мм. За по-големи гуми, пътят на най-малкото съпротивление е 245/70/16; аз съм с този размер и май това е оптимума за "суперсофт" конфигурация. На мен ми опираха горните А-рамена (носачи) в пружините при пълен "разкрач" и затова смених носачите с такива от JBA. За разходката - може да разходим супер-паркетниците заедно следващия уикенд?

                  Коментар


                  • #24
                    От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                    Това с разходката е светла идея, аз съм навит също. Може да си направим мини Либи сбирка

                    Коментар


                    • #25
                      От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                      Ако се разхождате към Бургас - обадете се
                      Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                        Първоначално публикуван от sdg Преглед на мнение
                        За разходката - може да разходим супер-паркетниците заедно следващия уикенд?
                        Минах на реглаж,но за съжаление няма да съм свободен този уикенд.
                        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                        Коментар


                        • #27
                          От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                          Получи ли се реглажа? При мен не беше лесно (след последния всичко е наред, де). За този уикенд и аз май няма да мога, се оказва. Жалко.

                          Коментар


                          • #28
                            От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                            Да,реглажа стана добре. Поздрави!
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #29
                              От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                              Направих първо пътуване след реглажа. София - Петрич - хижа Беласица и до хижа Конгур по черен път. Машината се държи отлично на магистрала,разбит асвалт и лек офроуд (кал и 25-30 см. коловоз). Няма клатене включително по серпентини.
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 2 инча лифт на Cherokee KJ 2006 CRD

                                Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                                Лифта е завършен. Крайната височина от центъра на главината до ръба на подкалника се получи 22 инча(559 мм.). Преди това беше 18.5 инча (470 мм.). Все още не съм ходил на реглаж.
                                След реглажа разстоянието от центъра на главината до ръба на калника стана 540 мм. (21.26 инча). Това са крайните стойности. Реалния лифт е 70 мм.(2.75 инча).
                                Най-ниската точка на защитната ламарина под предния диференциал от 178 мм. се вдигна на 240 мм.
                                Последно редактирано от Валери Недялков; 23-02-16, 10:58.
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X