Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

    Здравейте колеги,

    Обмислям дали да не се пусна по пързалката с 4х4 проект.Досега съм имал няколко джипки и винаги са били V8 с гуми не по-големи от 32".

    Не ми се играе на дребно и искам да си направя този кеф.Естествено изниква проблема с финансите - нямам фиксиран лимит,но да речем,че не ми се отделят повече от 20 000-25 000лв за играчка.Колата няма да ми е единствена,но ще трябва да бъде сравнително комфортна и цивилизована.Не искам да ме срам да стигна с нея до работа,ако се наложи.

    Няма да се използва супер хард и за състезания.Идеята на джипката е спокойни разходки в гората,без да ме е страх от малко повече вода или калчица.

    Единствената джипка,която отговаря на моите критерии и влиза в бюджета,според мен е Patrol Y61,не съм решил дали ще е къса или дълга база.

    Плюсове:

    - Ниска цена за придобиване - 8-9000лв
    - Здрави мостове
    - Огромен избор на афтърмаркет части
    - Много лесно събира големи гуми
    - Наличие на рама

    Минуси:

    - 2.8тд е твърде слаб
    - 3.0д има потенциал до около 200к.с. и доста въртящ момент,но пък не се слави със здравина
    - Много рядко излизат екземпляри с кожен салон,на който държа
    - Адски високо тегло,дори и на късата база

    Попринцип съм фен на американските осмаци,но филма там ще е голям.Искам да има минимално рязане,заваряване,производства и т.н. свързано с подмяна на мостове,кардан и т.н.Сам ще си правя джипката.Имам достатъчно познания и инструменти,само времето е кът.

    И последното ми изискване е да не се налага да се прави огромен лифт,за да събере гумите,не искам да се преобръща по два пъти в месеца.

    За патрула горе-долу сметката е ясна:

    9000лв - Джипката
    2500лв - Обслужване
    3500лв - 4 инча окачване
    3000лв - гуми с джанти
    2000лв - лебедка
    2000лв - хибридно турбо,кулер,генерация,метанол и ремап и подмяна с двигател от БМВ след евентуална повреда.

    Рязане на калниците и бъмп стопове - безплатни.
    Редуциращи колела за бавните предавки - ?

    На ясно съм,че няма да се спра с първите 20 000лв,а ще влезат после Х2 и Х3.
    Досега имам няколко осъществени турбо проекта на леки коли и от там съм се научил,че първоначалните сметки излизат криви.

    Търся свежи предложения,защото дизела на патрула изобщо не ме кефи.Не държа да е най-проходимото за парите или нещо такова,важното е да е приятна джипка.Самурай с мостове от патрул и двигател от трето нещо не е моята джипка.

    Поздрави,
    Никола

  • #2
    От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

    Този младеж може за ти даде ценни насоки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010479.jpg
Прегледи:1
Размер:334.3 КБ
ID:5687574
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

      Да - това е момъка.

      Тела му е 0885 477 440

      Соти - нинджа 1.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

        Кожен салон има ли ?
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #5
          От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

          Соти целия е в кожа

          Коментар


          • #6
            От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

            Първо поздравления за добре рамкирания проект за проект. Лично аз изминах този път. Отне ми половин година докато проумея коя е машината и кой модела. Изминалите от тогава 5 години доказаха категорично правилността и неизбежността на първоначалния ми избор. Много мога да пиша по темата и то на база само личния си опит, но съм силно скептичен това да стане тук.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              Първо поздравления за добре рамкирания проект за проект. Лично аз изминах този път. Отне ми половин година докато проумея коя е машината и кой модела. Изминалите от тогава 5 години доказаха категорично правилността и неизбежността на първоначалния ми избор. Много мога да пиша по темата и то на база само личния си опит, но съм силно скептичен това да стане тук.
              Даже не е нужно и да пишеш,достатъчно е да прочете 2 пъти твойта тема,там има отговори на много въпроси.
              Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
              Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
              Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
              Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

              Коментар


              • #8
                От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

                Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                Кожен салон има ли ?
                За имане - има модификации с кожен салон. Заигравката е голяма, но става. Дори и да не се спреш на този вариянт, Соти има огромен опит с мостове, трансмисии и с усилването им за да носят големи гуми.

                Иначе гледайки автара на Кокчо, се сещам че Руси натъпка 37-ци на Вранглера си: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=192649

                Колегата по-горе също: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=89345
                Последно редактирано от CarTest™; 22-10-15, 08:56.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

                  Здравейте,

                  Благодаря за отговорите.Изчел съм 99% от проектите във форума.

                  @elbgt,твоята тема я знам на изуст,няма нужда да преразказваш и тук.Възхитен съм,но нямам възможност или по-скоро решителност да инвестирам пари за апартамент в центъра в джип.Все пак всяка жаба да си знае гьола И си прав,че е възможно да не се случи,все още много се колебая и може би написах темата,за да получа малко мотивация.А дори и да се случи ще стартира след зимата,защото в момента си подготвям гаража,а искам и да продам няколко от колите.

                  Вранглера наистина е подходяща база,но само покупната цена на запазен такъв надхвърля два пъти бюджета,който съм предвидил.

                  Направен вече джип не искам.За мен самото осъществяване на проекта и всяко едно последвало подобрение ми носят повече удоволствие,дори от самото каране след това.

                  Ако се откажа,пак ще купя патрул и ще му бодна 35ци със 2,5 инча лифт,брони и лебедка.Дори за 35ци реално май нямам друг избор?

                  Покупката на джип е сигурна,не си чешам клавиатурата.Въпрос на време е да си подредя плановете в главата.

                  Поздрави
                  Последно редактирано от n.netsov; 22-10-15, 09:29.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

                    Вземи си един Patrol Y60 /Y61 ,бодни му един двигател RB25DET или от модерния сега BMW 3.0 и получаваш вечната машина.
                    Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                    Уаз 469
                    Nissan Patrol Y160

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

                      А по- стария Вранглер? там може да се вместиш до към 9000 за покупка.
                      Или някоя Г-класа - тази на Евгени е на 37" - значи може
                      И все пак май на патрола мостовете са най- здрави в заводския си вид.
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на бюджетен джип подходящ за проект 37"-38.5" гуми

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        А по- стария Вранглер? там може да се вместиш до към 9000 за покупка.
                        Или някоя Г-класа - тази на Евгени е на 37" - значи може
                        И все пак май на патрола мостовете са най- здрави в заводския си вид.
                        От стария Вранглер само купето и шасито държат на големи гуми.

                        Г класата ми харесва много,но в по-новите екземпляри - края на 90те,преди това вътре ми е доста спартанска,няма V8 и рядко се намира не изгнила бройка.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X