Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимни гуми

    Имам един въпрос към по старшите колеги във форума,има ли опасност за ходовата част на джипа след като съм купил зимни гуми за бус 195/70R/15C,които вече поставих,но гумаджиите изразиха мнение че са по тежки от нормалните джипови гуми с този размер.Само разхода на газ ли ще се увеличи,или мога и да разбия карета и полуоски,че не дай си боже и нещо друго?

  • #2
    От: Зимни гуми

    Ми виж ги точно колко са тежки. При мен С-то добави 500гр.

    Коментар


    • #3
      От: Зимни гуми

      Нищо няма да разбиеш. 195/70 R15 са по-малки от заводския раязмер 195 R15, който отговаря на 195/80 R15. Точно колко по-тежки или по-леки са можеш да провериш само на кантар или ако намериш информация от производител.
      Половината Ферози из форума се карат на уволнение с далеч по-големи и тежки и агресивни гуми, включително регенерати.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: Зимни гуми

        Точно казано Ванка, за пример ще дам моят феро ,едната гума с вътрената тежи 19.5 килограма без джантата.
        Затова карай смело нищо няма да стане.
        0893966166- Димо Тодоров

        Коментар


        • #5
          От: Зимни гуми

          Благодаря колеги за бързите отговори!Сега вече мога да си карам спокойно,макар и да вози по твърдо от преди!

          Коментар


          • #6
            От: Зимни гуми

            Колега, бусовите гуми на джипката не ги помпи като за бус. Предните са ти на 1.6Атм. Задните 1.9-2.0Атм.
            Ти си първия, който намаля заводския размер. Аз съм с 5 санта нагоре, а ти си с 4 надолу. Лоша работа... точно за зимата.

            Няма как да претовариш окачването със смяна на гуми, освен ако сложиш някакви толкова огромни, че да не се побират в калниците.
            Окачването можеш да го натовариш неправилно с джанти с много отрицателен офсет.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #7
              От: Зимни гуми

              Sobax,немога да те разбера в какъв смисъл намалявам размера,заводския?Предните гуми които сега свалих също бяха 195/70R/15.Какво значи 5см.нагоре,4см.надолу.Заводския размер на гумите за Ферозата колко е?

              Коментар


              • #8
                От: Зимни гуми

                Заводския е 195/80/15. Гумата 195/70/15 е с 4см по-ниска, а тези с които карам 205/80/16 е с 5см по-висока.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #9
                  От: Зимни гуми

                  До сега не съм знаел че заводските са 195/80/15,сега вече ми е ясно Sobax.Благодаря за обяснението.Честно казано аз такива гуми не съм и виждал,толкова високи имам в предвид!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зимни гуми

                    Както каза Росен(sobax), единият от заводските размери е 195/80/15. Има и още един - 225/70/15, писано е в доста теми, има го и в user manual-а. Сигурно са ти изпаднали на много добра цена въпросните гуми, защото иначе не виждам защо би сложил 195/70/15. Аз в момента съм с 195/80/15 и със сигурно следващите ще са 235/75/15. Отделно от буса ми останаха четири зимни дънлопа, в твоя размер, за доизтъркване, а имам и втори комплект джанти, който искам да сложа, но прецених, че Ферозата ще изглежда като клоун с ролкови къкнки с толкова ниски гуми и не ги сложих дори за проба.
                    Леко се отплеснах, извинявай, та по същество - за зимата са за предпочитане възможно най-високите гуми, който ти позволява автомобила, независимо дали е лека кола или джип. С избрания от теб размер няма да имаш проблеми от към теглото на гумите, но от към пътно и извън - пътно поведение, трябва да имаш едно на ум.
                    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зимни гуми

                      Това за цената го позна,но и докато не зачекнахме тази тема не знаех че заводския размер е 195/80/15 и не съм си направил труда да търся такива.Тук при мен,където живея сега зимата пада доста сняг и тази разлика във височината е от голямо значение,още повече за да се стигне до мен има един участък от 150м.трудно проходим поради кооловози и дълбок сняг,а от асфалтовия път ме делят 400м.Поради липса на кинти сега тези няма да ги сменявам,още повече че са с грайфер 7мл. което е добре за зимата,но за другата зима вече знам и ще си намеря каквито трябва,т.е по високи!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зимни гуми

                        Имам и един въпрос,:-На оригиналните джанти на Ферозата ще станат ли гуми с размер 225/70/145?Питам защото като монтирах тези ми предложиха едни такива с 5мл. грайфер на символична цена,та ако ми кажете че стават нищо чудно да ги взема!И друго,кое е по добре за зимата,по тясна или по широка гума?!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зимни гуми

                          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                          Имам и един въпрос,:-На оригиналните джанти на Ферозата ще станат ли гуми с размер 225/70/145?Питам защото като монтирах тези ми предложиха едни такива с 5мл. грайфер на символична цена,та ако ми кажете че стават нищо чудно да ги взема!И друго,кое е по добре за зимата,по тясна или по широка гума?!
                          Моята я карах с 235/75/15 на оригиналните джанти. Проблем никакъв.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зимни гуми

                            Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                            Моята я карах с 235/75/15 на оригиналните джанти. Проблем никакъв.
                            Благодаря Жоро,човек като не е на ясно по добре да пита!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зимни гуми

                              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                              Имам и един въпрос,:-На оригиналните джанти на Ферозата ще станат ли гуми с размер 225/70/145?Питам защото като монтирах тези ми предложиха едни такива с 5мл. грайфер на символична цена,та ако ми кажете че стават нищо чудно да ги взема!И друго,кое е по добре за зимата,по тясна или по широка гума?!
                              Отговорът на въпроса дали стават гуми 225/70/15 на оригиналните джанти го има в постта над този, в който питаш.[emoji1]

                              Според злите езици за зимата са по-подходяши по-тесни и високи гуми.[emoji4]
                              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X