Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

    Здравейте колеги,

    скоро закупих една Grand Vitara XL-7 2.7 бензин (вече и газ) 2005г., която обаче серийно е само 18,3 cm. висока. Имам намерение да ходя на леки офроуд разходки с колата и за целта ми се иска да й се направи едно 5 cm. повдигане. От това, което прочетох относно повдиганията и от няколко разговора с техници, като че ли предпочитам подмяната на някои от компонентите на ходовата част вместо боди лифт или фланци, с които да удължа настоящата ходова част. В тази връзка се обръщам към вас за съвет за фирма, която предлага подобен комплект за този модел. Фирма Calmini например предлага пълен комплект от пружини, амортисьори, носачи и др. но само за XL-7 до 2003г. Фирма Trail Master предлагат по-дълги амове и пружини, но отново няма за XL-7 2005г.

    Поздрави
    Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
    Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

  • #2
    От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

    Каква е разликата между тези до 2003 и тази от 2005?
    Пусни по едно запитване и до двете фирми и все ще излезе нещо.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Каква е разликата между тези до 2003 и тази от 2005?
      Пусни по едно запитване и до двете фирми и все ще излезе нещо.
      Нямам представа освен лекия фейслифт дали има друга разлика, но предполагам, че би трябвало да има, защото и от двете фирми предлагат комплекти за по-стария модел и казват, че не е съвместим с по-новия.
      Поздрави
      Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
      Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

        Колега, направи ли нещо с повдигането че и на мене ми предстои същото нещо на въпросния джип?

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

          Ако някой има опит и знае нещо нека да сподели .

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

            Здравей колега,

            аз лично не мисля да се занимавам с боди лифт и съответно разглеждах различни варианти за смяна на амортисьорите и пружините с по-дълги, като обаче производителят да дава гаранция и да са правени за точно този модел. За съжаление фирма Calmini ми обясниха с няколко имейла, че този комплект, който те предлагат е съвместим само XL-7 от 2001 до 2003 според майла, според сайта пише 1999-2004, а те предлагат иначе много хубав 5 инчов комплект с повдигачи и какво ли още не освен пружините и амортисьорите.

            http://calmini.com/model.php?b=2&m=42

            Същото ми отговориха и Trailmaster. Има и няколко австралийски фирми, които обаче казват, че техните амортисьори и пружини са съвместими със всички XL-7 от 1999 до 2005. Проблемът при тях, за мен е, че повдигат само с 3,5cm a цената все се върти около 2к лв. Говоря за Old Man Emu (OME) и Ironman Suspension. Ето тука има някаква снимка на кола с 4“ повдигане, но нещо не мога да им схвана логиката на сайта, а и 4 инча ми идва много:

            http://www.rocky-road.com/suzuki-xl7-lift-kit.html

            В общи линии за момента съм се спрял на турския комплект, който се води за реплика на Calmini и май има противоречиви отзиви за турските окачвания, че нещо омеквали, но реално за момента само те дават нещо повече от 2“ с гаранция, че е произведено за този модел. Техния комплект е 3“. Ето линк на продавача, като цената на комплекта е 800 EUR и има опция за транспорт до врата за още 170 EUR или до най-близкия куриерски център за 110 EUR.

            http://4xfourart.com/Product/62/GRAN...NSION-KIT.aspx

            Според търговеца с този комплект, трябвало да влезнат и гуми 235х75х16. По форумите, някой хора твърдят, че и без какъвто и да е лифт влизали 235х70х16. На този етап аз лично нямам средства да правя каквото и да е било, но често казано, много ме е яд, че Calmini нямат комплект за нашия модел.
            Ако някой има друга информация, ще се радвам да сподели ,както и ако някой го интересуват австралийските модели, мога да постна и техните линкове.
            Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
            Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

              Здравейте отново,

              не намерих как да си редактирам последния пост, въпреки указанието:

              http://www.offroad-bulgaria.com/faq...._articles_edit

              Нещо въпросния молив, който трябва да се появи не се появява, ако някой ми обясни как става, ще съм благодарен.

              Да се коригирам, Calmini komplekta e 2,5", а не 5", както съм писал по-горе:

              http://calmini.com/detail.php?b=2&m=42&t=1&p=748&n=

              В заглавието са дадени едни години за модела, долу вдясно на снимката са дадени други, като дилърът от Щатите ми потвърди тези долу 2001-2003.
              Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
              Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                Ето един вариант с австралийската фирма Dobinsons Spring & Suspension. Хората предлагат освен оригиналните амове и пружини, също така и удължени с 45мм предни и с 40мм задни. Ето линк на страницата от каталога, като дилъра с който се свързах ме увери, че стават и за прифейса и за фейслифта:
                http://www.dobinsonsprings.com/4x4-v...vitara/suz-56/
                Ето и офертата, която ми направиха:

                ITEM NO DESCRIPTION QTY RATE VALUE
                1 C57-036 COIL SPRING 1.00 PAIR 201.65 AUD
                2 GS57-620 GAS SHOCK ABSORBER 2.00 EACH 182.03 364.06 AUD
                3 WA57-505K CAMBER ADJUSTMENT KIT 1.00 EACH 170.04 170.04 AUD
                4 C57-039 COIL SPRING 1.00 PAIR 201.65 AUD
                5 GS57-621 GAS SHOCK ABSORBER 2.00 EACH 154.78 309.56 AUD
                6 AIRFRT AIR FREIGHT 1.00 EACH 560.20 560.20 AUD
                Estimated Nett Weight (Kg's): 33.17 TOTAL CFR 1,807.16 AUD
                В лева по курс 1,29 идват на 2331 лв., но като гледам транспорта от Австралия е 720 лв. и доста сериозно оскъпява начинанието.
                Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                  Здравейте отново,
                  Получих по-разумна оферта от полското представителство на Dobinsons за същия комплект: 1400 лв. без доставка и 1573 лв. с доставка + застраховка.

                  http://www.dobinsons.pl/index.php?lang=2

                  Пружините са произведени в Австралия а амовете в Азия, частите са си оригинални Dobinsons от официално представителство на фирмата. Каталогът им е същия като австралийския, което е нормално за официално представителство, ама нали българите сме си мнителни =)
                  Живот и здраве началото на декември мисля да ги купя. Ще пусна снимки след това какво се е получило.
                  Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                  Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                    Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                    Каква е разликата между тези до 2003 и тази от 2005?
                    Пусни по едно запитване и до двете фирми и все ще излезе нещо.
                    От други две фирми, между които и Dobinsons ми отговориха, че техните части за лифт на ходова част са съвместими със всички XL-7 до 2005...
                    Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                    Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                      Понеже все бързам купих гуми 245/75/16 и почна проблема.Рязане на калници,вежди,удължаване на амовете и др. пружини.Филма е голям защото не ми остава време да се занимавам с това.През седмицата права блъснати коли, събота и неделя на лов. Стават ли пружини от някоя др. кола или джип.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                        Първоначално публикуван от k_divaka Преглед на мнение
                        Понеже все бързам купих гуми 245/75/16 и почна проблема.Рязане на калници,вежди,удължаване на амовете и др. пружини.Филма е голям защото не ми остава време да се занимавам с това.През седмицата права блъснати коли, събота и неделя на лов. Стават ли пружини от някоя др. кола или джип.
                        Здравей, от не малкото форуми, които четох по темата за XL-7 почти няма данни за използване на амове и пружини от друг модел. В западните форуми хората си използват по-горе изброените от мен комплекти за целта. Ето един руски форум, в който са използвали такива от руски возила. В пост #37 са описани амовете и пружините, като човекът е пояснил, че на предните пружини е сложил някакви подложки, които е описал по-подробно в пост #9.

                        http://suzuki-club.ru/threads/69278/page-2 (Пост #9 е на страница 1)

                        Предполагам трябва да се търси в руските форуми и за други алтернативи.

                        Междувременно в Димитровградското студио "New hope offroad" са направили една XL-7, но от прифейслифта.

                        http://www.newhopegarage.com/2015/03/blog-post.html (последната най-долу)

                        Трябва да го чуя адаша Христо за да видим какво е използвал по ходовата част и какъв размер гуми са влезли. Първоначално мислех да си правя колата при него, но като разбрах, че използва немските Trail Master, писах на производителя и получих отговор, че не предлагат амове и пружини за XL-7 2004/2005. Пак си остава дилемата дали наистина има разлика в ходовата част на двата подмодела или просто на конструкторите не им се е занимавало да тестват с фейслифта =)
                        На този етап мисля да си взема комплекта на Dobinsons от Полша освен ако в "New hope offroad" не са измислили нещо по-интересно.

                        Поздрави
                        Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                        Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                          Говорих с Христо от "New hope offroad", който ми обясни, че при въпросната XL-7:

                          http://2.bp.blogspot.com/-9cL649Ld_w...0/IMG_8086.jpg

                          са използвали турското окачване, за което съм дал линк по-горе. Гумите, които са влезли без рязане на веждите в случая са 235х70х16, по-големи опирали, но имало и фланци и според него може и за това да опирало.
                          Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                          Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                            Без фланжи ще опират в шасито малко.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              Без фланжи ще опират в шасито малко.
                              От сайта на турското окачване ме уверяват, че нямало проблеми за 235х75х16, в този случай с фланци във фланците при завой ли опират?

                              В няколко форума четох, че 235х70х16 си влизали и без лифт...

                              Доста е противоречива информацията и явно ще трябва и аз да си тествам.
                              Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                              Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X