Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тук да се разберете (преместени от от друга тема)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тук да се разберете (преместени от от друга тема)

    Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
    С над 4 000 паунда отгоре над бюджета върху най-евтиния е сериозна разлика. Излиза, че най-евтиния СУВ там на Мерцедес е над 83 000 лв., при положение, че тук е малко над 52 000 лв., ако приемем, че говориш за същия от таблицата по-горе, която е извадена от специализиран сайт за продажба на автомобили и сравнена току що с ценовата листа на официалния представител за БГ - Балкан стар, само където там цените са по-надолу, ама без ДДС, но при смятането са си почти идентични. Хм, това си е близо 60 % отгоре на нашата цена, сравнена с цените в ЮК.
    Цените баш на "Мерцедесите" сме ги коментирали в друга тема - няма, няма и да има от най-евтиния вариант, посочен на сайта на дилъра. Тези цени са примамка да се явиш в шоу-рума им и да те облъчат с нещо наистина поне 60 % по-скъпо, ама със "страхотна лизингова схема, безлихвено и без оскъпяване, че и със специална индивидуална отстъпка, правим я по изключение, ама конкретно и само за Вас"
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

    Гагич, то аз и няма да тръгна към най-евтиния, а ще гоня златната среда. Въпросът е, че колегата казва, дето в ЮК и най-евтиния е с 4 000 паунда над бюджета му, т.е. с 4000 над 27 000 паунда (по днешния курс около 73 200 лв.) И така отиде на цена около 83 000 лв. по-нашия курс за най-евтиния GLA там (ако има предвид него, а и то по-евтин модел СУВ на МБ няма-ML и GLK са по-скъпи), дето при нас дори най-скъпия GLА по каталог е под 70 000 лв. Та и ако там подходът на дилъра е същия, дори и този който е със само 4000 паунда отгоре, няма да го има в шоурума.
    Идеята е, дали и при другите марки съотношението на оскъпяването на цените им сравнено с БГ е същото, т.е. да са с около 60 % по мои изчисления или приблизително толкова по-високи.
    А що се касае до облъчването, едно време на един колега от МБ форума по-погрешка му бяха пратили мейл, в който плюс оферта, имаше и някакви указания предназначени за продавачите, как да те облъчват, какви подходи да имат, с какво да те провокират, та чак да ти стане неудобно да не оформиш документите и т.н..........но това е друга тема!
    SUV

    Коментар


    • #3
      От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

      Първоначално публикуван от Dydo
      Гагич, то аз и няма да тръгна към най-евтиния, а ще гоня златната среда.
      Именно на това се разчита. Гледаш "я, че те си били на съвсем разумна цена тия "Мерцедеси", бре ?" и отиваш... Там се оказва, че това е оферта само за 4х2 без това и без онова (+ само до преди няколко години: без климатик и с ръчки за вдигане на прозорците ), ама вижте тука какви имаме (те всъщност ги нямат, де, пак трябда да чакаш) - с подгрев и охлаждане на седалките, с камера за заден ход, със супер-екстрата "няма надпис CRD отзад" и т.н. ... на ДВОЙНА цена, ама тука ще измислим нещо точно за Вас... Просто най-евтин в Англия и най-евтин в БГ се различават по това, че "най-евтиният" обявен в Англия сигурно го имат в наличност, а тука е някакъв виртуален модел, който ако го искаш на всяка цена, ще трябва да платиш за специална поръчка и пак ще ти излезне по-скъпо от най-скъпия.
      Първоначално публикуван от Dydo
      Та и ако там подходът на дилъра е същия, дори и този който е със само 4000 паунда отгоре, няма да го има в шоурума.
      Идеята е, дали и при другите марки съотношението на оскъпяването на цените им сравнено с БГ е същото, т.е. да са с около 60 % по мои изчисления или приблизително толкова по-високи.
      Подходът е същият, но моделите са различни като комплектация. По-скъпо от у нас никъде нЕма !!! Освен за колите `амнайста употреба, дето ги купуваха джамбазите от моргите в Италия и ги караха с автовози за Ирак (и двама български шофьори ги обезглавиха). Там - Ирак, Афганистан, може и да е по-скъпо от у нас (щом например недвижимите им имоти са по-скъпи от нашите, сигурно и с колите е така )
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

        Ами взех одеве та свалих каталога на GLA и С класата и си пише какво има серийно в най-етините уж модели. Клима, предни ел. стъкла и т.н. На мен лично основното е да има климатик, въобще не ме еня дори има ли навигация, парктроници, камера за задно виждане, па затопляне на седалки и предно стъкло, автоматични фарове, не знам какво си и не знам що си и т.н. Направо си го купувам отма и без тези работи. За мен основните неща са няколко, ако е чисто нова кола- да ми е удобно, да има клима, да вози приятно и да се чувствам добре, като я управлявам и да има визия........ако е и Мерцедес, ехеее. Вярвай ми тези неща са ми напълно достатъчни, пък ако за парите които съм склонен да дам (и ги имам) ми се предложи повече, добре дошло.
        SUV

        Коментар


        • #5
          От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

          Първоначално публикуван от Dydo
          Клима, предни ел. стъкла и т.н..
          E, имат напредък. Поне отпред са махнали ръчките.
          Първоначално публикуван от Dydo
          ....ако е и Мерцедес, ехеее.
          Е, да де - тази звездичка прибавя ХХ конски сили и замества ХХХ бр. екстри, като в онази легендарна снимка за пернишкия тунинг.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

            Не е само до звездата Гагич. Обикновено и материалите и изработката, и возията са други, сравнено с мпс от същия клас. А като са близо и по цени, както изглежда (щото някои вече си повярваха, че са много напред и желани), няма как да не избера МБ. Личен избор разбира се.
            А и нали темата е, какво ние бихме си купили, та отговарям.....да не кажат, че спамим. Жалко, че в ЮК цените са меко казано други. Плюс това едва ли при МБ има значение за къде се произвежда, както например се доказа за разни други марки. Поне за МБ не съм чул подобно твърдение.
            SUV

            Коментар


            • #7
              От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

              Първоначално публикуван от Dydo
              Не е само до звездата Гагич. Обикновено и материалите и изработката, и возията са други, сравнено с мпс от същия клас. А като са близо и по цени, както изглежда (щото някои вече си повярваха, че са много напред и желани), няма как да не избера МБ. Личен избор разбира се.
              А и нали темата е, какво ние бихме си купили, та отговарям.....да не кажат, че спамим. Жалко, че в ЮК цените са меко казано други. Плюс това едва ли при МБ има значение за къде се произвежда, както например се доказа за разни други марки. Поне за МБ не съм чул подобно твърдение.
              Беше тя, тая работа, някъде докъм 1993 г. Не си чул, щото не четеш форумЪт - тука, а и из разните мрецедесови БГ-форуми се твърди, че имало огромно значение къде ги сглобяват - щатските сглобки били пълни боклуци, турските (при товарните) - еди-какви си, а двигателите на "Рекстъна", "кУрандото", че и на дизеловото "Гранд Чероки" 2,7 и 3,0 нямали нищо общо с щутгартския първообраз. Но-о-о-о-о, освен ХХ конски сили и ХХХ бр. екстри, звездата дава + ХХ см. на мъжкия атрибут, така, че....
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

                Ех, Гагич, Гагич...
                Само в областта на Мерседес не беше демонстрирал умения и знания, ама бързо се поправи.

                А това, какво се твърди в "разните мерцедесови БГ-форуми" и от кого, бих те поизпитал, ама нещо не ми се ще да се продължава полемиката на Боса..

                Щото няма смисъл, де.

                Коментар


                • #9
                  От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

                  Първоначално публикуван от Veni1
                  Ех, Гагич, Гагич...
                  Само в областта на Мерседес не беше демонстрирал умения и знания, ама бързо се поправи.

                  А това, какво се твърди в "разните мерцедесови БГ-форуми" и от кого, бих те поизпитал, ама нещо не ми се ще да се продължава полемиката на Боса..

                  Щото няма смисъл, де.
                  Искаш линкове да ти дам ? Или казваш, че където и да турнат звездата, качеството е едно и също ? Ми питай твоя приятел brpi ? Да не му търся аз ругатните из форума.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

                    Аз да се включвам ли,да ме информираш и мен кое и какво за Мерцедес и до коя година кое си заслужава?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

                      Не си ти тоя, дето ще си мери познанията и уменията с brpi, щото разликите са от космически порядъци.
                      Не си ти и тоя, дето ще обяснява на уважаван член на два МВ-форума кое в марката е дървено, и с колко се удължава апандисита, например. Дидо е стар участник в мерседес-общността, и ми е много трудно да приема, че се мъчиш да продаваш краставици на краставичаря.
                      Не си ти тоя, дето ще ми дава линкове от форуми, които съм създал аз.

                      Темата беше за съвсем друго нещо, и заради тия писаници тук се извинявам на създателя и.

                      Коментар


                      • #12
                        От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

                        Първоначално публикуван от Veni1
                        Не си ти тоя, дето ще си мери познанията и уменията с brpi, щото разликите са от космически порядъци.
                        Не си ти и тоя, дето ще обяснява на уважаван член на два МВ-форума кое в марката е дървено, и с колко се удължава апандисита, например. Дидо е стар участник в мерседес-общността, и ми е много трудно да приема, че се мъчиш да продаваш краставици на краставичаря.
                        Не си ти тоя, дето ще ми дава линкове от форуми, които съм създал аз.

                        Темата беше за съвсем друго нещо, и заради тия писаници тук се извинявам на създателя и.
                        Не разваляй купона и ти сега,може пьк да ни отвори ммммм очите с нещо ново.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

                          Първоначално публикуван от Veni1
                          Не си ти тоя, дето ще си мери познанията и уменията с brpi, щото разликите са от космически порядъци.
                          Не си ти и тоя, дето ще обяснява на уважаван член на два МВ-форума кое в марката е дървено, и с колко се удължава апандисита, например. Дидо е стар участник в мерседес-общността, и ми е много трудно да приема, че се мъчиш да продаваш краставици на краставичаря.
                          Не си ти тоя, дето ще ми дава линкове от форуми, които съм създал аз.

                          Темата беше за съвсем друго нещо, и заради тия писаници тук се извинявам на създателя и.
                          А ти ли беше тоя, дето ми писа "Боголюбе, благодаря ти много, ти си бил голям капацитет, бря ?" на ЛС едно време ? Засрами се тогава и се извини на себе си пред огледалото. кОпувайте си там мРецедесите, изобщо нямам намерение да ви се пречкам, и "Балканстар" требва да печели, няма да е само от "Мицубиши", я. Човекът пита какво да си купи за еди-колко си лири, вЕрвам, че няма да е мРецедес.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                            А ти ли беше тоя, дето ми писа "Боголюбе, благодаря ти много, ти си бил голям капацитет, бря ?" на ЛС едно време ? .
                            Вероятно не съм бил аз.
                            Или поне не помня да съм имал кореспонденция с теб.
                            А дори да е имало нещо, както съм ти благодарил тогава, така бих ти благодарил и сега, ако съм ползвал големия капацитет

                            А човека ще си купи, каквото му е на сърце, и то със сигурност няма да е от Балкан Стар Ритейлс - просто такова в UK няма.

                            Сполай ти, и със здраве.

                            Коментар


                            • #15
                              От: КАКВО БИХТЕ СИ КУПИЛИ ДО 27000 ПАУНДА?

                              Първоначално публикуван от Veni1
                              Вероятно не съм бил аз.
                              Или поне не помня да съм имал кореспонденция с теб.
                              За едно ДДС при продажба на имот беше.
                              Сектантствайте си на воля. Хората отдавна са открили, че има други марки коли. Пък като гледам форумите, които ти си бил създал - вътре голем рев, големи дискусии по повод най-разнообразни повреди... Верно, че "Москвичите" поизчезнаха, може би затова от тях има по-малко оплаквания в интернета.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X