Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на нови гуми за зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на нови гуми за зимата

    Здравейте колеги,
    дилемата ми е следната. Имам два комплекта гуми с джанти, на едните са BF GOODRICH ALL TERRAIN T/A, а на другите Bridgestone Blizzak LM-25. Машината която карам е Range Rover P38 4.6 2000год. BF-фа ги купих преди две години 2013год. лятото и много ми допадаха на карането. Кълнях се в тази гума,че наистина е страхотна и работи дори и зимно време, но тази зима ме предаде. След едно нощно каране на Витоша и навалял нов сняг от 3-5 см. едвам слязох. Джипа нямаше никакъв контрол на спускане, карал съм с 10-20 км.ч., за да мога да завивам някак си. На другия ден си сложих старите Blizzak и тествах пак. Без никакъв проблем слизах и седеше като залепен на пътя, а гумите са на поне 5години. Та дилемата ми е какви нови гуми да взема за тази зима, защото Blizzak-a са доста по-нископрофилни и джипа седи доста смешно с тях.
    Чета добри впечатления за Goodyear wrangler duratrac, но нямам познат, който да ги е тествал с подобна машина. Наясно съм, че BF-фа си е добра гума и най-вероятно проблема със стабилността е моя грешка, че ги карам и лятото, но съм длъжен да попитам и по-вещите. Карам джипа събота и неделя предимно, за да стигна до вилата и до някоя ски писта общо взето.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151011_133816.jpg
Прегледи:1
Размер:192.3 КБ
ID:6101581

  • #2
    От: Съвет за избор на нови гуми за зимата

    Ако очакваш и някакви офроуд възможности май Goodyear Duratrac e безалтернативен, за съжаление се намира само в ограничени размери.....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за избор на нови гуми за зимата

      По-добре ли се държи от BF-a в обработен сняг? Последната зима се хлъзгах на всичко ще не е сух асфалт.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за избор на нови гуми за зимата

        На BF-а проблема му е именно в това че е пластмасов. Затова и не се изтърква. По принцип и най-добрата гума на третата зима сериозно си влошава качествата спрямо предните две, ако я караш целогодишно. За съжаление с Duratrak-а тая зима ще ми е първата, та нямам впечатления от дългогодишно каране, но пък предвид мекия каучук, многото ламели и въпреки това наличието на по-широки канали, лично за мен смятам че това е гумата, и то тук съм доволен (напролет ги купих) - на кал са прилични, на асфалт за мен са перфектни, и върху мокро, и върху сухо. Еиднствено при току що завалял дъжд задницата ми става игрива, но пък и LSD-то и късата база дават своето по въпроса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за избор на нови гуми за зимата

          Да прав си доста твърди седят, зимата и ги свалях до 1.6-8 атмосфери. Силно се надявам да си доволен от избора и дано и аз направя правилниа. Просто не ми се слагат стандартните зимни гуми за 4х4 автомобили. Допада ми много шарката на Duratrak-а, а и кола за града си имам. Но не ми се иска да ми се случва този ужас отново, да виждам как идва мантинелата, а аз не мога нито да спра нито да тръгна в другата посока. В такива моменти съжалявам, че ми е постоянно зацепено 4х4.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за избор на нови гуми за зимата

            Да след няколко години станаха доста твърди за зимно време. Ще си ги оставя за лятото и се надявам да си направил правилен избор с Duratrak-а. Много ми допада и на мен, но просто вече си имам едно на ум след случката. Това да се плъзгаш към мантинелата и да не можеш нито да спреш, нито да дръпнеш наляво или дясно си е безумие. А скоростта, с която се движех беше внушителна от 10-20 км.ч. аххахаха Ужас направо пълна излагация.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X