Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

    Здравейте,преди няколко дни видях това http://usamodelkina.ru/5784-samodeln...hod-parma.html и въпросът ми е следния,дали някой е правил подобно нещо в България,и ако е правил моля за съвети!Предварително благодаря на всички!

  • #2
    От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

    България няма много от терените, за които тази машина има смисъл.

    Коментар


    • #3
      От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

      Безмислена играчка . Чиста загуба на време и пари.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • #4
        От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

        Там в Перм хич даже не е безсмислена.

        Коментар


        • #5
          От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          България няма много от терените, за които тази машина има смисъл.
          E...все едно нищо не каза!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

            Аз мисля да направя такъв всеход за чистене на сняг и други цели!Като отзад мисля да монтирам багерна уредба като тази https://www.youtube.com/watch?v=HJdfRUJQId4 но без двигателя,като задвижването на хидравликата ще става посредством скоростна кутия от ГАЗ 53 самосвал!На нея си има и хидравлична помпа,крайният резултат ще бъде самоделен Бобкат!

            Коментар


            • #7
              От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

              Първоначално публикуван от cb maistor Преглед на мнение
              Аз мисля да направя такъв всеход за чистене на сняг и други цели!Като отзад мисля да монтирам багерна уредба като тази https://www.youtube.com/watch?v=HJdfRUJQId4 но без двигателя,като задвижването на хидравликата ще става посредством скоростна кутия от ГАЗ 53 самосвал!На нея си има и хидравлична помпа,крайният резултат ще бъде самоделен Бобкат!
              Няма ли да стане ако направо насадиш веригите на някоя стара кола за целта, а не да изграждаш цялата машина от нула ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

                Първоначално публикуван от cb maistor Преглед на мнение
                Аз мисля да направя такъв всеход за чистене на сняг и други цели!Като отзад мисля да монтирам багерна уредба като тази https://www.youtube.com/watch?v=HJdfRUJQId4 но без двигателя,като задвижването на хидравликата ще става посредством скоростна кутия от ГАЗ 53 самосвал!На нея си има и хидравлична помпа,крайният резултат ще бъде самоделен Бобкат!
                Амбициозни намерения, но на първо време реши дали ти трябва плавучест на машината - цялата конструкция на това което руснаците са направили се върти около способността му да плава. Ако не, конструкцията доста ще се опрости.

                Коментар


                • #9
                  От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

                  Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                  E...все едно нищо не каза!
                  Не се хаби ,нали не искаш БАН. Мнения трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

                    Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                    Безмислена играчка . Чиста загуба на време и пари.
                    Миналата зима, покрай снежните блокади, нямаше да е безмислена играчка си мисля! Няма по-проходимо мпс от тази лека,верижна машина!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

                      Няма нищо по-ужасно и безполезно от легнала по корем верижна машина. В сняг е и най-лесно да се случи.
                      Подобни обаче МПС-та биха били наистина полезни:



                      Това е и полезеният и иновативен ход в развитието на всъдеходната техника (в световен мащаб) развит от руснаците.
                      /+ "Витяза"! / .
                      Може да разгледате и на Гаргашьян машините - ударното строене на този тип машини в близките години тръгна именно от него.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

                        Гъсиницата си е гъсеница има нужда само от една лебедка за атв . Това като го гледам е не повече от 500 кила . Ако някои се навие да прави такова ще помагам с каквото мога .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

                          Много яка тема ,ще я следя с интерес!Като идея-по широки вериги като на снегоходите по пистите ,но не чак толкова.Едно време подкарвах на баща ми един булдозер ДТ-75 ,беше с широки блатни вериги и знам как минава през кал ,за сняг няма какво да говориме ,ако веригите имат площ достатъчна да задържи теглото на машината проблеми в снега не се очакват.Наистина някои верижни машни уяздват преспите и са до там ,но с тесни вериги и спрямо тях са много тежки.Миналата зима и аз гледах Фронтерата как върти и четирите 4х4 върху една преспа от стар сняг,аз бях отстрани и си гледах на първа бавна въртящи се гуми.Е излезна лесно с малко разриване под щита и гумите си хвана пътя.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

                            "всеход" би трябвало да означава "всъдеход" може би, или аз със варненския си провинциален диалект нещо бъркам....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Верижен всеход,някой правил ли е такова нещо?

                              Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                              Гъсиницата си е гъсеница има нужда само от една лебедка за атв . Това като го гледам е не повече от 500 кила . Ако някои се навие да прави такова ще помагам с каквото мога .

                              Здрасти,аз съм се наел да го правя,дори вече имам и донор за частите една бракувана Жигулета,но пък за сметка на това здрав двигател и трансмисия! Ще се наложи само да се сменят гумичките на клапаните защото е стоял дълго време двигателя без да е работил и най-вероятно са станали кокал,та за всеки случай ще ги сменя за да не пипа масло! Остана да намеря една раздатъчна кутия от Лада НИВА,а пък ако на някой му се намира раздатъчна кутия работеща от нива на сносна цена да пише на лично,ще се договорим! А за веригите чакам отговор от ТЕЦ-те за транспортна лента и се започва купона! Естествено ще има и снимков материал!
                              Последно редактирано от cb maistor; 18-10-15, 20:43.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X