Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

    Както ИВАН НЕДОКЛАНОВ спомена, това са цени за обслужване на Субару, което в сравнение с други марки е съвсем съпоставимо. Но има и нещо друго-това са и единствените разходи за периода на експлоатация, ако не се извършват извращения с автомобила. Друго предимство на Субару е ниското тегло, съпоставимо към мощноста, особено в кал. В момента търкалям временно Лендкрузер 80-ка, дълга база по калните все още пътища покрай Нигер/Мали и .... малко съжалявам за Форко, който остана в България. Ами на сходни кални терени-теглото има значение

    Коментар


    • #17
      От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

      И аз карам Субару и съм доволен, но малко му е трудна диагностиката поне в Пловдив. Има един сервиз тук специализиран в поддръжка на Субару, но се чака със седмици, а и с месеци. Цените на частите смятам че са нормални за такъв тип автомобил, но цените на труда са си скъпички. Например регулиране на клапани - 400 лв.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

        Зависи с кой деигател си , моето регулиране е 40 лева .
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #19
          От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

          Клоня към гранд витара къса 1.6 или към дълга база 2.0 бензин. Малката е по евтина а голямата има бавни, лок на централния и е Голяма . Но са с две хилки отгоре. Малката май ще ме грабне за града и лек офф. На дълги разстояния не карам. Въртя Варна, Бургс най вече. Много рядко магистрала но там ще ми къса нервите малката.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

            Двигател 2.0 с турбо 2000 г. Това е оферта от специализирания сервиз. Ще проверя и в друг сервиз. Явно ще да е много трудоемко регулирането. Доколкото разбрах е с пулове, които се шлайфат на размер.
            Иначе и аз знам, че регулиране на клапани на 4 цилиндъра е 40 до 100 лева. А в някои случаи работата се свежда само до проверка.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

              Аз ли не търся където трябва или информация за Гранд Витара 3-врати 1.6 след 2005-та няма никаква почти.
              Дори за мотора едвам намерих информация ,че е с верига ,която се сменя на 120-150к километра. Други особености за смия автомобил като ходова част, подръжка на 4х4 и тнт не намирам.

              Коментар


              • #22
                От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

                Здравейте,за да не отварям нова тема ще ползвам тази на колегата.Поставен съм пред същата дилема нуждите ми са почти същите като на колегата но съм свел дилемата до два конкретни автомобила шкода октавия 2 4х4 или хонда црв 2.Колата ще се кара основно градско за предпочитане дизел.Ще съм благодарен на всеки който сподели мнение за тези автомобили като разходи за обслужване поддръжка гориво и др.

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

                  Аз бих ти препоръчал ЦРВ2, но бензин. Разхода спрямо дизела е около 2 литра нагоре, но поддръжката е много по-евтина. Липсват скъпите "консумативи" на дизела като демпферен маховик, турбо, дюзи, ДПФ и пр. Лошото е, че дизелите, които са на пазара са точно на прага на големите предстоящи разходи. За почти 5 години на ЦРВ2 бензин съм сменял само масло двигател и филтри- около 100 лв., свещи-50 лв., масло заден диференциал-30 лв., масло скоростна кутия-60 лв. и разни други течности, които са еднакви при всички автомобили-антифриз, спирачна течност и пр. Автомобила е без претенции за висока проходимост, но е един от най-надеждните и с евтина поддръжка от този клас!
                  HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

                    Ocatvia TDI и впоследствие с Халдекс Контролер. Турбото подлежи на рециклиране, ремонтни комплекти бол, дюзите не са голяма цифра и има голямо предлагане и на втора ръка, демпферния маховик може да се замени с твърд и го забравяш като част. Няма ДПФ, но дори и да има се маха без грижи(но с известна сума пари). Виждал съм лифтнати октавии и изглеждат много приятно. С Халдекс контролера може да си избираш в какво съотношение да е 4х4 системата: 100% предно, 25/75 или 50/50, както ти е кеф или според ситуацията.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

                      Първоначално публикуван от simeon40 Преглед на мнение
                      С Халдекс контролера може да си избираш в какво съотношение да е 4х4 системата: 100% предно, 25/75 или 50/50, както ти е кеф или според ситуацията.
                      Това как и от къде се избира ми е много интересно?

                      Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

                        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                        Това как и от къде се избира ми е много интересно?
                        И на мен ми стана интересно и викам чакай да видя в гугъл.
                        Това май не е контролера на Халдекс-системата на колата, а е софтуер. С някакъв програматор се настройва системата.
                        Ето и някакво видео има с тестове:

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

                          Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                          И на мен ми стана интересно и викам чакай да видя в гугъл.
                          Това май не е контролера на Халдекс-системата на колата, а е софтуер. С някакъв програматор се настройва системата.
                          Ето и някакво видео има с тестове:

                          С това нещо обикновенният потребител едва ли "може да си избираш в какво съотношение да е 4х4 системата: 100% предно, 25/75 или 50/50". Нито пък ще има смелостта, уменията или финансовият мотив да го направи. Също така съм почти убеден, че не се предлага и от официалните вносители/сервизи на високопроходими марки ползващи халдекс, както и от никой друг поне на Балканите. Това е някакво къстъм решение за конкретен медиеин продукти като Кен Блок, екипът му и подобни. С различни размери гуми отпред/отзад е по-вероятно да може да го "програмираш", но и да изчерпаш по-бързо ресурса на халдекса, както прави между другото и въпросната джааджа

                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

                            И се правят в България и се слагат в България, дори единия който може да ги монтира ми е "в съседния квартал".
                            https://www.youtube.com/watch?v=8oB635Cm98c

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на 4х4 (Сув, лека кола) автомобил до 10.000 лв

                              Paco във vwclub разработваше собствен халдекс контролер. Идеята не е нова и предполагам има вече и готови решения на достъпна цена. Лично съм правил няколко кръгчета със а3 1.8Т правено за "драг" и при 50х50 се изтрелваше като тапа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X