Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 77

Тема: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка :)

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Старши участник | СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка :)

Последните месеци бая се чесах по тиквата и си преоценявах приоритетите. Като теглих накрая чертата, се оказа, че няколко години назад, заигравките ми извън пътя са намалели значително, за сметка на изминатите асфалтови километри. По тази причина, а и понеже не ме свърта да карам една кола по-дълго от 4-5 години, почнах да обмислям варианти за заместник на Диското - нещо по-"паркетно", но все пак с истиско задвижване а не само с муфа, с достатъчен товарен обем (щото всеки път като затръгваме нанякъде стигам до извода, че ще ми е по-лесно да монтирам колела на къщата и да я подкарам, отколкото да побера багажа в колата) и разни други по-маловажни изисквания. Така, въпреки известните минуси на 3-ката като цяло и на дизеловия 3.2 в частност, тя се оказа колата, която в най-голяма степен се покрива с това, което търся.
    По-трудната част беше да намеря кола в състояние, което да ме задоволява и с достоверна история поне в последните 2-3 години (всичко по автокъщите и "нов внос" автоматично отпадна от всякаква класация, въпреки наличието към момента на няколко доста лъскави и примамливо евтини екземпляри).
    Накрая намерих кола, която последните 3 години е била детевоз, поддържана грамотно, с вече реновиран заден мост, без никакви симптоми за проблеми с помпа или дюзи, макар и с леко занемарен интериор... и я придобих
    Не само това, но и на втория ден я изкарах на сравнително дълго пътешествие до Лефкада (общо към 1800км). От там е и единствената засега снимка, която съм и направил:
    Име:  DSC_6990.JPG
Прегледи: 737
Размер:  788.6 Кб
    В следващите постове ще споделям впечатления, намерения и развития... засега мога да кажа, че съм по-скоро приятно изненадан.
    Последно редактиран от stargazer ; 18-10-15 в 11:24
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

Място
    София
    Публикации
    3,416
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране От: Мислих, мислих.... и си писах една 3-ка :)

Честито! Дано не ти създава ядове и образува нерви , да не троши пари и да се возите с кеф!
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    София
    Публикации
    6,872
    Точки (при гласуване)
    21

Честито Димо, добър избор!
    Тоя модел го познавам много добре от към ДВГ и ако има нужда съм на среща.
    Интересува ме разхода на дълго, че и аз ги заглеждам?

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Ми разхода на първо засичане, с преобладаващо каране на темпомат с около 110-115 по километраж (реално по гпс това е 104-108 ) излезе 9.4. Но все още е рано за някакви генерални оценки. Автомат е - може би ръчката може и по-малко, но комбинацията автомат+темпомат по много вълнистите гръцки магистрали е изключително приятна.
    Последно редактиран от stargazer ; 18-10-15 в 12:17

Място
    София
    Публикации
    6,872
    Точки (при гласуване)
    21

Сравнително добър разход.
    Търси информация дали е сменяна веригата, щото само аз съм правил два със скъсани вериги!

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Веригата я пипнах, преди да си стиснем ръцете с продавача и е перфектно опъната. Колата пали от чукване и студена, и топла. Това разбира се не значи нищо и в скоро време ще проверя както трябва как стоят нещата там . Според мен е сменявана, но от някой по-предишен собственик - последния не я е пипал - т.е. последните 50к километра не е пипана.

Място
    Бургас
    Публикации
    844
    Точки (при гласуване)
    8

Мдааммм, изгубихме го... Да ти е честита новата придобивка, да се слушате и хиляди безаварийни!!!! Да си я караш със здраве, докато ти омръзне!!!
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на a100 Преглед на публикациите
    Мдааммм, изгубихме го... Да ти е честита новата придобивка, да се слушате и хиляди безаварийни!!!! Да си я караш със здраве, докато ти омръзне!!!
    Не сте ме изгубили все още, поне докато Диското няма официално нов собственик, а така като гледам интересът към него не е особено голям, което малко ме очудва... Ако в момента си търсех Диско, бих си го купил ... Ама така или иначе, това което научих за годините, в които го имах, едва ли ще го забравя скоро, та който го закъса винаги може да ме пита, както и досега

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Сега малко за това, което съм набелязал като интервенции:
    - както може да се очаква, предните дискове са криви. Смятам да ги сменя с някакви "по-така", за да не го играя пак това хоро.
    - приготвил съм едни 32-ки, които на теория трябва да влизат без проблем на стоковото окачване... ама ако е ново В случая предните пружини са клекнали много и вероятно ще има драми, така че ще трябва да се обзаведа пак с RAW, още повече, че в момента задните амортисьори са Монро Адвенчър и возията е като на дървени трупчета. Смятам да се огранича с умерения лифт - 35мм отпред и 40мм отзад.
    - първоначално мислех за някакви по-изнесени джанти, обаче колкото повече го гледам, ми се струва, че е достатъчно широко и трътлесто и няма смисъл. А и визията на фабричните ми харесва. В тая връзка - търся 1 такава джанта, понеже резервната е монирана на различна, пак алуминиева, но много по-грозна.
    На първо време мисля да се огранича само с тези модификации, поне що се отнася до техническата част.
    Другите работи са:
    - аранжировка на баганика поне на две нива - за момента не съм решил дали е удачно да има чекмеджета, понеже пък с тях на практика ще загубя доста голямата кутия в пода, която ми побира всички инструменти, масла, спрейове, компресора и т.н. които задължително влача;
    - намиране на по-удачно място за камерата за заден ход - в момента е монтирана до теглича, което според мен е особено непрактично;
    - шумоизолация поне в задната част и облицоване на споменатата кутия в пода с нещо меко, за да не дръчат нещата в нея;
    - напасване на вратата на багажника, която очаквано е провиснала;
    - полиране на фаровете - ако някой може да предложи по-резултатна техника от тази с шкурката и пастата, ще съм благодарен
    Това съм набелязал на първо време.

Място
    София
    Публикации
    4,565
    Точки (при гласуване)
    15

Честито, Димо! В разнообразието му е майката!
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге.
    Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    София
    Публикации
    1,327
    Точки (при гласуване)
    11

Честито и много безаварийни!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!

Място
    София
    Публикации
    1,932
    Точки (при гласуване)
    15

Честито, Димо!

Със здраве да го ползвате!

Място
    София
    Публикации
    3,416
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на stargazer Преглед на публикациите
    ...
    - полиране на фаровете - ако някой може да предложи по-резултатна техника от тази с шкурката и пастата, ще съм благодарен
    На Пинин-чето ги лъснах с паста за зъби (най-избелващата в магазина!) и вълнен чорап, търкане по 10 мин. на фар. По-бързо става с малък флекс + шлайф диск + полиращо чорапче, но най-малките са ф125.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на trapper Преглед на публикациите
    На Пинин-чето ги лъснах с паста за зъби (най-избелващата в магазина!) и вълнен чорап, търкане по 10 мин. на фар. По-бързо става с малък флекс + шлайф диск + полиращо чорапче, но най-малките са ф125.
    Аз за лъскане имам нещо по-добро - Маджик Стоун или нещо такова се казваше, прилича на твърда каша - днес ги минах с него и цялата жълтина падна за две минути... ама искам да ги направя трайни, а не да я повтарям тая операция през няколко месеца

paksss е офлайн
    Павел Викторов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    Роман-Враца
    Публикации
    1,987
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на stargazer Преглед на публикациите
    Аз за лъскане имам нещо по-добро - Маджик Стоун или нещо такова се казваше, прилича на твърда каша - днес ги минах с него и цялата жълтина падна за две минути... ама искам да ги направя трайни, а не да я повтарям тая операция през няколко месеца
    От вносителя на Новол - полир паста Английска Фарекла Г4. Водна основа, специално за лаковите покрития на фарове, доста трайно като ефект след това. Майсторите я купуват и са доволни от резултата. Мека гъба, може пак на Фарекла, и шлайф с регулиране на обороти. Паста, вода за да не прегрява покритието и резултат е на лице.

Другият вариант за по-лесно, Евраците са пуснали някакви химия специално за фарове на Цикло. Лични наблюдения нямам катотрайност, но няколко човека /не занимаващи се се профи с това/ са я купували и са доволни.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Мерси. Един от големите складове на ЕвроХХ ми е почти под носа. Ще прескоча да взема едно от тяхното, пък ако не ми хареса, ще търся други варианти. За момента, след интервенцията, която направих светенето се подобри доста. Отделно, че и крушките май не ги бива много, но това е лесно поправимо.

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    15

Честито.Да ни държиш в течение как се развива машината.
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на Живко Костадинов Преглед на публикациите
    Честито.Да ни държиш в течение как се развива машината.
    Благодаря
    Това беше целта на тая тема - този път искам всичко свързано с джипката да остане събрано на едно място, понеже за предишните не правех нарочни теми и информацията се разпиляваше. Днес си чакам офертата за окачването и някои други дреболии, но при всички положения големите действия ще започнат след продажбата на Диското, по чисто финансови причини. Засега все още се опознаваме и списъка с неща за доизкусуряване бавно нараства. Монтираната аларма Wolf-нещо си с пейджър има определено необходимост от допълнителни настройки, но за съжаление не знам кой и къде я е монтирал, а поведението и е доста досадно. Също така трябва да намеря и някаква инструкция за монтираната мултимедия и да видя как се настройва камерата за заден ход, понеже в момента дава прав образ вместо огледален, което е леко объркващо. Има и някаква драма с фиксирането на страничните огледала, на която трябва да обърна по-сериозно внимание, понеже тук те се явяват основни, а вътрешното е по-скоро безполезно.

Място
    Червен бряг
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    13

Да не би да си тръгнал случайно в тази посока?

За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

stargazer е офлайн
    Димо Йорданов
    Място
    София
    Публикации
    2,952
    Точки (при гласуване)
    18

Мисля да го дам малко по-скромно Поне от 20"-овите джанти ще се въздържа със сигурност

Страница 1 от 4 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 05-03-13, 15:33
  2. Отговори: 45
    Последно мнение: 27-11-12, 19:55
  3. Отговори: 35
    Последно мнение: 20-07-11, 13:55
  4. Отговори: 20
    Последно мнение: 19-06-11, 23:59
  5. Отговори: 6
    Последно мнение: 17-07-09, 15:02