Обява

Свий
Няма добавени обяви.

рециклиране на румънска сеялка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: рециклиране на румънска сеялка

    Извинявам се за коментара ..... не бях прочел първата старница.....
    Ами колегата като си харесва толкова тази сеялка аз ли пък да му чупя хатъра...ПОЖЕЛАВАМ МУ УСПЕХ!
    Някъде бях гледал руснаците как сеят със сеялка без вентилатор......а сетете се от къде взимат вакуума...?

    Коментар


    • #32
      От: рециклиране на румънска сеялка

      Сяли сме с такава румнънска сеялка,работи хубаво само когато не е влажно.Трябва да уцелиш много внимателно времето.Стегнахме я,и сме сяли по 500дк.
      Купихме Курт после,но ако парите са проблем,и тази си работи добре.

      Коментар


      • #33
        От: рециклиране на румънска сеялка

        маха се аспуха и се монтира ежектор.... но трябва да се сее с постоянни обороти на двигатела над 1200
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ezhektor_dlya_seyalok__supn_381385.jpg
Прегледи:1
Размер:42.3 КБ
ID:5703113

        Коментар


        • #34
          От: рециклиране на румънска сеялка

          Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
          маха се аспуха и се монтира ежектор.... но трябва да се сее с постоянни обороти на двигатела над 1200
          Имам такова животно в комплект със разпределителя за вакуума.Возих го една кампания заедно с румънката,върши работа но е за "глухи" трактористи.Утре ако не забравя ще снимам.Комплектовка е от руски(украински) сеялки.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: рециклиране на румънска сеялка

            Ей не ви харесва тази румънска сеялка и това е Аз и знам от-до проблемите и не се опитвам да я хваля, но на този етап варианта е или да я оставя както си беше или да се мъча да реша поне част от проблемите. Аз избрах втория вариант, защото тя по-зле не може да стане от това което беше, та варианта е само да стане по-добре. Съгласен съм и че тази технология по която работи е сигурно по-възрастна от всички пишещи тука, но за сега нямам друг избор освен да я ползвам. Ако някога се сдобия със по-нова можете да сте сигурни, че ще се похваля, защото и аз като вас знам как сееш, но не е сигурно дали изобщо сееш. Крум, това със ауспуха само го бях чувал, но ето че го видях като вакуум дали е ефикасно?
            Не съм писал отдавна, но тези апарати на които съм сложил снимка по-рано се измениха, не са същите. Проблема там беше, че вакума не се разпределяше равномерно. Сегашните апарати имат отвор по цялата дължина, а не както на на снимката само един. Всички тези неща разбира се със тестове съм ги уточнил, защото няма схема за сеещи апарати. На мен веригата не ми е падала, тя пада най-вече когато се сложат нови запечатки - поне при мен де. Сега обаче със новите апарати, има натягане което изменя ъгъла на оста и верига може да падне. Аз съм монтирал динамо за колело което взема движение от веригата и захранва светодиод в кабината при движение. Ще сложа снимка накрая, а ако искате да видите как изсява във момента имам клип - 14 дупки на диска, 1600 оборота на трактора, без чистачи. Само дето сложих диска на обратно, сегашните ми дискове имат дупка 5.5 със периферия 8мм, пък аз съм ги сложил с периферията навътре. Както и да е, това указва влияние със чистачите, но сега почти не.
            http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs...455828157x.jpg
            http://vbox7.com/play:4464044221
            Последно редактирано от Schamane; 18-02-16, 22:25.

            Коментар


            • #36
              От: рециклиране на румънска сеялка

              Колко пари и часове труд си вложил досега в тази сеялка ? Като гледам колко работи си направил , все си мисля , че скоро ще се доближиш до една турска втора употреба.
              Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
              Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

              Коментар


              • #37
                От: рециклиране на румънска сеялка

                Парите не са много, даже са малко, но това е защото съм правил почти всичко сам, нагаждам нещата по готовата конструкция за да правя минимални промени. Труда обаче е меко казано много, някои неща по 3 пъти се преправят защото няма как да си сигурен, че работи правилно докато не пробваш.
                Последно редактирано от Schamane; 19-02-16, 17:36.

                Коментар


                • #38
                  От: рециклиране на румънска сеялка

                  Преправи я да е с едно общо задвижващо колело сеялката ....

                  Коментар


                  • #39
                    От: рециклиране на румънска сеялка

                    Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                    Преправи я да е с едно общо задвижващо колело сеялката ....
                    Ей-тука го хвърли в тъча...
                    Това животно с мандахерцащите се кошове не става за тази опция,а и поради малките изсяващи дискове,зъбните им колела ще вървят в пръстта.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #40
                      От: рециклиране на румънска сеялка

                      Петров е прав кошовете се мандахерцат доста, не знам дали ще изтърпят веригата. Това иначе го имах като картбланш, но трябва да променя цялата секция, да я направя като секциите на окопните култиватори(подобна) със шините от двете страни и т.н.. Не е нещо невъзможно, но щеше да ми отвори доста работа и не се хванах, иначе там вече няма да има мърдане поне няколко години ще минат докато се разхлопа, а ако го направя със втулки трябва да я изкарам на панаира, а не на полето.

                      Коментар


                      • #41
                        От: рециклиране на румънска сеялка

                        Като я подкараш към панаира се оглеждай за вторични суровини ( като вариант Б )
                        Шегувам се разбира се....!
                        Продължавай напред......

                        Коментар


                        • #42
                          От: рециклиране на румънска сеялка

                          по евтин вариант за колегата
                          http://www.fermer.bg/%D1%81%D0%B5%D1...rod444814.html

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5703648
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5703649
                          И тук вече съм съгласен да я рециклираш .....понеже прави прилична сеитба.

                          Коментар


                          • #43
                            От: рециклиране на румънска сеялка

                            Мхм,Прилично пропуска по ред,по два....
                            С тези "редуктори",и пиньон-корона в сеещия апарат-"световен образец" та майка плаче
                            Нищо не мога,и нищо не знам...

                            Коментар


                            • #44
                              От: рециклиране на румънска сеялка

                              Зависи колко са износени.
                              По принцип кардана е по-надежден от веригата.

                              Коментар


                              • #45
                                От: рециклиране на румънска сеялка

                                Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
                                Зависи колко са износени.
                                По принцип кардана е по-надежден от веригата.
                                По презумция СПН-а е пълен боклук,който няма нищо общо със френският си първообраз.Това нещо,може да сее прецизно,но на никой не му е ясно,кога аджеба ще превърти редуктора и ще има пропуснат ред.Машината е отживелица и трябва да си мазохист за да я използваш.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X