Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

    Здравейте колеги,
    искам да поставя надлъжни греди на Паджеро 2 дълга база. Несъм виждал да се поставят Фабрично.
    За сега оглеждам от каква кола могат да станат, спрял съм се на греди от Фронтера или опел Астра комби.
    Някой ако е правил такава интервенция моля да сподели своя опит.

  • #2
    От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

    Паджеро 2 си е на шаси,което включва надлъжни и напречни греди.Греди от Фронтера ми звучи приемливо,но греди от Опел Астра комби ми е някак странно.Изясни каква е причината за поставянето на допълнителни надлъжни греди на Паджерото.

    Коментар


    • #3
      От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

      Не знам дали ще ти свършат работа но имам от subaru legacy . Цената ще е символична ако искаш ще ги премеря като размер.

      Коментар


      • #4
        От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

        Аз съм поставяла на Ауди Б4, на което фабрично са заложени в профила под тавана резби и трябва да се продупчи само тавана на точното място. С повече мерене си дойдоха на местата. Добра антикорозионна обработка и готово. Виж на Паджеро не съм търсила има ли такива резби. Моето е късо и си е с тях фабрично.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #5
          От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

          Взел съм от пасат комби и ги глася на къс галопер което си е паджеро,не съм ги сложил,защото не съм видял измислил как да ги захвана отдолу,със сигурност няма да ги хвана за ламарината само.Като дължина стават от пасата,даже галопера може да събере и по дълги,дългото паджеро може и да малеят
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

            Според мен ако не са заложени в профилите на тавана под ламарината места за захващане, цялото упражнение ще е доста голямо приключение с неясен резултат, все пак се очаква тези греди да носят някаква тежест и да има достатъчна здравина. На дългото Паджеро 2 е предвидено захващането на багажник да става отстрани, на водобранните лайсни.

            В мрежата намерих снимка на такова с рейлинги:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-2nd-Mitsubishi-Montero.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5687520
            Последно редактирано от Вива ViRuS4eto; 21-10-15, 07:28. Причина: снимка
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

              Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
              Паджеро 2 си е на шаси,което включва надлъжни и напречни греди.Греди от Фронтера ми звучи приемливо,но греди от Опел Астра комби ми е някак странно.Изясни каква е причината за поставянето на допълнителни надлъжни греди на Паджерото.
              Колега, може да не съм се изразил точно, но става дума за гредите които се поставят на покрива за багаж.

              Не знам дали ще ти свършат работа но имам от subaru legacy . Цената ще е символична ако искаш ще ги премеря като размер.
              Благодаря за предложението колега, може и да се възползвам. Гледах снимки на легасита и видях няколко вида захващане на гредите. Твоите на две места ли се захващат или на три. Ако можеш пусни една (примерна) снимка.

              Взел съм от пасат комби и ги глася на къс галопер което си е паджеро,не съм ги сложил,защото не съм видял измислил как да ги захвана отдолу,със сигурност няма да ги хвана за ламарината само.Като дължина стават от пасата,даже галопера може да събере и по дълги,дългото паджеро може и да малеят
              И аз си мислех за захващането им от доло, със сигорност ще усиля местата кадето се захващат (примерно може да се завари отдоло една парче дебела ламарина). Другото което ме притеснява повече е дали ще легнат хувао от горната страна на покрива, за това съм се спрял на греди от фронтера защото се захващат на две точки, и равен покрив.

              Паджеро 2 е предвидено захващането на багажник да става отстрани, на водобранните лайсни.
              Да така е колега, но покрива е доста висок (15см от лайсните до покрива) поне за сега немога да намеря такива високи греди (освен бусови багажници, които пък са много високи).

              В мрежата намерих снимка на такова с рейлинги:
              Интересно от каква кола са. Моето е същото Паджеро има "джам на тавана"

              Коментар


              • #8
                От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

                Мойте бяха на три :

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033943993.jpg
Прегледи:1
Размер:185.1 КБ
ID:5687546

                Коментар


                • #9
                  От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

                  Ако става дума за алуминиевите греди, които се захващат допълнително върху оригиналните стоманените греди на паджерото, за да монтираш автобокс, то в Ли.л в момента има хубава промоция, вчера ги видях гредите и ми изглеждат много хубаво направени и масивни, хвърли им по един поглед, цената е към 60 лв

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

                    Става въпрос за "оригиналните стоманени греди", за рейлингите, фабрично дългото паджеро няма такива.

                    На късото паджеро ми стъпва на 2 места, на аудито е на три - точно на местата по продължение на колонките между вратите и задната колона за тавана. Там е подходящо да се натоварва.

                    Сега погледнах че и на късото е на 3, въпреки че има - няма и метър...
                    The Flat Earth Society has members all around the globe.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

                      Колега привет,

                      И на мен ще ми се наложи да си слагам напречни греди на Паджерото (дълго). Тъй като няма рейлинг, съм се спрял на директни напречни греди, които се хващат и стъпват на стърчащата лайстна над вратите. Комплекта може да бъде както от 2, така и от 4 греди, според натоварването, което предстои. Гредите са усилени и според мен, макар и по-скъпо, си заслужава да се направи както трябва, без да дупчиш и прочие. В случай, че те интересува - човека е Миро - магазин за багажници и боксове и телефон 0888 610 556

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

                        Мойте бяха на три :
                        Колега, колко са дълги грдите на субарото.

                        А как мислите за греди от Паджеро 3 дълга база. Днес видях едно и ми се струва че и на него му е равен покрива.
                        Аи да доста дълги, само да не са прекалено.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

                          Здравей, колега. Преди известно време с приятел се захванахме да направим багажник на дълго Паджеро. Понеже исках да стане хем здраво, хем и на мен да ми харесва, резултата може да видиш тук -> http://www.offroad-bulgaria.com/show...22#post2817522 Понеже си е играчка този багажник. може просто да направиш две греди. Преди бях с една греда, колкото да мога да закача ванти. Ако искаш, мога да се разтърся за снимки на Паджерото с едната греда или да сляза до мазата да я снимам. Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

                            Интересен е замисъла на колегата - защо, аджеба, му трябват този рейлинг?
                            Ако е необходим багажник - ето, на Тодор е перфектен.
                            Ако рейлинга е необходим, за да се поставят напречни греди - ами то си има такива напречни греди, със захват към водосборната лайсна, комплекта беше два-тридесет лева, и с две такива гредички - купени от пазара, че беше много спешно да натоваря нещо, та с две такива построих половин къща в балкана.
                            След малък тунинг, това се оказа отлично решение на проблема.
                            Поставят се за минута, свалят се за минута, носят 6 листа 18мм OSB - с подходящо укрепване, естествено.

                            Та - каква е идеята на тоя рейлинг?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поставяне на надлъжни греди Паджеро 2

                              Да стои постоянно на тавана,като потрябва вадиш напречните и за 5 мин си готов,имам и двата,имат си предимства и недостатаци,на водобрана носи 250 кг.ламарина на листове без проблем,но свири и т.н
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X