Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Нива - години и нов внос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на Нива - години и нов внос

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ....Втората ми беше точно корекомска Самара, а аз трети собственик, ако помня по него време на 9-10 години и около 100000км. Радиатор, казанче, 3 пъти правих седалки, 3 пъти колани, 2 пъти сменях шарнири, 2 пъти спирачни цилиндърчета, 3 пъти правих бензинова помпа, като накрая купих цяла нова, термостат, с тръбата към помпата (щото като пипнеш едно всичко теква, понеже нямаше гарнитури), сменях всичко по ръчната - беше тотално изгнило и ръждясало, съединител с лагер (който на втората седмица пак започна да шуми), лагери на макферсоните, помпичка на чистачки 2 пъти, клапанчета безброй пъти, казанчето също веднъж - накрая сложих казанче от новите, помпа от Голф само на предното стъкло, та се приключи с мъките... сигурно и още нещо има.

    Най-накрая взе да гние зловещо, дадох я на кърпене и после пак взе да гние, и я засилих. През това време така и не успях да подкарам електроклапанчето за празен ход да работи както трябва, сменях 2 пъти блока (с руски и български) и 2 пъти клапанчето. Преди да я купя трябваше да вадим таблото с бушоните че имаше гнила писта.

    Всичкото това за 2 години експлоатация...
    Сори, ама това всичкото не мога да го повярвам. Цял живот все на лада съм се возил, ама такова чудо не си спомням да е имало. Вярно е, че не са коли вече, ама...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на Нива - години и нов внос

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      Сори, ама това всичкото не мога да го повярвам. Цял живот все на лада съм се возил, ама такова чудо не си спомням да е имало. Вярно е, че не са коли вече, ама...
      Аз пък мога защото и аз имах Самара. Правена в Белгия при това. Ръждата позакъсня ама само толкова. Другото е като при Спарки с тая разлика че не я издържах толкова време.

      "Смених всичко и запали" - девиз на клуб Самара.

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на Нива - години и нов внос

        Забравих да спомена че и така и не успях да накарам клапанчето за празен ход да работи както трябва. 2 пъти сменях клапанче и 2 пъти модула, който го управлява с български и руски - никаква файда. И двата си щракаха клапанчето когато им е кеф.
        Сменях и спирачна помпа.

        Преди това имах (или по-точо карах) 1600, с 4-те фара. Като я блъснах в задницата на едно Ритмо/Пунто или нешо от сорта, при удар по фаровете, фаровете останаха здрави, но капака дойде наравно със стъклото. И все имаше нещо - я ще прекъсва като и дадеш повече газ за по-дълго, я ръчната няма да е като хората... За вечно течащото или блокиращо кранче на парното и други такива лададжийски подробности няма нужда да споменавам. Другите неща съм ги забравил, пък и не беше лично моя, та не съм я и карал чак толкова дълго.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на Нива - години и нов внос

          В интерес на истината, Самарата не можах, но Нивата бях докарал до състояние да е кола. Освен ламарините де. Давах я на жена си да я кара.

          Само че това струваше купища пари и научих в подробности неща които едва ли ще ми свършат работа в тоя живот втори път.

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на Нива - години и нов внос

            А, мойта си беше в перфектно техническо състояние, без значение кой я кара. Всичките тия грижи се оправяха най-много следващия уикенд след появяването им, като изключим ламарините.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на Нива - години и нов внос

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              "Смених всичко и запали" - девиз на клуб Самара.
              От извора

              Преди десетина години бях "припалил" да купувам нов, неразоран нивляк от магазина.
              Четох, разпитвах...
              Мина ми навреме и това ми спести една грандиозна грешка тогава.

              По същото това време понеже се интересувах, попаднах случайно в някакъв лада форум и тема:

              "Какво масло за диф-а на Лада Нива?"

              Първият пост в тред-а беше на модератор:

              "Такова масло все още не е дестилирано!"

              Колкото и да съм русофил и да изпадам в носталгични настроения понякога, Нива-та няма да я издържа за дълго в гаража.
              Даже и за хиляда лева.
              Виж ужаската на Ясен примерно е друго нещо
              Враг усраине

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на Нива - години и нов внос

                pamir: За какво ще я използваш Нивата? Моята не я жаля в планината и по магистралите хиляди километри с товари. Троши се, но се прави и части нови има. Елементарна поддръжка на кола. Бягай от старите ръждясали Ниви, купувай по-нова пълен инжекцион 1.7 i, слагай газова за този инжекцион, евтино повдигане, летни гуми за асфалт, гуми Lassa за гората и газ. 100 км на магистралата са 10 лв. на газ. Не я жали, но се научи да я караш на различни терени. Нивата иска каране, а не умуване.
                Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на Нива - години и нов внос

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  По същото това време понеже се интересувах, попаднах случайно в някакъв лада форум и тема:

                  "Какво масло за диф-а на Лада Нива?"

                  Първият пост в тред-а беше на модератор:

                  "Такова масло все още не е дестилирано!"
                  А, не. В диференциалите на Нива може да се сипе каквото и да е ГЛ5 - важното е да го опазиш вътре, защото то има склонност да излиза постепенно навън. Не са капризни към масло. Само към наличието му.

                  Лафът че няма такова масло е за скоростите на Самара.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на Нива - години и нов внос

                    Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
                    pamir: За какво ще я използваш Нивата? Моята не я жаля в планината и по магистралите хиляди километри с товари. Троши се, но се прави и части нови има.
                    Здрасти mstoev, имам едно място край София където пътя е постоянно кален и си трябва джип, а отделно и една вила на Рила, там има безброй черни пътища из гората, където може да се ходи за гъби, за малини и за билки. Така че Нивата си е най-евтиното решение, само че ми се ще да взема дългата база - с 4 врати, понеже сме много народ семейството, и багаж много имаме, та вече си мисля че малката Нива няма да ни побере.

                    Твоята 1.7 i ли е?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на Нива - години и нов внос

                      Първоначално публикуван от pamir Преглед на мнение
                      ...Така че Нивата си е най-евтиното решение...
                      Най-евтиното за придобиване - вероятно. За другото сметката излиза едва като я покараш известно време, и често не е това, което се очаква.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покупка на Нива - години и нов внос

                        Първоначално публикуван от pamir Преглед на мнение
                        Здрасти mstoev, имам едно място край София където пътя е постоянно кален и си трябва джип, а отделно и една вила на Рила, там има безброй черни пътища из гората, където може да се ходи за гъби, за малини и за билки. Така че Нивата си е най-евтиното решение, само че ми се ще да взема дългата база - с 4 врати, понеже сме много народ семейството, и багаж много имаме, та вече си мисля че малката Нива няма да ни побере.
                        Забравих към горния списък:

                        НЕ си вземай дълга Нива. Причините са много ама го приеми на доверие. Ако реално ти трябва по-голяма кола от малката Нива, трябва да огледаш другите марки.

                        И не се заблуждавай че Нива е евтино решение. Не е.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на Нива - години и нов внос

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11822272_1026145487398662_1280800067605119784_n.jpg
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5687963
                          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покупка на Нива - години и нов внос

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Забравих към горния списък:

                            НЕ си вземай дълга Нива.
                            Единствената причина още да не съм си взел дълга Нива е, че не се е появила някоя на добра цена, най-евтините са към 6000 лв срещу 2000 лв за късата.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покупка на Нива - години и нов внос

                              Първоначално публикуван от pamir Преглед на мнение
                              Единствената причина още да не съм си взел дълга Нива е, че не се е появила някоя на добра цена, най-евтините са към 6000 лв срещу 2000 лв за късата.
                              Колега, загледай някой Корейски 4х4. Изненадан ще останеш.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на Нива - години и нов внос

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Колега, загледай някой Корейски 4х4. Изненадан ще останеш.
                                Да, в интерес на истината, Kia Sportage има на цени около 3000 лв. Не знам обаче как са в сравнение с Нивата, аз съм доста неориентиран в джиповете.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X