Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

    Първоначално публикуван от ganev79 Преглед на мнение
    От сайта на турското окачване ме уверяват, че нямало проблеми за 235х75х16, в този случай с фланци във фланците при завой ли опират?

    В няколко форума четох, че 235х70х16 си влизали и без лифт...

    Доста е противоречива информацията и явно ще трябва и аз да си тествам.
    Направи снимки на окачването .
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #17
      От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

      Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
      Направи снимки на окачването .
      По-горе съм дал линк, но ето отново:

      http://4xfourart.com/Product/62/GRAN...NSION-KIT.aspx

      Ето и снимката, която е свалена от сайта. На живо не съм го виждал.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GV-XL7-3-INCH-SUSPENSION-KIT.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5694021
      Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
      Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

      Коментар


      • #18
        От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

        Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
        Направи снимки на окачването .
        Със закъснение зацепих, че вероятно казваш да снимам моето окачване Така и така пуснах снимка и на турското, моля те сподели дали и вие този комплект сте използвали?

        Ето как е при мен:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5694025Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:56.7 КБ
ID:5694026
        Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
        Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

        Коментар


        • #19
          От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

          Първоначално публикуван от ganev79 Преглед на мнение
          По-горе съм дал линк, но ето отново:

          http://4xfourart.com/Product/62/GRAN...NSION-KIT.aspx

          Ето и снимката, която е свалена от сайта. На живо не съм го виждал.

          [ATTACH=CONFIG]841414[/ATTACH]
          Имах предвид на твоето .
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #20
            От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

            Окачването на XL 7 и Гранд до 2005 г. е едно и също!!! Не знам защо ги дават различни 2003 и 2005. Правил съм и старата и с новото табло 2004 и не съм видял разлика освен в зацепването на предния диф. За турското съм писал и преди години, че няма гаранция от пропадане / свиване / на предните пружини за седмица след монтажа и изпускане на амовете . Едно "нашенско" окачване със задни пружини от Крън правени по турските, с нови газови амове с гаранция 1г. и монтаж излиза 1000 лв. и влизат гуми 245/70/16 без да закачат никъде и без да се реже нищо.
            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

            Коментар


            • #21
              От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              Окачването на XL 7 и Гранд до 2005 г. е едно и също!!! Не знам защо ги дават различни 2003 и 2005. Правил съм и старата и с новото табло 2004 и не съм видял разлика освен в зацепването на предния диф. За турското съм писал и преди години, че няма гаранция от пропадане / свиване / на предните пружини за седмица след монтажа и изпускане на амовете . Едно "нашенско" окачване със задни пружини от Крън правени по турските, с нови газови амове с гаранция 1г. и монтаж излиза 1000 лв. и влизат гуми 245/70/16 без да закачат никъде и без да се реже нищо.
              Благодаря за конкретния отговор.
              Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
              Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

              Коментар


              • #22
                От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                Няма разлика спрямо стария ХЛ !
                За турския кит не мога да кажа лошо -монтирал съм на два джипа + лебедки и няма никакво пропадане (Хл-а е поне на година след монтажа и се кара яко по ловните полета) !
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #23
                  От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                  Искам да изкажа благодарности на Иван Попов, който превърна хубавото ми комби в джип =)
                  Като разлика във височината аз по тези снимки я хващам като 4 cm., но без да имам никакви претенции за точност, тъй като преди лифта рулетката я държеше друг човек и не знам дали е държал под 90', но със сигурност е минимум 4 cm. Като возия на софийско градско, което си е 80/20 он/оф роуд усещането е супер, не усещам никаква нестабилност, а неравностите се поемат доста по приятно. Повъртях малко офроуд в Манастирски ливади и вече не задирам на места както преди. (Ако някой иска да си тества гумите за кал в Манастирски ливади има едни униКални коловози и едно мини блато, при интерес давам координати).


                  След повече каране и впечатления ще споделя пак.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5694533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5694534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:158.0 КБ
ID:5694535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5694536
                  Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                  Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                  Коментар


                  • #24
                    И отново да благодаря на Иван Попов, който след повдигането ми помогна и при дооборудването на жипката, а именно два автоматични хъба, и четири АТ гуми с размер 245/70/16. Въпросните гуми пасват много добре и усещането при каране стана още по-приятно както на пътя, така и изън него. От гумите дойдоха още три сантиметра повдигане и заедно с шестте от окачването клирънса се покачи общо с 9см.

                    Ето и още малко снимко по изпълнението:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5695184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5695185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5695186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5695187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05.jpg
Прегледи:1
Размер:217.6 КБ
ID:5695188Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07.jpg
Прегледи:1
Размер:184.6 КБ
ID:5695189Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06.jpg
Прегледи:1
Размер:267.7 КБ
ID:5695190
                    Последно редактирано от CarTest™; 17-12-15, 07:28.
                    Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                    Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                      Окачването на XL 7 и Гранд до 2005 г. е едно и също!!! Не знам защо ги дават различни 2003 и 2005. Правил съм и старата и с новото табло 2004 и не съм видял разлика освен в зацепването на предния диф. За турското съм писал и преди години, че няма гаранция от пропадане / свиване / на предните пружини за седмица след монтажа и изпускане на амовете . Едно "нашенско" окачване със задни пружини от Крън правени по турските, с нови газови амове с гаранция 1г. и монтаж излиза 1000 лв. и влизат гуми 245/70/16 без да закачат никъде и без да се реже нищо.
                      Ванка, какви пари са пружините от крън? С индивидуални поръчки става ли или трябва някаква групичка да се съберем?
                      Изпуснал съ мя тази информация, че има такива пружини.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #26
                        От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                        Забравих да спомена, че при напълно навит волан, говря за позицията, в която ако пуснете волана, той се връща сам с два сантиметра, предните гуми с размер 245/70/16 опират съвсем леко в шасито в задната си част. За мен това е напълно пренебрежимо, предвид че такава маневра се случва единствено на първа скорост и дори и човек да забрави, веднага се усеща и връща малко. Споделям тази информация за да няма неприятно учудени след подобен тунинг, но пак казвам, това въобще не е проблем.

                        Искам също да помоля Иван Попов да сподели, дали хъбовете изискват някаква поддръжка, като периодично смазване и ако да на какви километри и с каква смазка? Питам тук за да може и другите колеги, които нямат инфо по темата да прочетат.

                        Ето една снимка, на която се вижда къде се допират предните гуми:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5695211

                        както и снимки на задното удължено окачване, че на предишната не се вижда добре:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5695212 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5695213

                        Поздрави
                        Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                        Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                          Поздравлвния на теб колега и Иван Попов.И моя ХЛ си прашясва на двора и чака ,ама ти ме изпревари.Лятото като си дойда в БГ и аз ще я започвам играта.Доста инфо съм събрал и търся най-оптималния вариант,Има време до лятото,
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • #28
                            От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                            Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                            Окачването на XL 7 и Гранд до 2005 г. е едно и също!!! Не знам защо ги дават различни 2003 и 2005. Правил съм и старата и с новото табло 2004 и не съм видял разлика освен в зацепването на предния диф. За турското съм писал и преди години, че няма гаранция от пропадане / свиване / на предните пружини за седмица след монтажа и изпускане на амовете . Едно "нашенско" окачване със задни пружини от Крън правени по турските, с нови газови амове с гаранция 1г. и монтаж излиза 1000 лв. и влизат гуми 245/70/16 без да закачат никъде и без да се реже нищо.
                            Здравейте отново. Мина година и половина след като се възползвах от тази оферта и искам да споделя опит и мнение относно въпросното окачване.
                            Комплектът включваше:

                            - нови предни амортисьори
                            - нови подложки за предните оригинални пружини
                            - нови задни амортисьори (за Опел Омега)
                            - нови задни пружини от Крън

                            За по-малко от 1К градско каране и едно ходене до Мургаш задните пружини от Крън пропаднаха и ми бяха гаранционно подменени с втора ръка пружини от Мерцедес 124. Мога само да кажа, че съм много доволен от въпросните пружини, защото с тях се получи допълнителен лифт в задната част, което ми помага да не задирам буксата на кабелите на теглича на всяко едно по-стръмно спускане =) За съжаление при по-големи неравности, дори и преодолявани с минимална скорост има едно метално скрибуцане от пружините, но това си е бял кахър на фона на това, че са идеално високи и приятно твърди. Наистина съм много доволен от тези пружини! Те обаче, явно се оказаха прекалено твърди за амовете от Омега, които на свой ред след няма и месец изпуснаха. Тъй като имах чудесна комуникация с Иван, от когото купих освен окачването и някои и други аксесоари и направихме и някой друг бартер, му предложих да си доплатя амовете, въпреки че бяха още в гаранция и да ми постави някакви дето да е сигурно че са читави дори и да са по-скъпи. Доплатих мисля още 100 лева и получих ето тези, които "били за Чероки":

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:291.7 КБ
ID:5752994

                            Малко ме учуди нестандартната доработка, но си викам, ако заварката е направена добре, какво пък толкова. Ще ми се смеят по гумаджийниците, евентуално ще трябва да почерпя чичото на техническия преглед ако се усети и такива дреболии. Въпросът е да държат. Е да, ама издържаха около половин година, след което и те изтекоха. Съобщих за проблема, все пак си ги бях плащал отделно, но за повече от два месеца след това така и не бях отразен и реших да се заема сам със ситуацията. Все пак по празниците остава повече време, пък и смяната на амовете е почти като смяната на гумите Попрочетох по руските форуми отново (в предишни постове бях дал линк) и изборът беше между амове за 4Runner и Волга. Някои руснаци се оплакват, че тези за Волга много бързо омеквали, затова реших да се пробвам с такива за 4Runner. Тъй като те са малко по-дълги от оригиналните, сиреч с около 10 см. по-къси от колкото са необходими за тази ситуация отидох на стругар, който ми изработи едни удължители. (Благодаря на Жоро от Вакарел, който ми изработи детайлите баш по празниците.) Друга лека доработка се наложи при тампоните, малко рязане на външната част на тампоните и добавяне на 2 цола шайби. Втулките (тръбичките) ги взех от предишните амортисьори дето били за Чероки, които всъщност дори май не се оказаха и нови, защото като ги свалях ми направи впечатление, че са били сини и са изпръскани в черно.

                            Ето как седят новите амове за 4Runner с доработките:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:277.4 КБ
ID:5752995
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:246.7 КБ
ID:5752996

                            За момента колата се държи много стабилно, направих няколко разходки по Лозенска планина и по Балкана и няма никакъв проблем. Все пак рано е да се радвам, да видим дали и във времето нещата ще останат така.

                            Относно повдигането в сравнение с турското при мен предницата е около 3 см. по-ниска, но пък задницата е 3 см. по- висока. Ако човек може да си го позволи, може би добър вариант би бил, турската предница със задни пружини за 124. Ето как седи със задните пружини от 124-ка:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5752997
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:317.3 КБ
ID:5752998
                            Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                            Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                              Сложих и едни гуми за кал: BFGOODRICH MUD TERRAIN T/A KM2 LRC GO 104/101Q LT 235/70 R16, които не опират и не трият никъде. Предишните 245/70 R16 при крайно навит волан търкаха в рамата. Като височина предишните бяха останали с 6мм. грайфер и бяха точно толкова високи, колкото тези като нови.
                              Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                              Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Повдигане на Vitara XL-7 2005г.

                                @ dewey:

                                Здравей колега, не мога да ти отговоря на личното съобщение, защото ми казва, че ти е препълнена кутията, но реално не виждам причина да не ти отговоря тук:

                                Аз бях много учуден, че се стигна до тези премеждия, защото във форума Иван Попов има много добро име, и се води за едва ли не най-големия разбирач на Витарите. Оставм обаче с впечатлението, че може би още няма опит с XL-7иците, които са малко по-тежки. Явно на моята се учеше, ама му писна в един момент =)
                                Първоначално ми се стори много евтино 1000 лв. защото турският комплект без монтажа идва на 1660лв., ама в крайна сметка пък и 1100 лв. за едни предни амортисьори, едни подложки и едни пружини на старо също не е малко. Не знам как е с това турско от 4xfourart дето Иван вика, че омеква други викат че е ок. Зависи и колата за какво я приготвяш и какви гуми искаш да слагаш.

                                Аз лично вече с този опит, който имам ако сега трябва да започна бих си поръчал от турците предницата и бих си купил едни нови задни пружини за 124-ка и задни амове за 4Runner и бих се спазарил с някой сервиз да ми ги монтират, че за пружините си трябва стенд и клещи, не е като амовете да може човек на улицата с крика да си ги смени.

                                Поздрави
                                Grand Vitara XL-7 2.7 2005 (AT, LPG)
                                Forester 2.0 2009 (AT, LPG)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X