Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

    Понеже по време на лов закъсах с Витарата и ремаркето с кучетата в едно дере в коловози от джуган и от колегите никой не посмя да доближи да ме дръпне, реших да сложа лебедка.Речено - сторено.Взех лебедка 6000 либри от колегата Deni_mir и се започна.За плоча се спрях на уайзен 16 - перата са 8мм. а основата 5мм.Предвид декоративните размери на лебедката и закрепянето и към плочата с 4 болчета 8 мм. смятам да е достатъчно здраво, ама времето ще покаже.Захващането към шасито реших да е чрез конзоли изрязани от същия уайзен и закрепени с по 2 болта 10мм към надлъжните греди на шасито.Разкроя беше на ръка с ъглошлайфа-малко тегаво се реже това дебело желязо ама какво да се прави.Накрая мисля, че се получи приемливоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151021_162953.jpg
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:6102047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151021_162928.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:6102048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151025_161025.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:6102046Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151025_161053.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:6102045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151025_161029.jpg
Прегледи:1
Размер:102.9 КБ
ID:6102040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151028_144518.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:6102044Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151028_144530.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:6102043Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151028_144542.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:6102042Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151028_144547.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:6102041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151028_161103.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:6102039
    Николай Папазов

  • #2
    От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

    Сега следва вързването на кабелите.Мисля блока за управление да е вътре при двигателя, че на лебедката ако го оставя съвсем трябва да орежа бронята и а не ми се иска.Не знам само дали ще е проблем, че между управлението и лебедката ще има 1м кабели, ама гледам доста хора го правят та смятам да не е фатално.Приемам всякакви идеи/упреци.
    Николай Папазов

    Коментар


    • #3
      От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

      Махни оригиналните кабели и си вземи по-дебели. Всички кабели. Колко дебели? Колкото повече...

      С този нисък монтаж ще береш ядове ми се струва, ано това е цената на запазване на маската и ламарините които държат закопчалката на капака.

      Измисли някакво по-високо място за да си закачаш куката когато се вози. Така, ако предницата се забие в някой овраг(често срещано) няма да се чудиш как да стигнеш до куката за да я откачиш.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

        Много добре си го направил, ако ще сменяш кабелите,сложи блока за управление вътре в купето.
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • #5
          От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

          Сложи ли втулки в гредата на шасито ? Ако не си е добре да сложиш ,че иначе се мачка и няма стягане на болта .
          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

          Коментар


          • #6
            От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

            Има ли достатъчно място или прграда между вентилатора и барабана ? Представи си кофти намотано въже, което упира в шпилките .
            Аз бих заварил тавата за гредите на удобни за рязане места .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #7
              От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

              Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
              Сложи ли втулки в гредата на шасито ? Ако не си е добре да сложиш ,че иначе се мачка и няма стягане на болта .
              Не съм слагал за сега, стягах докато започна да поддава шасито.Засега ще е така ако видя, че не е добре ще разширя отворите и ще сложа дистанционни втулки.
              Николай Папазов

              Коментар


              • #8
                От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Има ли достатъчно място или прграда между вентилатора и барабана ? Представи си кофти намотано въже, което упира в шпилките .
                Аз бих заварил тавата за гредите на удобни за рязане места .
                Има около два три пръста растояние между лебедката и решетката на вентилатора и се надявам да е достатъчно, все пак разпорките на лебедката ограничават прекомерното навиване на въжето на едно място и мисля, че ще заклини преди да опре във вентилатора.Времето ще покаже.Относно заварката ако сегашната сглобка поддаде ще заварявам.
                Последно редактирано от kokoff; 30-10-15, 11:33. Причина: допълнение
                Николай Папазов

                Коментар


                • #9
                  От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

                  кабели като за електрожен си вземи от 16мм нагоре

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

                    Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                    Не съм слагал за сега, стягах докато започна да поддава шасито.Засега ще е така ако видя, че не е добре ще разширя отворите и ще сложа дистанционни втулки.
                    Сложи си втулки от сега ,щото после ще съжаляваш !
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #11
                      От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

                      Можеш ли вече да дадеш отзиви за тази лебедка?
                      Как се справя с витарата, достатъчна ли е и в трудни условия?
                      Чудя се дали да не сменя тежката 12-ка с такава. Не ми харесва, че въжето е по-късо.
                      За монтажа, понеже и моята е с такава рама и греда отпред, огледай колко "здраво" са захванати към рамата конзолите, на които си я хванал. Аз изработих планките да се хващат на тази конзола и по-долу на рамата. Хем плочата е по-здраво хваната, хем усилвам рамата. Втулките са задължителни. Снимки в темата ми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

                        Добър монтaж с минимaлни щети.Колегaтa по-горе е прaв зaвaри тaвaтa нa лебедкaтa ,болтовете некa си стоят,просто прикaчи с по няколко сaнтиметрa зaвaркa.Aз бих сложил под тaвaтa по дължинaтa и нaпречно нa купето едно ребро от обърнaт винкел с двете стени дa легне нa тaвaтa ,зa допълнително усилвaне нa стойкaтa.Успешен тест!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

                          Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                          и мисля, че ще заклини преди да опре във вентилатора.
                          Надявай се да заклини... Няма да заклини, а ще изкърти държачите. Понеже няма да си на състезание и да бързаш-гледай внимателно кога се натрупва въже на едната страна, развий го и пак наново...

                          Това за втулките е задължително, но и заварка на плочата не е лошо. Стига да я завариш за каквото и където трябва, че да не си тръгне лебедката без джипа
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

                            Ламарината на рамата е слаба, по-добре е с болтове и втулки, така хваща през профила, а не само през няма и 2мм ламаринка.
                            За мен по-интересна е лебедката. Ако се справя, с ниската си цена и тегло е безценна за такива като мен, които я ползват няколко пъти в годината(щото карат умно и разумно

                            Коментар


                            • #15
                              От: Монтаж на лебедка Powerwinch 6000 lb. на Сузуки Витара дълга база

                              И аз чакам отзиви за точно тази лебедка,по същите причини като Иван
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X