Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

    Измина време от покупката.Какви са отзивите след тези месеци каране?

    Коментар


    • #17
      От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

      Здравейте!


      Миналата седмица направих "обслужване" : ангренажен ремък, паразитна и обтяжна ролка, водна помпа, 3бр. пистови ремъци, масло автомат, заден и преден диф., раздатка. антифриз. Всички консумативи струват 725лв. - ремъци Continental, всички части оригинални Кия/Хюндай, масла Motul. Всичко се работи с лекота. Японски размери болтове и гайки, навсякъде има просвет за ударна тресчотка. Много умно законтряне на 4-те разпределителни вала на позиция. Доста агрегати се освобождават за да се сменят, но е сравнително лесно, като за V6 двигател. В автомата се слага каквото и да е масло отговарящо на Dextron 6 / Multi ATF. Кутията (А5SR1) се потвърди да е абсолютно копие на RE5R05A (Jatco / Nissan), която се слага на
      Infinity
      FX35, FX45, G35, M35, M45, Q45, QX56
      Kia (A5SR1 / A5SR2) Sorento
      Nissan
      350Z, Armada, Frontier, Pathfinder, Terrano, Titan, Xterra XE
      и е способна спокойно да издържа на малко над 300 коня и 500н.м. (5.6 LVK56DEV8 в Титана). Компютърът също е оригиналният, Jatco, за който има много фърмуери с пинизи. Някой ден ще си поиграя и с него

      Правихме някои тест драйвове, диагонално преминаване, кал (с летни гуми) и първите впечатления са много добри. Колекторът е много дълъг и снабдява отлично висок въртящ момент още от ниски обороти, като усещането за мощност не се губи и във високите, благодарение на вихровите клапи. Тук да се отбележи, че трябва да се сменят 2 винта и една зегер шайба, които "падат" в мотора на някои бройки ( има си сервизен бюлетин затова от Киа - TSB#073/NHTSA ID#10025153 ), не е за подценяване. При много други производители двигателят лапа целите клапи

      Вече имам диагностика за Тартаринито, настроих го. 20/100 градско и 15/100 извън с динамично каране (около 140 средна скорост навън), което е чудесен разход, изразен в пари.

      Намерих 16"-ки, чудесни, сега умувам кой размер Дуратраци да купя. Със Соти скоро ще изработим едни подложки 30мм под пружините. Пуснах за продажба 18ките с чудесни летни гуми - няма да ми трябват

      При окабеляването от кутията до компютъра е допусната една грешка (TSB KT2006120701) , друг бюлетин от Киа, смених един кабел, изглежда че реших проблема с изчезването на сигнал от датчика на опашката на кутията. Дано...

      Преместих си OBD буксата на удобно място, сложих цк ключе, имам постоянно вързан един ЕЛМ327 за 10лв. , който ми показва доста информация на ГСМ-а, дори се свързва и с кутията, но за Андроид не намерих софтуер за Jatco кутии. Засега...

      Май е това засега. Все още съм с много добри впечатления от автомобила. Всичко е ремонто-пригодно, инженерните решения са сравнително остарели, но са взети от най-добрите - японците (лично мнение) и имат голям ресурс. Малко се дънят пластмасовите конекторчета, гофретата на кабелитеж- мясат малко на френските

      Поздрави!

      Коментар


      • #18
        От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

        на варианта с 3.3 мотора,който е 2006-2008 г,или facelift какви разлики освен в режима на раздатката има?Всичко останало бо трябвало да е същото,мисля?

        Коментар


        • #19
          От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

          Честито. Красавица е. Да я ползваш с удоволствие и безаварийно.

          Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
          .... Със Соти скоро ще изработим едни подложки 30мм под пружините ....
          Направете ги серийно. И аз искам такива. Това отпред и отзад ли ще я повдигне?

          Поздрави.
          Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

          Коментар


          • #20
            От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

            Доколкото знам 3.3 е само GDI, слага се само на втора генерация - 2009. Няма редуктор, шаси. Много по -интересна е версията от 2007г. С 3.8 mpi мотор, но няма такива в Европа...

            Отпред и отзад ще има подложки, ще направим поне 2 комплекта, за да пуснем моята и една дизелова да се тестват.

            Коментар


            • #21
              От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

              Здравейте! Днес поръчах нови обувки : General Grabber AT2 265/70/16 на 231лв. /бр. Утре ще ги поставя някъде и ще кача снимки! След умуване, мерене, май това е оптималният размер за колата. С какви гуми ще карате вашите Кии зимата?

              Поздрави!

              Коментар


              • #22
                От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                Колега, тия гуми преди лифта ли ще ги сложиш или след? Все си мисля, че ще опират преди лифта.
                KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

                Коментар


                • #23
                  От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                  Преди... Замотахме се с други неща със Сотир, та не остана време да правим подложките. Най-много да опрат някъде, ще сгъвам подкалници и така...

                  Коментар


                  • #24
                    От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                    Аз съм с другото (дизеловото) Соренто за подложки, така че ако станат при теб и аз после ще сложа такива, че сега съм с по малки
                    KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

                    Коментар


                    • #25
                      От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                      Aз съм сгуми 245/75/16 което е горе долу същото.И с лифт опираха малко ,в предната броня.Окачването ми е ОМЕ

                      Коментар


                      • #26
                        От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                        Привет!
                        Сложихме гумите, опряха в подкалниците отпред и в предната броня. Подкалниците махнах, ще ги кроя нещо, бронята резнах леко, няма козметични промени. Гумите са екстра, клиренсът от праговете е около 34см. Тези дни ще меря най ниски точки на светло.

                        Краси, откъде купи лифта на Оме? Какво включва? Цена? Клиренс?

                        Пс. Гумите дойдоха около 79 см - повече от очакваното, протекторът е много дълбок.

                        Ето малко снимки в тъмното...
                        https://goo.gl/photos/EVGWvQSPfNCmUMHfA

                        Коментар


                        • #27
                          От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                          Купих го от гладиатор.Включва амортисьори и пружини.
                          Повдигна се с около 4 см.Возията стана по твърда, на мен така повече ми харесва.
                          По чуждите сайтове ползват и подложки и става още по-висока.Ползват и кони хевитраг.
                          С тези гуми вече прилича повече на джипка.

                          Коментар


                          • #28
                            От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                            Колеги привет. Позабравили сте я тази тема та да я извадя от пепеляка.
                            От няколко месеца съм собственик на Соренто 2004г. 2,4 бензин 139к.с.
                            Колата е разкош, но има нещо което ме дразни, а не мога да разбера от какво е и да го реша.
                            Проблема ми е следния:От място ако я настъпя да ускорява на 1-ва скача доволно, на 2-ра леко мудна става, а на 3-та вече едвам вдига обороти и се усеща леко прекъсване или придърпване не мога да го определя. И като казвам настъпвам то настъпвам до 3к оборота. Направо като куца е, но има моменти в които колата просто върви и се ускорява на бургия и то с лекота. Карах я в БОШ-а в Кючука гр. Пловдив обясних какво прави колара и как се държи, отделно забравих да спимена, пе има леко прекъсване на мотора съпроводено от леко претрисане. Закачиха я и ми казаха, че няма грешки и да съм си сменил дебитомера, щяла да се поразтръгне и в средните обороти. Та сменил съм дебитомера(не оригинален БОШ), а заместващ го, сменил съм свещите с иридиеви на БОШ, смених кабели NGK и бобини ITN. Почистих дроселовата клапа и стъпковото моторче и добре, че частите не са скъпи, че ефект няма. Ако знаете или сте ползвали читав майстор в Пловдив или КИА ако са читави да я закарам.
                            Последно редактирано от CarTest™; 21-07-17, 10:57. Причина: Правопис

                            Коментар


                            • #29
                              От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                              Малко ще изтръскам темата от прахта

                              Монтирахме подложки на пружините - отпред 2.5cm > 5см ефективен лифт, отзад 5см. Оборудвах го с теглич, покривен багажник. Караваната, която тегля е 1 тон и композицията се държи много добре както на пътя, така и извън него. Разходът е 25л/100км газ. Смених бутилката с 67л. тороидална, за по-голям пробег. Спокойно се поддържа круйзерска скорост от 100км/час по наклон (новата магистрала за Атина, магистралата за Благоевград). С лека преработка на управлението на раздатката, управлявам композицията по асвалт в чист part-time режим. Auto използвах зимата за сняг / лед. Очаквам доставка на елекрически модул, който ще добави чисто понижено задно предаване - подходящо за маневри с тежък прикачен товар на асвалт.

                              Ето малко актуални снимки:
                              https://goo.gl/photos/7mwH96z5VFdLLBmF8

                              Поздрави,
                              Камен

                              Коментар


                              • #30
                                От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

                                Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
                                Малко ще изтръскам темата от прахта

                                Монтирахме подложки на пружините - отпред 2.5cm > 5см ефективен лифт, отзад 5см.
                                Колега, наложи ли се да удължаваш скоростния лост и кардана на кормилното управление при този лифт ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X