Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за джип ssangyong korando

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: съвет за джип ssangyong korando

    За Мусо и Корандо мога да пиша много че 10-на години се занимавах с ремонти по тази корейска техника. От времето когато струваха десетки хиляди левове та до преди година.Без никой да се засяга всичко по тази техника е доста слабо за моите представи за употреба.Ровил съм на всякъде от скорости които са крехки като яйце с късащи се жила,ходова част,двигател с неговите си проблеми,диференциал,а за малоумната схема за включване на предния мост не ми се коментира,но тя поне е поправима с монтаж на ръчни хъбове.Та всеки сам си решава,но за мен керейския вседеход не е най надеждната техника за офроуд
    Борис 0888 999 едно едно9
    PATROL Y260 RB30S

    Коментар


    • #17
      От: съвет за джип ssangyong korando

      От толкова писане ми станА ясно само, че от нисанските мостове по-здрави нЕма !

      И освен проблема с вакуума на хъбовете, който се оправя елементарно, освен с ръчни, както "го препоръчват" и за други марки, и този със жилата, който също се оправя за жълти стотонки, какво друго се сещаш, Колега от богатия си опит с марката ?

      Както казва Масо: Поредния фарад.

      Толкова постове писане, а почти никой не прочете първият, в който колегата, очевадно без опит, е обяснил за какво ще му трябва, а се почнА, гората, планината, екстреми, състезания.

      P.S. Опитвам се да не заставам в защитно-обяснителна позиция, че ше почна да звуча като Пенчо.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: съвет за джип ssangyong korando

        От горния пост подкрепям само за нисанските мостове.А за това колко ми е богат опита с Мусо и Корандо-вервай ми богат е.И мога 100 процентово да застана зад думите си че е изключително слаба конструкция.Но това какво е моето мнение няма значение в дадения случай,колегата и без това се е насочил към друга марка
        Борис 0888 999 едно едно9
        PATROL Y260 RB30S

        Коментар


        • #19
          От: съвет за джип ssangyong korando

          Никога няма да му препоръчам Тойота на човека при бюджет около 3500 лв....не виждам нищо лошо в желанието му да купи движещ се Кореец предвид бюджета..
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: съвет за джип ssangyong korando

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe)
            Идеята да чета и пиша в подобни теми, е да съм безпристастно полезен на питащите съобразно техните нужди,
            защото това са обикновени хора с неосъзнат мерак да карат нещо по-голямо и високо, и в гората, евентуално, ще влизат някой друг път,
            и за да им спестя неприятното усещане от грубото сефте, щото за да има любов (даже и към "оффрота"), първият път трябва да им хареса.
            Това което им хвалиш е сигурен начин да намразят офроуда.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              От: съвет за джип ssangyong korando

              Джоу (x3mrjoe) Човека иска мнение за конкретното недоразумение,което не мога да нарека джип.За това ,което му трябва и Ауди куатро ще му свърши работа.И от кога е забранено да се дава мнение по конкретна тема. Или първо трябва да питаме теб" бай нЯкой ли си " нещо ,че не разбрах ?!?
              Последно редактирано от PIT BULL; 28-10-15, 22:31. Причина: ДОПЪЛНЕНИЕ
              Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
              Уаз 469
              Nissan Patrol Y160

              Коментар


              • #22
                От: съвет за джип ssangyong korando

                Фактът че тези коли изчезнаха от пътищата е показателен. Ще кажеш кофти поддръжка, кофти майстори и т.н. Защо тогава по по пътищата и горите има несметен брой древни Тойоти, Мицубишита, Нисани Геги, Фронтери и т.н. Нали и те се нуждаят от поддръжка. Защо нещо може да се поддържа а друго е безсмислено? Колкото до Патриота - пред нас кротко гние един... на 12000км. Ми - боклук си е и това е...
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: съвет за джип ssangyong korando

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe)
                  Всяка подобна тема се осира от капацитети, дето си говорят едно и също, без дори да прочетат поне първият пост на пусналият Я,
                  в който обикновено е описано за какво ще ползва търсеното МПС.

                  Аман от разбиратори, дето препоръчват на хора, некачвали се в джип, да си кОпуват кокошарници на по 25+ години за по 5000лв., "за да им е по-сигурно",
                  а пък и в случая питащият е написал, че му трябва да дърпа "едно малко голямо ремарке" и "няма да я кара оффрот",
                  и пак се почнА, кУпи си УАЗ, че е с лостове и нЕма да те остави У гората, или по-добре Нисан или Тойота !

                  P.S. Съвсем умишлено не изказвам мнение, включително и в тази тема, за да не цапаме с безмислени постове с майстори-сектанти.
                  Затова имаш вече 7 поста с мнения,за да не цапаш темата.Кокошарници на по 25+ години ама държат на тормоз,не само на "мАлко големи ремаркета " в Балкана.Големи обективни мнения даваш,да си вземе нещо ,което и лека кола 4х4 го превъзхожда!!!! Добре ,че като съм питал за джип ,не си писал в темата.
                  Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                  Уаз 469
                  Nissan Patrol Y160

                  Коментар


                  • #24
                    От: съвет за джип ssangyong korando

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Фактът че тези коли изчезнаха от пътищата е показателен. Ще кажеш кофти поддръжка, кофти майстори и т.н. Защо тогава по по пътищата и горите има несметен брой древни Тойоти, Мицубишита, Нисани Геги, Фронтери и т.н. Нали и те се нуждаят от поддръжка. Защо нещо може да се поддържа а друго е безсмислено? Колкото до Патриота - пред нас кротко гние един... на 12000км. Ми - боклук си е и това е...

                    Това казвам и аз ,УАЗ -а е боклук,макар и малко по добре от КОрандото ,но ме набеди ,че съм казал един вид да си вземи УАЗ ,а това не е така.Просто давах сравнение като цени.
                    Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                    Уаз 469
                    Nissan Patrol Y160

                    Коментар


                    • #25
                      От: съвет за джип ssangyong korando

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Никога няма да му препоръчам Тойота на човека при бюджет около 3500 лв....не виждам нищо лошо в желанието му да купи движещ се Кореец предвид бюджета..
                      За това става въпрос.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: съвет за джип ssangyong korando

                        Здравейте!!От днес вече и аз си имам джипка...Опел фронтера 1998 2,5тдс.Купих го след дълги преговори с продавачите за 4500.На външен вид е добре направо нямам забележки.Другата седмица ще е регистрацията ииии ще го пробваме.Моля за съвет с какво трябва да започна обслужването или кое е най наложително защото доста се поохарчих.И мисля че на етапи ще го обслужа.Гумите направо са перфекни почти нови.Приемам всякакви мнения и предврително БЛАГОДРЯ!

                        Коментар


                        • #27
                          От: съвет за джип ssangyong korando

                          Както всяка кола. Смяна масла, филтри... антифриз... Този мисля няма грижи по ангренажа, сменяш само ремъците които виждаш...
                          Ако стигнеш до смяна на масло в задния диференциал, най-вероятно трябва да е за диференциали с LSD.
                          Ако имаш проблеми по мотора, прочети пост номер 15 в тази тема, после горе в лентата ползвай търсачката за VM-motori. Успех!

                          ПП: Следи температурата на мотора, не го гаси веднага когато е горещ след каране и не го настъпвай много.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: съвет за джип ssangyong korando

                            Честито! Това тдс същата многоглава ламя като при Черокитата ли е? Гледай да си свалиш от някъде читаво ръководство и попрочети кое как. Обикновено са дадени всички интервали за смяна на консумативите и не съвсем консумативите.
                            Последно редактирано от коко келеша; 07-11-15, 05:41.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: съвет за джип ssangyong korando

                              Първоначално публикуван от bojo26 Преглед на мнение
                              Здравейте!!От днес вече и аз си имам джипка...Опел фронтера 1998 2,5тдс.Купих го след дълги преговори с продавачите за 4500.На външен вид е добре направо нямам забележки.Другата седмица ще е регистрацията ииии ще го пробваме.Моля за съвет с какво трябва да започна обслужването или кое е най наложително защото доста се поохарчих.И мисля че на етапи ще го обслужа.Гумите направо са перфекни почти нови.Приемам всякакви мнения и предврително БЛАГОДРЯ!
                              Честито, Колега !

                              Радвам се, че си намерил нещо което ти е харесало.

                              P.S. Защо не отвориш нова тема, в която да се похвалиш, със сними разбира се, с придобивката, а и да опишеш кое и как обслужваш, и колко ти е струвало.
                              Мисля, че ще е полезно за всички вървящи по твоите стъпки, и които си задават твоите въпроси.
                              Доколкото разбрах, джипа не е регистриран, та може да започнеш от цената на регистрацията.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: съвет за джип ssangyong korando

                                Благодаря за пожеланията на всички.Това е добра идея, за да имат всички информация кое как става.Джипа го взех тънко за 3155!Беше обявен за 4500.С малко хитрост късмет и тъй нататък вчера успях да ги придумам да ми го продадат!Утре като го снимам ще го покажа КАКЪВ Е ГОТИН!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X