Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Suzuki Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Suzuki Vitara

    Здравейте колеги. Понеже зимата наближава и не мога да ходя по горите с мотора, не че не може де, но това е друга тема...та решил съм да си взема витара дълга база. Търся от около 2 месеца, но без успех...всичките които съм гледал до сега са изгнили, не запазени и т.н. а и аз имам малко по-завишени критерии. Общо взето съм се спрял на бензиновите 1.6 16в, изчетох много за тях и съм на ясно с проблемите и особеностите им. От известно време гледам и дизеловите, но тези които са с маздовия двигател 2.0 ТД. Въпросът ми е да споделите мнение за тях, тъй като има малко писано, или аз не намирам с търсачката...Четох някакви мнения, че майстори отказвали да се занимават с този мотор, нямало софтуер за него и подобни неща дори в Сузуки не искали да се занимават с тях. Киа Спортидж също е с този двигател доколкото разбрах. Притеснението ми е, ако купя такава витара и недай си боже имам проблеми с двигателя, ще се видя ли в приключение и изобщо има ли майстори, които биха ми помогнали и познават мотора. Какво бихте ме посъветвали?

    Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Съвет за Suzuki Vitara

    Диагностиката на 2.0 TDI Мазда на Киа Спортидж не е никакъв казус, направиха ми такава в представителство на Киа за 15 мин. Не знам дали същият двигател е при Сузуки обаче.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за Suzuki Vitara

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Диагностиката на 2.0 TDI Мазда на Киа Спортидж не е никакъв казус, направиха ми такава в представителство на Киа за 15 мин. Не знам дали същият двигател е при Сузуки обаче.
      Същият.

      Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
      тези които са с маздовия двигател 2.0 ТД. Въпросът ми е да споделите мнение за тях, тъй като има малко писано, или аз не намирам с търсачката...Четох някакви мнения, че майстори отказвали да се занимават с този мотор, нямало софтуер
      Витарите са с най-старата версия на този двигател, може би затова липсва софтуер някъде. (Но пък е надежден, за разлика от по-новата модификация в маздите)

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за Suzuki Vitara

        Moмци харесах сайдкик дълга база, та сега имам една въпросителна в главата ми...100 процента ли е 1 към едно с витарите освен, че на таблото при пасажера има дръжка. 1.6 е двигателя, но не е 16 винтиловия...частите взаимно заменяеми ли са с на витара и понеже е нов внос дали бих имал проблеми при регистрация в кат...нали и бил правен за щатите. Дали всичко му е същото като на витара понеже пак с търсачката открих мнения, че много трудна се лифтвал...

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за Suzuki Vitara

          Сайдкик или Гео ТрАкър е Витара за хамерика, освен някои дреболии по каросерията и купето си е нормална Витара. А, провери дали е 4х4, щото по щатско имат навика да карат джипове и пикапи 4х2...
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за Suzuki Vitara

            Още търся и нямам успех с намирането на читава дълга 1.6 или 2.0 ТД....и почвам да се замислям за V6 мотора колкото и да съм зле настроен към него. По скъп за поддръжка...и май не много надежден. Поправете ме, ако греша!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за Suzuki Vitara

              Не мога да те поправя, В6 на Сузуки е таралеж в гащите...Троши се по план и обикновено непоправимо. Отделно, нищо по купето и ходовата част не е съвместимо с класическа Витара...Този модел е известен като "копелето на Сузуки".
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за Suzuki Vitara

                Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                Не мога да те поправя, В6 на Сузуки е таралеж в гащите...Троши се по план и обикновено непоправимо. Отделно, нищо по купето и ходовата част не е съвместимо с класическа Витара...Този модел е известен като "копелето на Сузуки".
                Че нищо не е съвместимо с класическата витара си прав,че се Троши се по план и обикновено непоправимо,не съм съгласен,и мога да кажа че като окачване е в пъти по здрава от класическата,дифовете са по широки с 8см.и е по стабилна.При правилна поддръжка няма проблем и двигателя.
                SUZUKI VITARA V6
                HONDA CBR 919RR
                MERCEDES ML
                MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за Suzuki Vitara

                  Колега,ако още си в процес на търсене на въпросният джип -обади ми се на тел.0879188606

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за Suzuki Vitara

                    Още търся да, явно става въпрос за самоковската бяла витара нали Благодаря ти за отзивчивостта, но търся нещо в заводски вид без да е вдигана и без газ.
                    Да попитам и другите колеги, понеже съм харесал една нов внос в София има ли човек които разбира от витари и би дошъл с мен да я погледне разбира се срещу заплащане, или сервиз където да я закарам преди покупка?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за Suzuki Vitara

                      0895603825 2.0 tdi mazda grand vitara 2000 god.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X