Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Шими" при Г класа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Шими" при Г класа

    Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
    Значи остава някой гумен тампон да се е вдървил от студ или демпфера.
    Вероятно не ме разбра - дали са помпани с азот или не, гумите спадат от температурата еднакво. За 10 градуса разлика в температурата - с 0.07 бара, грубо. Напълно възможно е да е от това. Вдигни им налягането с 0.1 бар и виж какво ще стане.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: "Шими" при Г класа

      Стига бе! Гуми по 50 кг и 0,1 бар да им окаже такова влияние...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #33
        От: "Шими" при Г класа

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Вероятно не ме разбра - дали са помпани с азот или не, гумите спадат от температурата еднакво. За 10 градуса разлика в температурата - с 0.07 бара, грубо. Напълно възможно е да е от това. Вдигни им налягането с 0.1 бар и виж какво ще стане.
        Е защо да тресе при по-напомпани гуми?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: "Шими" при Г класа

          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
          Стига бе! Гуми по 50 кг и 0,1 бар да им окаже такова влияние...
          Налягането влияе еднакво на всичките.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Е защо да тресе при по-напомпани гуми?
          А защо не? Такова ШИМИ е резонанс. Като промениш нещо в системата резонанса или се измества, или намалява, или изобщо изчезва. А защо при по-напомпани - Ванката сам спомена че спрямо предните опити температурата е по-ниска и ШИМИто е намаляло. Ако вдигне малко налягането просто ще провери дали ШИМИто се влияе от налягането или от друго. Ако е от налягането, би трябвало пак да се появи или поне драстично да се промени.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: "Шими" при Г класа

            Нямаше кал по джанитите. Карах ги на повторен баланс, след това въртях предни-задни. Чисти са.
            Помпането е най-лесното, довечера ще го пробвам.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #36
              От: "Шими" при Г класа

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А защо не? Такова ШИМИ е резонанс.
              Да, ама 0,1 атм не е ли твърде малко за да има видима промяна
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: "Шими" при Г класа

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Да, ама 0,1 атм не е ли твърде малко за да има видима промяна
                Може да е, а може и да не е. 0.1атм променя съвсем значимо (понякога и видимо) пружиниращите качества на гумите. Просто да пробва бре - и по-"странни" неща са ставали.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: "Шими" при Г класа

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Просто да пробва бре - и по-"странни" неща са ставали.
                  О да, аз не споря, интересно ми е каква ти е логиката.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: "Шими" при Г класа

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    О да, аз не споря, интересно ми е каква ти е логиката.
                    Каква логика търсиш - вчера е било по-топло и е имало адско ШИМИ. Днес е по-студено и почти няма. Едно от нещата в системата, които се променат от температурата, е налягането в гумите. Когато иде реч за резонанси, много често миниатюрна промяна в системата може да предизвика драстични разлики. Затова и най-често като се поави ШИМИ, то не се появява постепенно, а изведнъж, при което задкормилното в първия момент е силно шашнато.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: "Шими" при Г класа

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Каква логика търсиш
                      Железна, как каква

                      Мойто кош има подобен проблем и събирам идеи. Четейки те ми хрумна още едно нещо дето трябва да проверя при мен.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: "Шими" при Г класа

                        Направих теста с гумите, не усетих промяна.
                        Карам ги на 2.2, спуснах ги на 1.5, 1.8, 2, 2.2, 2.5. С учеливеличаване на лагането само започваше да вози по-дървено. Не усетих да има промяна в треперенето на предницата.

                        Докато отивах към сервиза забелязах, че докато съм спрял ако рязко завъртя волана първо се заклаща целия джип, след това гумите завиват.
                        Явно демпфера държи стабилно системата гуми-мост, но при усилие за завъртане на гумите се измесва моста спрямо шасито.
                        Легнах и загледах какво става. Бавно баща ми въртеше волана леко ляво-дясно.
                        Ясно се видя, че мостът седи неподвижно спрямо гумите, но се измества спрямо шастио в страни.
                        Тампоните на пушките и панхарда са омекнали много, не се вижда да са скъсани, но поддават. Мостът мърда по 2-3 см в ляво и дясно.
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #42
                          От: "Шими" при Г класа

                          Мърда така от панхарда - тампоните, болтовете или отворите за болтовете.
                          Шимито как се появява - при достигане на определена скорост или при тази скорост след минаване през дупка.
                          Мойта кочина изпада в шими при поне 85-90 км/ч и преминаване през неравност. Ако пътя е равен, няма проблеми.
                          Все още не съм открил проблема, но и не го търся, карам бавно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: "Шими" при Г класа

                            Появява се само от скорост. Не е нужно да има неравност или дупка.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #44
                              От: "Шими" при Г класа

                              Аз имах подобен проблем но след смяна на тампоните на задните носачи/пушки / всичко е ок!
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • #45
                                От: "Шими" при Г класа

                                Днес смених тампоните на пушките. Оказа се, че тампоните за панхарда не стават.
                                Има два модела:
                                35мм външен диаметър, гума-метал, това са стария тип, 4603300050
                                40мм външен диаметър, метал-гума-метал са новите, 4603520565

                                Купил съм новите, а панхард щангата е за старите. Ще търся правилните.
                                Тампоните, с които е в момента не са омекнали, но се е изместил центъра. Свалих ги и ги завъртях, малко се подобриха нещата.

                                Предницата се стегна напълно, не се усещят никакви луфтове. На 60 отново тресе.
                                Смятам да сменя демпфера. На ръка се усеща усилие, но това е силно субективно.
                                Последно редактирано от Иван Горчев; 24-10-15, 22:17.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X