Обява

Свий
Няма добавени обяви.

паднала гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • паднала гума

    Здравейте можели някои да ми каже каквае вероятноста да се развят 6бр гайки на джанта и гумата да падне -по време на движение.
    Джипа е Тойота 4рънер сложил съм му гуми Купър ССТ 33-12,5/15,два дена е каран в силно кален път,можели от калта и натоварването да се развият гайките.

  • #2
    От: паднала гума

    Ако не са стегнати, и то правилно.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: паднала гума

      Напълно възможно. Още повече, ако гайките са не съвсем подходящи за джантата. Бъхтането по камъни, кал, сняг също може да допринесе.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: паднала гума

        С какъв конус са гайките и какви са джантите. Метални или алуминиеви ?

        Коментар


        • #5
          От: паднала гума

          За моженето- може, но доста преди да падне гумата, би трябвало да получиш недвусмислени сигнали в ръцете, ушите, краката... абе, навсякъде. На мен ми се е случвало с предна, дясна на Берлинго. Нещата в колата стават нетърпими, дори при един оборот развити болтове.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: паднала гума

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            За моженето- може, но доста преди да падне гумата, би трябвало да получиш недвусмислени сигнали в ръцете, ушите, краката... абе, навсякъде. На мен ми се е случвало с предна, дясна на Берлинго. Нещата в колата стават нетърпими, дори при един оборот развити болтове.
            Никак не е сигурно. Особено, ако караш по черно.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: паднала гума

              Добре пасващ централен отвор може да прикрие проблема и на асфалт.

              Коментар


              • #8
                От: паднала гума

                При 80км./ч. на асфалт развити и на 1/10 от оборота, нещата вътре в колата стават нетърпими, но се случват и изключително бързо. Нивата малко поприклекна с около 70-80 без предно ляво, болтовете бяха разпилени на разстояние не повече от 200м. по спомен. Грешката беше немонтиран един болт, а дали са стегнати другите божа работа. Работеха двама гумаджии при монтажа. На черно няма да разбереш и няма компенсация.
                Последно редактирано от veskov; 19-10-15, 19:02.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: паднала гума

                  Абе аз съм карал само с две гайки от общо пет, и не съм имал проблем, даже по едно време забравих, че съм само с две, та се отпуснах да карам...

                  Да се развият едновременно всички гайки/болтове, е почти невъзможно, това винаги става един по един, докато не остане само на един болт, и тогава като се охлаби се усеща доста добре. Но се иска опит за да разбереш, че е болт на джантата, а не разбит шарнир например.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: паднала гума

                    На лека кола се бяха опитали да ми крадат гумите неуспешно,карах един километър и чак на завой усетих че нещо не е наред,предна лява гума се клатеше половин педя.Та може и да не се разбере на прав участък
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: паднала гума

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      На лека кола се бяха опитали да ми крадат гумите неуспешно,карах един километър и чак на завой усетих че нещо не е наред,предна лява гума се клатеше половин педя.Та може и да не се разбере на прав участък
                      Преди много време,когато семейната кола беше "Москвич" на абсолютно прав участък ,лявата задна гума падна в движение и ме изпревари.Добре,че отсреща не идваше никой.И аз имах съмнения,че е имало неуспешен опит за кражба на гуми, защото точно предишната нощ колата беше на улицата,а не в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        От: паднала гума

                        Проблема е, че на джип с агресивни гуми се усеща не много добре. На мен ми паднаха двете гуми на връщане от Рейн форест и се оправих само благодарение на Дидо и Ивича.
                        Според мен неправилно завити гайки при смяна на гумите доведе до това произшествие. Гайките ми са с конуси.
                        Чух тракане, но мислех че съм потрошил нещо, щото последния ден минах през една от зоните и доста поблъсках джипа, а явно съм разхлабил гайките с ударите. Това беше малкия дявол, щото на отиване карахме със 130 по магистралата и не искам да мисля какво можеше да ми се случи.
                        Разбира се, от фирмата сложила гумите отричат да е техен проблема, но просто няма как да се развият само от едната страна джантите.



                        това е предна лява, падна на излизане от един завой, бях с около 80 километра. Радвам се че джипа е тежък и легна на пътя и успях да го върна в моето платно, а и също така че нямаше кола отсреща. Гумата ми беше поне на 200 метра по-далеч от мястото ми на спиране.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150920_151812.jpg
Прегледи:1
Размер:135.1 КБ
ID:5687307



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150920_151828.jpg
Прегледи:1
Размер:185.8 КБ
ID:5687308

                        това е задната гума, която двамата с Дидо стегнахме, след като видяхме че са се охлабили болтовете, но после забелязах как прелита една гайка покрай мен, само на 200 метра преди Айтос и докато спра и.....и тя/гумата/ в полето отиде.


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150920_164529.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5687309



                        а това е снимка на джипа с четири гуми, просто да видите че и така може да се кара.....



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150919_115220.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5687310



                        В заключение мога да кажа, че според мен е от неправилния монтаж. Защо ли, защото след като на ръка монтирахме гумите на пътя, когато ги напаснахме правилно, когато проверих дали гайките са в отворите и.............и с три гайки на гума стигнах до София.
                        Вярно е, че вече спирам и проверявам гумите постоянно, имам един динамометричен ключ, адин нормален и един с дълго рамо.
                        От Маргел момчетата, които ми оправиха дистанционните фланци и притегнаха всичко ми казаха, че така гума пада само поради неправилен монтаж, друг начин няма.

                        п.п.
                        Жив и здрав съм, никой не ми дължи нищо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: паднала гума

                          Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                          ......
                          В заключение мога да кажа, че според мен е от неправилния монтаж. .. защото след като на ръка .. ги напаснахме правилно, когато проверих дали гайките са в отворите и.............и с три гайки на гума стигнах до София.
                          .... така гума пада само поради неправилен монтаж, друг начин няма..
                          Възниква ми логичния въпрос - какво е "неправилен монтаж" и какво е "напасване правилно" ?
                          Не се заяждам - наистина моля някой да обясни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: паднала гума

                            Лява гума да падне сама-може.Дясна гума сама няма как да се саморазвие.
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #15
                              От: паднала гума

                              Гайките са конусни, когато с гайковерта на крика са стегнали първата гайка и тя е повела накриво, то следващите просто не са влезли до край. Джантата се е държала само на едната гайка, притегната с другите. На равно и асфалт, както по черно но без ексцесии е без проблем, но на "слонската стъпка", която минах два пъти, както и трасето с ходовете, със сигурност съм разкрачил джипа, натиснал съм гумите наляво и надясно и едната гайка не е издържала на натиска. После е лесно, стъпка по стъпка по малко са се отвили.
                              На ръка когато ги слагах внимавах много да ги центрирам правилно, затягах гайките по малко всяка, като ги редувах и така стана равномерно.
                              Имаше теория, че някой се е опитал да ги развие пред хотела, но имам секретни гайки, които няма как да е успял да махне, та тя издиша, а да не говорим, че джипа беше пред централния вход, където постоянно имаше кой да пази колите и е пълен абсурд това да се е случило.

                              п.п.
                              имам и клиповете от монтажа на гумите, ама не ми се занимава. Собственика на сервиза е пич. Прекрасно отношение и добра цена ми е дал, притесни се много, предполагам че е взел отношение. Доволен съм, че просто съм жив.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X