Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Провиснали Ресьори (Cherokee)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Провиснали Ресьори (Cherokee)

    Здравейте,

    задните ми лентови ресьорите вече не са първа младост и са се поизправили със склонност към леко провисване. дали мога да спестя подмяната им с чисто нови като си закупя следния продукт:

    http://www.xtdev.com/auto/magazinat_bg.php?smen=2

    някой има ли практически опит или теоретични предположения, които да сподели?

    дали монтирането ще възстанови (поне отчасти) височината на автомобила?

  • #2
    Ресьори...

    Влязъл един човек в магазин и попитал:

    Имате ли евтини и хубави стоки?

    А те му отговорили:

    Имаме разбира се, отляво са евтините отдясно хубавите

    Горе-долу така стои и въпроса със спестяването на пари при случая с провисналите ресьори. Ако ставаше така никой нямаше да си купува нови ресьори, а конструкторите които са проектирали вашия автомобил щяха да си търсят работа...

    Моето мнение е че или трябва да се сменят ресьорите с нови и желателно по-усилени или тези които са в момента да се закарат на възстановяване което обаче е сложен процес и трябва внимателно да се избере кой ще го прави и по каква технология.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Ами

      Аз мисля, че комбинацията от възстановяване и последващо добавяне на този елемент ще бъде повече от добра.

      Коментар


      • #4
        linux.lab,

        и аз си мислех точно за същия вариант. има едно основно предимство - на семейния бюджет ще му излезе поне 3 пъти по-евтино.

        а и после, ако реша да продавам джипката, мога в краен случай да демонтирам устройството и да си го монтирам на новата (дай боже) джипка.

        10х!

        Коментар


        • #5
          resiori

          Na patrula na Vasko ( s koito xodixa na trans sibir ) go podgotviaxme v na6iat serviz i ot Iran man im biaxa dali takiva skobi ( zabravix im imeto ) i sled montaja i vnimatelni razglejdane biaxa maxnati vednaga.
          Tova e aksesoar za kamion4e zada moje6 da tovari6 pove4e za djip izob6to nestavat
          Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

          Коментар


          • #6
            Виж само на колко фирми и модели става нещо като оная тинктура дето лекува от косопад та до сифилис :x

            Коментар


            • #7
              .

              CJ_: Какво не става? И каква е причината да не става. На джипа не са подходящи ресьорите ли? Губи се устойчивост ли? Все е супер, че има някой който е пробвал това чудо и има впечатления от него.

              Коментар


              • #8
                Супер! Обаче ако се сложат и сини габарити, мощността се дига с още 20%, а разхода пада с 10!
                Бе тия хора нормални ли са? От това че скапеш ресорите как се стига до всичките тия ефекти? Понеже тежестта на доказателството пада върху твърдящия нещото, ще си затрая. Щото не понасям околотехнологичните мошенници.
                А шпренгованите ресори са си шпренговани. Демек пари на вятъра. Не съм чувал някъде да им правят термообработка, ама и да правеха, умората на материала пак не се отменя...(((

                Коментар


                • #9
                  Стефан е напълно прав.Шпренгваните ресори след 2-3 месеца са на същото положение както преди.А колкото до термообработката след една такава "операция "веднага след монтажа се счупи главният лист.

                  Коментар


                  • #10
                    Мале! Къде са го презакалили?
                    Макар че някой тия дни разправяше че му се счупил баш по средата. Тъй де, иначе нямаше да има кой да разправя... То тогава разгледай и другите, долните листове няма да ги усетиш(((

                    Коментар


                    • #11
                      Аз взех кардинално решение купих 4 нови ресьора

                      Коментар


                      • #12
                        и колко ти излезнаха ресьорите, ако не е тайна.

                        че при мен гонят цената от 1100 лв само задните (+тампони и др. дреболии).

                        Коментар


                        • #13
                          80лв.бройката-предимството да караш УАЗ

                          Коментар


                          • #14
                            !

                            I az si re6ix problema s resiorite na Pajero-to s listi ot UAZ
                            Malko igra s aglo6laifa i vsi4ko stana 6+
                            Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                            Коментар


                            • #15
                              За огромно съжаление митата на всичко което е произведено в Америка датират от времето на студената война Това идеално устройва нашата държавица Това бе наложено от великата нация която ни забрани да произвеждаме мотоциклети коли и много други неща Всички ние трябваше да чакаме за една Лада-10/12г.Но това е минало...Сега всеки сам избира какво да кара и подържа ................
                              Ако изскаш сложи УАЗ листове но има възможност задния мост внезапно да ти премести резервоара в купето......
                              Дал съм ти цена на окачване 6см по високо което включва 4-бр амортесиори 2-бр предни пружини долни носачи и задни подложни листове всичко това на реномирана Американска фирма за цена-1680лв

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X