Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем БМВ Е39 523и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем БМВ Е39 523и

    Здравейте колеги нов съм в вашия форум.
    Преди 1 месец си купих БМВ 523и 170 к,с колата като я взех обслужих си я както трябва и така покарах 3-4 дена колата и на следващата сутрин като я запалих се появи едно стържене ,не знам как да го обясня точно.Ходих при един майстор той ми каза,че може да е от всичко и да карам колата така докато,не се строши така след това ходих до друг майстор той ми каза,първо да сменим единия от обтегачите на веригата,но не беше от това.След това пак му я закараш мислех си ,че колата има проблем с ваноса сменихме ваноса ,клапана на картерната вентилация ролките,че едната беше проблемна ,но този шум си го има отново.

    1. http://vbox7.com/play:7dffaa2016

    2.http://vbox7.com/play:9d87304efe и двата клипа са с лошо качество,но поне на втория се чува доста ясно как стърже според вас от какво може да е.? Колата си пали прилично няма проблем с вървене ,не е загрявала.Дали проблема може да е от верига да има счупени успокоители,самия банан на веригата да прави тия шашми.Пуснал съм и тема в БМВ форума,но там няма голямо постижение всеки си знае неговата,а и като ги питаш нещо все едно им взимаш от яденето така да го нарека

  • #2
    От: Проблем БМВ Е39 523и

    Звучи като мотовилков(биелен) лагер,чува се ясно като върнеш газта.Имаш сериозен проблем,явно колата е била "наредена" за продажба с некави добавки и след смяна на маслото се проявява проблема.Другият вариянт е да си се набутал с куча марка масло,резултатът е същият.

    P.S. Дано да бъркам,но трудно се случва...
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем БМВ Е39 523и

      Сложил съм Castrol Edge Castrol Edge 5-40 дано да не излезе тоя лагер,че ...Дали ще мога да и хвана 3000лв за цяла кола на части ще карам докато се строши и това е .

      Коментар


      • #4
        От: Проблем БМВ Е39 523и

        Много често е ''чукането'' ,не прилича на лагер ,по прилича на на стъргане на веригата в парче желязо .По вероятно е да е успокоител ,счупен/износен . Като си изключа хом театъра на лаптопа се чува наистина като лагер ,но при включен с високо качество на звука се баш верига ,така че трябва да се чуе на живо .
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем БМВ Е39 523и

          Този шум го има в тези обороти 1500-2000 понякога стига и до 3000оборота.Това стана след смяната на маслото взе така да се чува.Дали е възможно от маслото да е този проблем и дали с 10в40 ще се оправи или направо да търся нов мотор?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем БМВ Е39 523и

            Земи намери добър майстор някъде да ти постави диагноза - какъв е тоя ентусиазъм да си ремонтирате колите с писане във форум ми е чудно! Ако ставаше така, нямаше да има сервизи.
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем БМВ Е39 523и

              Колега и на мен много ми се иска да намеря читав майстор,но какво да правя като няма в нашия малък град Хасково...Предния майстор като ми сменяше ваноса ми сподели,че самите валове били ръждиви .Колата е внесена от Германия.Днес този звук го нямаше нито на студен мотор нито на топъл само се чу малко за 1сек. и това беше...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем БМВ Е39 523и

                Колеги преди малко намерих една тема в БМВ форума http://vbox7.com/play:dea8bb5658 ето същия звук като моя без разлика..И един от колеги е хванал шума ,а той е бил от кутията на масления филтър имала доста голям луфт и шумът идвал оттам.След смяната на тази кутия шумът изчезнал ..

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем БМВ Е39 523и

                  Аз чувам нещо да дрънчи на кухо, не да стърже! Една не точна дума и те хвърля на другия полюс...а по времето на Сталин в Сибир!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем БМВ Е39 523и

                    Възможно ли е катализатора да прави тия работи.Друго,което се сещам някъде около колекторите да няма някакви ламаринки ,или около генерацията да са се разхлабили и те да издават тоя шум..

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X