Обява

Свий
Няма добавени обяви.

сузуки самурай:плюсове и минуси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • сузуки самурай:плюсове и минуси

    здравейте.бихте ли ми дали съвет дали да си взема самурайчехаресва ми защото е къса база и малки габарити.ще го карам из планински пътища или по точно офроад.

    имам и няколко въпроса:
    1.гният ли доста?
    2.самоносеща конструкция ли са или рама?(това е доста важно за мен)
    3.като цяло подръжката лесна ли е?
    4.и към кой модел по точно да се ориентирам защото четох в някоя тема(не се сещам коя беше) че има сузуки със купе на самурай а всичко останало е на джимни.
    5.има ли смисъл да се сменят ресиорите със пружини(ако въобще е възможно).

    аре че станах много нахаленпредварително благодаря за отговорите

  • #2
    До: сузуки самурай:плюсове и минуси

    Първоначално публикуван от spike Преглед на мнение
    здравейте.бихте ли ми дали съвет дали да си взема самурайчехаресва ми защото е къса база и малки габарити.ще го карам из планински пътища или по точно офроад.

    имам и няколко въпроса:
    1.гният ли доста?
    2.самоносеща конструкция ли са или рама?(това е доста важно за мен)
    3.като цяло подръжката лесна ли е?
    4.и към кой модел по точно да се ориентирам защото четох в някоя тема(не се сещам коя беше) че има сузуки със купе на самурай а всичко останало е на джимни.
    5.има ли смисъл да се сменят ресиорите със пружини(ако въобще е възможно).

    аре че станах много нахаленпредварително благодаря за отговорите
    Добре дошъл.Форума е мястото,където може да се научат мнооооого неща,свързани с Офроуда.Ето ти едни примерни отговори:
    1.Не особено.
    2.С рама е.-по всички показатели това си едно истинско джипче.Само мотора нещо...иде слабичък,но това си е въпрос на разбиране.
    3.Какви са ти критериите.В смисъл какво си карал досега,та да направим нЕкаква съпоставка.
    4.Гледай да е с 1,3 мотор.Поне спирачките са дискови.
    5.Зависи от гледната точка.Според мен-ДА!!!Според някои други-не.Ресьорното окачване е най простото възможно,със всичките си минуси от това...
    Успех!
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: сузуки самурай:плюсове и минуси

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      4.Гледай да е с 1,3 мотор.Поне спирачките са дискови.
      Може да е 1000см3 но да е с дискови спирачки,това е междинен модел и таблото е малко странно.
      Самурая е бойна машина ,взимай няма да съжаляваш.Малко непретенциозно автомобилче с класическо окачване,трудно се разваля -лесно се оправя.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #4
        До: сузуки самурай:плюсове и минуси

        само я гледай да не е гнила.че много обичат ръждата.
        шасито е желязно не мърда.
        успех

        Коментар


        • #5
          До: сузуки самурай:плюсове и минуси

          Колега, ето и моите отговори на твоите въпроси:
          1. Ако го купиш изгнил - не те интересува дали гният - просто почваш да къпиш.
          2. Да, с рама е. По принцип и тя не е вечна, въпреки, че лично аз не съм виждал екземпляр с изгнила такава.
          3. Класическата конструкция прави нещата по-лесни. Всичко гениално е просто, макар обратното да не е точно така. Ако вземеш с карбуратор, може да се каже, че съвсем е опростена конструкцията. Въпреки, че карбуратора сам по себе си е един от най-сложните.
          4. Това дето си чел, май е купе на Самурай и окачане на пружини. Не съм виждал такова на живо, но трябва да е от последните, т.е. новичко. По-горе е писано , че окачването на пружини е за предпочитане - предполагам, че колегата има предвид, че лифта е по-лесен (евтин).
          5. Ако си вземеш такъв с пружини фабрично, май няма смисъл А иначе има лифт китове и с ресори. Пари да имаш и мерак!

          Ама ти питаш за плюсове и минуси! С риск да повторя неща, които са писани вече (не веднъж) накратко бих споменал следното:
          1. Минуси: Късата база! (Освен ако не вземеш дълга ) Късата база не е плюс, а минус и означава много твърда/ лоша возия + малко място за багаж и пътници на втория ред седалки; Сравнително малка мощност, максимална скорост и устойчивост.
          2. Плюсове: нисък разход; сравнително ниски разходи за обслужване; Проходимост! Парт тайм.

          Взимай едно (ако можеш по-читаво) и после ще го мислиш/ питаш. Късмет !
          Последно редактирано от Жоро; 28-10-07, 22:25.
          По-добре късно, отколкото по-късно.

          Коментар


          • #6
            До: сузуки самурай:плюсове и минуси

            благодаря за отговорите.утре ще обиколя няколко автокъщи да се запозная от близо със джипчето.

            Коментар


            • #7
              До: сузуки самурай:плюсове и минуси

              забравих да ви попитам какво по точно са тия екстри блокаж на диферинциала,бързи бавни и самурая има ли ги?

              Коментар


              • #8
                До: сузуки самурай:плюсове и минуси

                Първоначално публикуван от spike Преглед на мнение
                забравих да ви попитам какво по точно са тия екстри блокаж на диферинциала,бързи бавни и самурая има ли ги?
                Блокажът е на задния мост но са явно като екстра(ако си е платил първия собственик),бързи и бавни си има все пак е истински офф-роуд автомобил а не разните му там автомобили за свободното време(SUV).Погледни темите за Сузуки които ще те ориентират а аз ще ти предложа да видиш и това
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17216
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X