Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 30

Тема: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

Място
    София
    Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    9

Cool KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

Здравейте колеги!

Съвсем скоро се сдобихме с поредния "последен" семеен автомобил - Киа Соренто 2005 и ще споделя нашите впечатления със заинтересованите от модела.

Съответната бройка и модел отговориха на безбройните ни изисквания към возилото и първите впечатления (около 2000км.) са отлични! Търсихме хибрид между СУВ, комби и джип и се спряхме на Соренто, защото за съответните парични възможности, посрещнахме най-много изисквания. Мисля, че имаме всички възможни екстри, които Киа предлага към Ноември, 2005г. за Соренто, като някои от основните за нас са големият двигател, двойник на същия такъв в Митсубиши Паджеро 2, 5 степенна кутия Aisin с типтроник, отделна рама, цял мост отзад, Borg-Warner раздатъчна кутия, кожа, мутимедия/навигация Kenwood, доста добра фабрична проходимост, грубо "парт-тайм" 4х4 система, Iso-fix система, Круиз контрол и разбира се - възможност за каране на газ

Нашата е произведена за Белгия, но е внос от Италия и няма никакви ръжди (засега, видими), газовата е поставена там, грамотно, Тартарини. Повечето компютри прочетохме успешно с Аутоком CDP, като двигателят излезе в раздел Митсубиши . Живи данни и грешки гледам с едно bluetooth elm327 на телефона. Лесно обучих дистанционно втора ръка. Благодарение на колеги от форума се сдобихме и със сервизно и ръководство за употреба на руски и английски езици. Има много подробна информация за заменими части, ремонти "направи си сам", подобрения, лифт в руски и американски сайтове. Впечатленията ми са, че изработката, сглобката, окабеляването, монтажът и демонтаж на модули имитират подходите в японското автомобилостроене. Пластмасите са здрави и достатъчно пластични, за да позволят неколкократно сваляне. Мултимедията се монтира фабрично за този модел и е интегрирана с ръчна спирачка, задна скорост, светлини, телефон. Съвсем лесно се монтира камера за задно виждане. За навигацията намерих някои карти за източна Европа, вкл. България. Не са подробни, за София е приемлива. Звукът и възможностите за настройка / възпроизвеждане са отлични!

Обслужихме основното (филтри, масла), цените са средни (по-ниски от Нисан, Субару, Тойота), повечето неща намерихме на склад. Сменихме свещи (NGK), кабели (NGK), бобини (италиански ментета) - общо 550лв. и сега моторът мърка и на газ. Разходът е 15л./100км. газ извън града със динамично каране. Двигателят е достатъчно пъргав като за джип, поема от около 2000 об., усеща се като средно голям дизел - има добър въртящ момент. Скоростите са дълги, и следваща скорост се включва още на 1500об. Каросерията е доста тиха, позволява комфортно пътуване с около 130-150км./час. Особеност във возията идва от задния мост. Усеща се друсане, подскачане при голяма неравност/легнал полицай - като при пикапите. Седалките "маскират" твърдото окачване - меки и дълбоки, подобни на МЛ, Мурано.

Клиренсът е добър, най-ниско идва прасето на задния диференциал - около 22см. Гумите са 75см. Скоро ще знам дали спокойно влизат 78-79см. Има фабрични метални брони отпред и на раздатката. Добри ъгли на атака. Не високо тегло - около 1900-2000кг. Сега ще закупим едни АТ гуми и ще се покаляме скоро!

Ето и малко снимки на зверчето!

Поздрави!

Име:  DSC_0335.jpg
Прегледи: 2111
Размер:  96.8 КбИме:  DSC_0332.jpg
Прегледи: 2110
Размер:  205.5 КбИме:  DSC_0338.jpg
Прегледи: 2099
Размер:  115.9 КбИме:  DSC_0337.jpg
Прегледи: 2095
Размер:  89.7 КбИме:  DSC_0334.jpg
Прегледи: 2100
Размер:  153.8 КбИме:  DSC_0333.jpg
Прегледи: 2099
Размер:  178.0 КбИме:  DSC_0330.jpg
Прегледи: 2100
Размер:  166.7 КбИме:  DSC_0331.jpg
Прегледи: 2097
Размер:  183.1 Кб
    Isuzu Midi 4x4
    Kia Sorento 3.5
    Chausson Welcome 03

Място
    София
    Публикации
    4,689
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: KIA Sorento 3.5 2005 - впечатления

Честито!
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    BC
    Публикации
    2,046
    Точки (при гласуване)
    16

Честито!
    обслужи си кутията, освен ако нямаш 100% гаранция кога е сменяно маслото.

Място
    София
    Публикации
    133
    Точки (при гласуване)
    8

Честито! Много безпроблемни километри.

P.S. Скоростната кутия мисля, че е 4 степенна, 5 степенната е на фейслифта с 3.3 мотор след ноември 2006г.
    Последно редактиран от geodj ; 20-10-15 в 22:51

Място
    София
    Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    9

Кутията е 5 степенна, A5SR1. Работи чудесно засега, маслото е бистро, розово. Сега умувам дали да "опресня" само 4 литра и след време още 4 примерно; да намеря къде с машина да завъртим цялата система под налягане (11л. поне) или да не пипам нищо Какви са вашите съвети?
    Isuzu Midi 4x4
    Kia Sorento 3.5
    Chausson Welcome 03

edoors е офлайн
    Ентелегентно прозд!
    Старши участник | +ПЛ |* МСС *
    Място
    От скоро в София
    Публикации
    4,426
    Блог Публикации
    12
    Точки (при гласуване)
    24

Честито и от мен! Много ми харесва! От както ти прочетох темата, изрових всички такива в нашите и гръцките сайтове. Как до сега не съм загледал тая модификация (бензинова) когато търсих кола. Само една излезе 7-местна, а не би било лошо да е такава.
    Поздрави и много безаварийни!

Място
    София
    Публикации
    133
    Точки (при гласуване)
    8

Щом е бистро и не мирише на изгоряло, направи опресняване. Изтича около 4 литра. В КМБ ми излезе около 250 лв с труда.

bullet_pk е офлайн
    Павлин Кръстев
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Пловдив
    Публикации
    1,989
    Точки (при гласуване)
    14

Четито!

Само като прочетох описанието и ми се прииска такава. 2005 г 3,5 V6 на Митсубиши и то не е ГДИ, става с ГИ, рама, сега ако кажеш че има и бавни предавки ... Какво повече му трябва на човек?
    Nissan Terrano 2,7 TDI

Място
    Варна
    Публикации
    1,641
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на bullet_pk Преглед на публикациите
    Четито!

Само като прочетох описанието и ми се прииска такава. 2005 г 3,5 V6 на Митсубиши и то не е ГДИ, става с ГИ, рама, сега ако кажеш че има и бавни предавки ... Какво повече му трябва на човек?
    Има бавни, той чак по новия модел след 2010(близнака на Сантата) става без рама и бавни.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,100
    Точки (при гласуване)
    15

И аз се загледах в тях, и на първо четене ми направи впечатления различните копчета за 4х4 - на едни има 2HI , 4 HI и 4 LO , докато на други е 4х4 AUTO и LOW , а на трети направо са му написали SNOW да не се обърква .
    В тази връзка - явно има различни раздатки , ако някой е по-запознат моля да сподели доколко това са парттайм или фултайм системи .

Име:  untitled1.JPG
Прегледи: 1951
Размер:  33.7 КбИме:  untitled2.JPG
Прегледи: 1946
Размер:  29.0 КбИме:  untitled3.JPG
Прегледи: 1950
Размер:  32.8 Кб
    Прикачени картинки Прикачени картинки    
    Последно редактиран от ивайло ; 21-10-15 в 17:37 Причина: снимки
    0888626856

Място
    Варна
    Публикации
    1,641
    Точки (при гласуване)
    9

Сорентото няма фултайм а е или парттайм или ондеманд.
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,100
    Точки (при гласуване)
    15

Някаква зависимост според години или оборудване има ли , че не на всички обяви има снимани копчетата ?
    0888626856

Място
    Варна
    Публикации
    1,641
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на ивайло Преглед на публикациите
    Някаква зависимост според години или оборудване има ли , че не на всички обяви има снимани копчетата ?
    http://m.awdwiki.com/en/kia//
    VW Golf VI variant

Място
    София
    Публикации
    133
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на bullet_pk Преглед на публикациите
    Четито!

Сега очаквам да се появи колегата iv4o и да каже "за нищо на света Соренто".

Място
    София
    Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    9

По новите (2004-2006) са с Torque on demand система ( Auto / Low 4х4 режими) - караш си камионче и, ако се форсираш много или буксуваш - зацепва предния мост. В Low режима си е винаги зацепен преден мост, само за настилка с ниско сцепление, като всички парт-тайм джипки. Често отзад има и едно LSD, но моята или е с отворен диф. или е с изтървал LSD такъв. Раздатката е Borg-Warner. Редукцията е 2.48:1. На приказки всичко изглежда много добре На следващия мотор (3.3) вече има и вариант за ESP, но няма разлика по трансмисията. Поне не до Соренто 3.

Поздрави!
    Isuzu Midi 4x4
    Kia Sorento 3.5
    Chausson Welcome 03

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,040
    Точки (при гласуване)
    16

Измина време от покупката.Какви са отзивите след тези месеци каране?
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    София
    Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    9

Здравейте!

Миналата седмица направих "обслужване" : ангренажен ремък, паразитна и обтяжна ролка, водна помпа, 3бр. пистови ремъци, масло автомат, заден и преден диф., раздатка. антифриз. Всички консумативи струват 725лв. - ремъци Continental, всички части оригинални Кия/Хюндай, масла Motul. Всичко се работи с лекота. Японски размери болтове и гайки, навсякъде има просвет за ударна тресчотка. Много умно законтряне на 4-те разпределителни вала на позиция. Доста агрегати се освобождават за да се сменят, но е сравнително лесно, като за V6 двигател. В автомата се слага каквото и да е масло отговарящо на Dextron 6 / Multi ATF. Кутията (А5SR1) се потвърди да е абсолютно копие на RE5R05A (Jatco / Nissan), която се слага на
    Infinity
    FX35, FX45, G35, M35, M45, Q45, QX56
    Kia (A5SR1 / A5SR2) Sorento
    Nissan
    350Z, Armada, Frontier, Pathfinder, Terrano, Titan, Xterra XE
    и е способна спокойно да издържа на малко над 300 коня и 500н.м. (5.6 LVK56DEV8 в Титана). Компютърът също е оригиналният, Jatco, за който има много фърмуери с пинизи. Някой ден ще си поиграя и с него

Правихме някои тест драйвове, диагонално преминаване, кал (с летни гуми) и първите впечатления са много добри. Колекторът е много дълъг и снабдява отлично висок въртящ момент още от ниски обороти, като усещането за мощност не се губи и във високите, благодарение на вихровите клапи. Тук да се отбележи, че трябва да се сменят 2 винта и една зегер шайба, които "падат" в мотора на някои бройки ( има си сервизен бюлетин затова от Киа - TSB#073/NHTSA ID#10025153 ), не е за подценяване. При много други производители двигателят лапа целите клапи

Вече имам диагностика за Тартаринито, настроих го. 20/100 градско и 15/100 извън с динамично каране (около 140 средна скорост навън), което е чудесен разход, изразен в пари.

Намерих 16"-ки, чудесни, сега умувам кой размер Дуратраци да купя. Със Соти скоро ще изработим едни подложки 30мм под пружините. Пуснах за продажба 18ките с чудесни летни гуми - няма да ми трябват

При окабеляването от кутията до компютъра е допусната една грешка (TSB KT2006120701) , друг бюлетин от Киа, смених един кабел, изглежда че реших проблема с изчезването на сигнал от датчика на опашката на кутията. Дано...

Преместих си OBD буксата на удобно място, сложих цк ключе, имам постоянно вързан един ЕЛМ327 за 10лв. , който ми показва доста информация на ГСМ-а, дори се свързва и с кутията, но за Андроид не намерих софтуер за Jatco кутии. Засега...

Май е това засега. Все още съм с много добри впечатления от автомобила. Всичко е ремонто-пригодно, инженерните решения са сравнително остарели, но са взети от най-добрите - японците (лично мнение) и имат голям ресурс. Малко се дънят пластмасовите конекторчета, гофретата на кабелитеж- мясат малко на френските

Поздрави!
    Isuzu Midi 4x4
    Kia Sorento 3.5
    Chausson Welcome 03

Място
    Плевен-София
    Публикации
    3,040
    Точки (при гласуване)
    16

на варианта с 3.3 мотора,който е 2006-2008 г,или facelift какви разлики освен в режима на раздатката има?Всичко останало бо трябвало да е същото,мисля?
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Публикации
    52
    Точки (при гласуване)
    11

Честито. Красавица е. Да я ползваш с удоволствие и безаварийно.

Цитат Мнение на Камен Ангелов Преглед на публикациите
    .... Със Соти скоро ще изработим едни подложки 30мм под пружините ....
    Направете ги серийно. И аз искам такива. Това отпред и отзад ли ще я повдигне?

Поздрави.
    Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

Място
    София
    Публикации
    151
    Точки (при гласуване)
    9

Доколкото знам 3.3 е само GDI, слага се само на втора генерация - 2009. Няма редуктор, шаси. Много по -интересна е версията от 2007г. С 3.8 mpi мотор, но няма такива в Европа...

Отпред и отзад ще има подложки, ще направим поне 2 комплекта, за да пуснем моята и една дизелова да се тестват.
    Isuzu Midi 4x4
    Kia Sorento 3.5
    Chausson Welcome 03

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Sorento 2005 2.5CRDi преден кардан проблем
    От kircata_gb във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 59
    Последно мнение: 26-11-17, 19:36
  2. Отговори: 8
    Последно мнение: 18-01-15, 15:41
  3. Разликата между KIA Sorento 2005 и 2007
    От kirilnaldjiev във форум Какъв джип да си купя?
    Отговори: 6
    Последно мнение: 27-07-12, 22:16

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •