Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачни дискове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спирачни дискове

    Е кое ще ги изтърка като имат тая намазана филия?

    Няма ръб,тия много точни по размер накладки ще дойдат.

    Тая ракия не я знам каква е та не се ловя.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Спирачни дискове

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      ...Тая ракия не я знам каква е та не се ловя....
      Ти и да се хванеш - файда нема. Оттатък локвата нема как да я получиш . Иначе беше закачка към дедо Коко , той си знае .

      Но аз за дебелината си държа де .

      ПС. Впрочем , освен шублера е необходим още един тест . Ако колегата има възможност , да тури един магнит и да види дали "покриващата" люспа ше се вдигне .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        От: Спирачни дискове

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

        ПС. Впрочем , освен шублера е необходим още един тест . Ако колегата има възможност , да тури един магнит и да види дали "покриващата" люспа ше се вдигне .
        Е да де. И аз чакам.

        Коментар


        • #34
          От: Спирачни дискове

          21.5 /21,4 mm и на двата диска ,като началната е била 22 мм.
          За магнитни свойства на люспата ще проверя утре.
          Отвътре няма люспа ,само по края където не е лягала накладката има ръжда ,която пада при удар.
          Интересно се получава ,логически би трябвало цялата люспа да е от оксидиран метал и да са се износвали само накладките,като са напластявали материал върху диска.
          Но пък двете накладки са горе долу равномерно износени.
          Последно редактирано от Георги Крумов; 01-11-15, 17:01.

          Коментар


          • #35
            От: Спирачни дискове

            Е не са 5 ми 0.5 или десетина пъти разлика.

            0.5 мм разлика от нови,шЬ припадна
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Спирачни дискове

              Къде напластяват чугун ,ако може да ме насочите.

              Коментар


              • #37
                От: Спирачни дискове

                Не припадай ,има логика .Както казах язвата се получи при последното пътуване до Германия .На смяната на зимни с летни гуми я видях но си мислех ,че ще се изчисти.Тогава ми направи впечатление ,че контактната повърхност не е бяла и блестяща,както би трябвало да бъдер а тъмна на цвят .В Германия използват много силни зимни поливки на магистралите. Това е окислило диска доста добре и впоследствие продуктите от износването на накладката са се лепили върху така окисленото покритие. В момента ,когато е престанало действието на натиска това покритие се е отлепило.

                Коментар


                • #38
                  От: Спирачни дискове

                  Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                  Къде напластяват чугун ,ако може да ме насочите.
                  С какво да го напластяват ? И защо ?

                  Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                  ..Не припадай ,има логика ....
                  В предният си пост щях да напиша : ..."макар че имам усещането , че колегата не казва цялата истина"

                  Абе получи се малко в стил "Агата Кристи" .
                  Аз ракията съм приготвил де . Въпреки това ще ми е любопитно и какво ще каже магнитът . Това от чисто професионална гледна точка .
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 01-11-15, 17:23.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Спирачни дискове

                    Що бе Влади ,какво съм спестил?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Спирачни дискове

                      Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                      Що бе Влади ,какво съм спестил?
                      В пост №1 си спестил това , което споделяш в пост №37
                      Между другото , ако се окаже , че все пак слоят е от материал наслоен от накладките , тогава да ги ева в еврогейците ! С цялата отговорност на това дето казвам .
                      Аз произвеждам накладки от почти 10 год. за 160 - тонни самосвали и ако само някъде се намекне че накладките ми имат подобен проблем ... да са ме навряли на кучето у г.... 100 пъти досега .
                      Ама нали WV .... Баси ! че аз тогава съм по-велик от тях !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Спирачни дискове

                        Това ми е заключение .Просто навързвам нещата.За язвата си мислех ,че е изядена от агресивната противозамръзваща смес на германските магистрали. Очевдно не е било язва на материала на диска ,а неуспял да се задръжи материал от накладката. Колата е с ЕСП и задните накладки работят почти на всеки завой.
                        Накладките са си Пагид със щампа на Фолксваген.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Спирачни дискове

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          .... Колата е с ЕСП и задните накладки работят почти на всеки завой...
                          За да задейства ESP-то почти на всеки завой , доста агресивен стил би трябвало да имаш на каране . Което пък не кореспондира с едно твое твърдение по-напред в темата за "кротък начин" на работа със спирачките (направи ми впечатление тогава , щото и аз така карам- и с товарни и с леки коли . ).

                          Все пак , сложи и магнита да видим ...
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Спирачни дискове

                            Правил съм си експерименти по един път в Словакия с много бързи последователни завои. С изключено ЕСП минавам с 10 -15 км по ниска скорост. Почва да бяга по тангентата. Оттам съдя ,че работи почти постоянно.
                            Това е друта система ,а не натискане на спирачен педал. Където мога я пускам по инерция или спирам с двигателя . Това ми остана пуст навик от школата ,инструкторът беше рали състезател и ми се караше когато спирам не на скорост. Спирачка в последния момент-така ми казваше.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Спирачни дискове

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Аз произвеждам накладки от почти 10 год. за 160 - тонни самосвали
                              С каква фрикционна смес са ? Интересно ми е ковани ли са или лепени .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Спирачни дискове

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                С каква фрикционна смес са ? Интересно ми е ковани ли са или лепени .
                                E съставът на фрикционната смес няма да ти го кажа по обясними причини .
                                Само ще отбележа, че са без азбестови - съгласно всички изисквания за ...еко ...

                                Що се отнася до технологията : "ковани" е смешно да се говори при 160-180 тонна маса . Шприцване , лепене и изпичане при определена температура ...но принципно си е know- how технология

                                ПС. Е хайде от мен : Съставът на фрикционната смес не е по- различен от този за накладките на Ивеко , Мерцедес и Скания ....
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X