Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък "custom" резервоар за Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък "custom" резервоар за Витара

    Здравейте колеги,

    Някой има ли координатите на някой, който изработва малки резервоари за Витара. Рових се в темите, но не намерих никъде.

  • #2
    От: Малък "custom" резервоар за Витара

    Един пич от с. Извор си направи такъв на Ферозата. На центъра му е къщата.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Малък "custom" резервоар за Витара

      ами то и аз знам за един пич, дето си направи такъв, ама не е за фероза,а за витара, и не е от Извор, а от Пловдив.
      Стоян-Дифендъра му е ника тук

      Коментар


      • #4
        От: Малък "custom" резервоар за Витара

        Обозначавма се тук. Направил съм 2 малки резервоара, но са за Гранд витара.
        За витара къса база (имал съм и такава) според мен не си заслужава играта - получаваш резервоар около 20л и събираш бутилка пак толкова, която ти върши работа единствено за градско каране. Иначе има качен чертеж във форума от колега за такъв.
        При витара дълга база вече има повече смисъл т.е. събира се по-голяма бутилка. Виждал съм такава реализация при приятел (nikman).
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Малък "custom" резервоар за Витара

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          ами то и аз знам за един пич, дето си направи такъв, ама не е за фероза,а за витара, и не е от Извор, а от Пловдив.
          Стоян-Дифендъра му е ника тук
          Това моето беше ирония, за да си каже колегата от кой край на Родината е. Иначе говоря за Росен и резервоара от бутилки за фреон.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Малък "custom" резервоар за Витара

            С овални бутилки губиш обем. Че е по-лесно с готови заготовки, така е.
            Удачен вариант е резервоара да е отстрани на бутилката, едната му страна да е по овала на дъното на бутилката, а останалите страни да са си прави(паралелепипед). Получават се обеми, около 30 +10л. на къса база.
            Иначе, много хора са си правили резервоари, но дали някой ги прави серийно, не знам.

            Коментар


            • #7
              От: Малък "custom" резервоар за Витара

              Моята е с боди лифт и сложих 10 литра пожарогасител(след всичките му промени) над тръбата за А-рамото...Гъзовата си ми остана пак 30 на стандартното за Витарите място ...
              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

              Коментар


              • #8
                От: Малък "custom" резервоар за Витара

                На гранд витарите слагам 50 литра бутилка и 18 литра резервоар, в който монтирам оригиналния нивомер и бензинова помпа като така си запазвам коректните показания. Всичко това се монтира под оригиналната защита след лека корекция.

                Всички други варианти с пожарогасители и т.н. губят важни функции като нивомер вентилация и т.н.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Малък "custom" резервоар за Витара

                  До колко е важна вентилацията, освен от екологични съображения?
                  Иначе, нивомера при описания от мен страничен резервоар, се напасва идеално.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък "custom" резервоар за Витара

                    Ако може да се мине с външна помпа - моето също е вариант. Къса база, 50л бутилка на мястото на резервоара, 10л паралелепипид за резервоар под пасажерската седалка.

                    Пълнячката идва на неудобно място обаче - на ламарината която слиза от купето и пази да не влизат боклуци между шасито и купето. На практика буташ пистолета над гумата като искаш да заредиш. Само дето аз там сипвам нафта за нафтовата печка и това упражнение се прави 2 пъти на зима .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък "custom" резервоар за Витара

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=172940
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малък "custom" резервоар за Витара

                        Колеги благодаря за отговорите и съветите, но при мен няма значение дали има смисъл, просто искам да разкарам стария че всичко по него и около него е ръждясало. Не виждам смисъл да стой. 20 литра ми р повече от достатъчно. Стояне ти би ли се наел да изработиш такъв и какво ще ти трябва?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малък "custom" резервоар за Витара

                          Аз за гранд витара мога да направя. За витара не съм се занимавал
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X