Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си махам ли катализатора... ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да си махам ли катализатора... ?

    Се чудя аз... Джипката яко е карана на метан, а катализатора е забит на малко криво място, ще ми одерат кожата да го махнат и турят тръба, или резонатор... Предвид годините на джипката в подписа и неясните километри дали да го махам?
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Да си махам ли катализатора... ?

    Според мен,го махай.
    А за другото,питай тия дето ги свалят нощем.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Да си махам ли катализатора... ?

      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
      Се чудя аз... Джипката яко е карана на метан, а катализатора е забит на малко криво място, ще ми одерат кожата да го махнат и турят тръба, или резонатор... Предвид годините на джипката в подписа и неясните километри дали да го махам?
      Катализатора, ако е здрав и не е изгорял, струва 60лв. Така, че могат да ти го сменят, дори да ти сложат резонатор. Не трябва да играят пари в този случай. 30лв Кат. и 30лв труд.
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #4
        От: Да си махам ли катализатора... ?

        Катализатора не е скъп специално за нашите фронтери, и ти препоръчвам като я свалят твоята, ще се види дали има още живот в нея, какъвто и резонатор да ти сложат да не говорим за тръба, да знаеш че осезаемо ще стане доста по-шумна, мен това много ме дразнеше, особено по магистралата трябваше да надувам бая радиото, не изтърпях и си сложих катализатор, сега е шумна предимно от гумите, но нищо общо с силния шум когато си без катализатор...

        Коментар


        • #5
          От: Да си махам ли катализатора... ?

          Аз също се бях зачудил дали да сменявам моите, но многото неясноти, а и все още добре работещия двигател ме отказаха. Ако нямаш проблеми с вървене/мощност не те съветвам да се занимаваш!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Да си махам ли катализатора... ?

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Аз също се бях зачудил дали да сменявам моите, но многото неясноти, а и все още добре работещия двигател ме отказаха. Ако нямаш проблеми с вървене/мощност не те съветвам да се занимаваш!
            Нямам база за сравнение на мощност с подобна фронтера... на бензин говоря, метана ми е ясен. Та в опитите си да изтискам максималното от мотора се чудя, какво да ги правя този катализатор...
            Павка ама много ли се промени шума? Имах един Фиат Брава преди време на който му махнах катализатора. Не усетих никаква разлика, но той след катализатора имаше три гърнета...
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Да си махам ли катализатора... ?

              ахаха - аз пък има браво и след ампутацията на катализаторите само благинки, но Фронтерата нещо мноу интелЕгентна ше ми дойде... м/у другото твоята убавица има ли ламБа сонда след катализатора?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Да си махам ли катализатора... ?

                Баси ,.......какво прави там въобще? Може ли някой да тича и да диша през сламка.Махай я тая простотия от там.Сложено заради евро1 преди 100 години.
                В България и без това ще минеш преглед за вредни емисии със /без него.
                Пък колегата по горе писал ,че му било шумно по магистралата след премахването.Твоята машина е щастлива братле.моята асфалт зар вижда камо ли магистрала.
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • #9
                  От: Да си махам ли катализатора... ?

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  ахаха - аз пък има браво и след ампутацията на катализаторите само благинки, но Фронтерата нещо мноу интелЕгентна ше ми дойде... м/у другото твоята убавица има ли ламБа сонда след катализатора?
                  На мен ланГа сондата ми е преди катализатора между него и двуцевката демек. Мотора нищо няма да усети при ампутацията, но какво ще чуят ушите ми... чакам Павката да разкаже, как е било при него.
                  bay pres моята си вижда асфалт и то много...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да си махам ли катализатора... ?

                    Извинявам се , че ползвам темата , ама тук е мястото да попитам : Дали да си махам нокътя на палеца на левия крак ?!

                    ПС. Не че ми пречи , ама съм го пуснал малко по-дълъг и сега съм в дилема .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да си махам ли катализатора... ?

                      Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                      На мен ланГа сондата ми е преди катализатора между него и двуцевката демек. Мотора нищо няма да усети при ампутацията, но какво ще чуят ушите ми... чакам Павката да разкаже, как е било при него.
                      bay pres моята си вижда асфалт и то много...
                      По-високия шум ще се усеща предимно на магистралата при скорост над 80 км/h, с катализатора при магистралата слушам радиото от максимална сила на звука 50, и го чувам добре като е увеличен на 23-та позиция на волумето, без катализатора за да слушам по радиото новините волумето отиваше на 35, мога да потвърдя същото и с предишната ми Вектра със същия двигател C20NE, като махнах катализатора и сложих резонатор, стана си по-шумна при над 90км/h, а ако я караш често на магистрала....

                      Като казвам по-шумна, нямам предвид като при права тръба, да трещи и да писнат всички аларми, но да кажем че при по-високите обороти ще ти шумна като дизелов двигател който е току що запален в студен зимен ден....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да си махам ли катализатора... ?

                        Павка, а разлика във вървенето усети ли?
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да си махам ли катализатора... ?

                          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                          Павка, а разлика във вървенето усети ли?
                          Никаква разлика, нито на фронти нито при вектрата, по-скоро психически може да си помислиш че е станала по-мощна, заради по-високия шум при даване на повечко газ , друг е въпроса ако ти е запушен катализатора, но тогава ще почне да ти загрява и да не върви...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X