Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за ТЛК90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко помощ за ТЛК90

    От скоро съм собственик на ТЛК90 3.0ТД 125кс. 1KZ-TE 98г. и имам някой питания. Като е студена се чува едно чукане за което си мислих че е от дюзите - минаха прес стенд чукането остана, дали са клапани? Какви трябва д а са хлабините на клапаните? Другото нещо което ми е странно е че набира като кола с газова уредба - мачкам газта почва да ускорява полекичка и като отнема малко газта ускорява по добре като и подавам плавно газ набира добре но като е рязко нещо не ще да подеме както трябва. И ощте едно питане по отношение на блукажа на задния мост, като го пусна лампичката на таблото почва да мига което означава че не е заключен или не работи (пробвах го на полеви условия и наистина не работи) моторчето също не се чува да работи та въпроса ми е дали се продава само моторчето или върви с цялотъо тяло?

  • #2
    От: Малко помощ за ТЛК90

    Имай в предвид, че тоя ДВГ работи с по голямо предварение когато е студен, така, че чукането може и да е нормално.
    Иначе, хлабините на клапаните на студен ДВГ:
    испуск. - 0.25 - 0.35мм.
    всмук. - 0.20 - 0.30мм.
    Тоя ДВГ е с електронно управление на гор. система и може да си мачкаш педала колкото искаш, обаче компа решава дали да пусне макс. порция, тоест пуска според зададена програма.
    Ако искаш да го мачкаш, сваляй една скорост надолу и по може да се получи.
    Последно редактирано от Аndro 160; 16-10-15, 23:18.

    Коментар


    • #3
      От: Малко помощ за ТЛК90

      ...А пък моторчето в задния диф е отделно,но рядко проблема е в него.може да е електрически по системата или да е блокирала зъбчатката,която мести муфата вътре.Ако е второто,може и да е изгоряло...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Малко помощ за ТЛК90

        Първоначално публикуван от дако Преглед на мнение
        От скоро съм собственик на ТЛК90 3.0ТД 125кс. 1KZ-TE 98г. и имам някой питания. Като е студена се чува едно чукане за което си мислих че е от дюзите - минаха прес стенд чукането остана, дали са клапани? Какви трябва д а са хлабините на клапаните? Другото нещо което ми е странно е че набира като кола с газова уредба - мачкам газта почва да ускорява полекичка и като отнема малко газта ускорява по добре като и подавам плавно газ набира добре но като е рязко нещо не ще да подеме както трябва. И ощте едно питане по отношение на блукажа на задния мост, като го пусна лампичката на таблото почва да мига което означава че не е заключен или не работи (пробвах го на полеви условия и наистина не работи) моторчето също не се чува да работи та въпроса ми е дали се продава само моторчето или върви с цялотъо тяло?
        Още не си свикнал с турбо дупката. Съвсем нормално поведение. След време кракът ти ще свикне колко да натиска и в какви обороти да държи двигателя, когато искаш ряз. Тераното ми се държи по абсолютно същия начин.

        Свикни че на студено работи като яремомелка. Отново нормално поведение. Като станат минусови температурите, ще чука още повече в началото, и ще има повече вибрации. Просто тия дизели са така - ще започне да се държи почти както лятото едва като загрее достатъчно и двигателя, и горивото. И пак ще чука с една идея повече - зимата въздуха е по-студен и влиза по-голямо количество. Компютъра не може да направи нищо по въпроса - няма възможността да цвъка горивото на порции като новите дизели, а дори някои от тях работят осезаемо по-твърдо зимата на студено.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Малко помощ за ТЛК90

          Благодаря за бързите отговори, майстора който ми прави дюзите и той каза че може да е от предварението на помпата. Знач може да съм спокоен по тоз въпрос. Колкото до блукажа днес или утре ще го сваля да видя какво е... Надявах се да е бурна нооо не изкарах такъв късмет.

          Коментар


          • #6
            От: Малко помощ за ТЛК90

            Преди да пипаш блокажа пробвай да включиш бавните и блокажа по едно и също време и виж дали няма да спре да мига лампата и блокажа да сработи. На тая кола блокажа на задния диф работи само на бавни.

            Коментар


            • #7
              От: Малко помощ за ТЛК90

              Нещо страно се случва с блокажа разглобих го всичко си е ок сглобявам го по начи описан в една тема или иначе казано на заключено положение и като дам на конткт той се излкючва без значение на какво положение е копчето. И повече не сработва пак като го пусна само лампичката почва да мига но моторчето не сработва.

              Коментар


              • #8
                От: Малко помощ за ТЛК90

                Пак да питам това на бавни ли се случва? Защото тази кола изключва блокажа и лампичката мига ако се пробваш да го включиш на бързи.

                Коментар


                • #9
                  От: Малко помощ за ТЛК90

                  Блокажа сработва само на бавни. Ако мига на бавни завий леко с волана но бавно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко помощ за ТЛК90

                    Благодаря колеги блукажа вече е готов. Нещо беше спекал от неизползване.
                    Сега да попитам за жълтата лампичка (когато бензинова кола се направи на газ обикновено светва)че не знам как се казва инак, и понеже моята свети да попитам евентуално от какво може да е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко помощ за ТЛК90

                      Ами закача се един тестер в диагностичната букса и се вижда , в противен случай си трябва хвърляне на зарове или услугите на гледачка със стъклено кълбо
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко помощ за ТЛК90

                        Вариант "четене на грешки с кламер" при тия коли нямаше ли? Поне при по-старите им деривати (Daihatsu Feroza) имаше.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко помощ за ТЛК90

                          Има да. То при тия преди 2000-та и в ТМ ауто имат проблем да ги четат по друг начин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко помощ за ТЛК90

                            За това четене с кламер къде мога да прочета повечко

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко помощ за ТЛК90

                              Първоначално публикуван от дако Преглед на мнение
                              За това четене с кламер къде мога да прочета повечко
                              Първо виж това ли ти е буксата за диагностика. Намира се в двиг. отсек, над лявото колело, пластмасова кутия и на капака пише "diagnostic".




                              И ако искаш да си полезен за тоя форум, а не само да търсиш информация, дай поне някоя снимка - букса, лампа на таблото и т.н. Тоест, подай ръка, и ще ти се протегнат две!
                              После ще ти кажа и другите работи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X