Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

    Привет!

    Значи имам едно Балено 97-ма година 1,6 бензин. Вярно куче, вече много години носи службата. Заради проблеми със скоростната кутия се зарових в мобилето за употребявана и видях ,че се продават доста 4х4 варианти на части. След 2 - 3 ракии ми хрумна идеята дали мога на мойта машина да и боцна скоростна кутия, раздатка, диф, заден мост и т.н. за да я направя 4х4. Какво мислите по въпроса и изпълнимо ли е?


  • #2
    От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

    Всичко може зависи кой и защо, а трябва ли?

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

      Ще стане, особенно, ако е комби. Ако е седан, съм малко хикс, като гледам цените ще излезе около 1000лева без да плащаш труда за майсторите, с лек напън директно може да се вземе такова и другото докато умре. Да не говорим ще в странско може да излезе и под 1000евро, успех.

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Всичко може зависи кой и защо, а трябва ли?

        Питах тук-там и теоретично може. Кой - аз. Защо - ми няма точна формулировка - обичам си дъргела и тъй и тъй трябва да сменям скорости

        И ако теоретично може - фаза 2 - лек лифт защо - пак няма формулировка

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

          А не е ли около 3 пъти по-лесно да се намери заводски 4х4 екземпляр и да се потегне?

          Иначе ми е минавала подобна идея на мен с Рено Еспас 2 - 4х4 екземплярите са доста огрухани, включително двата които аз имам. Ама ми липсва излишно време.

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

            Иначе ей го твоя донор:
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=199342

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              А не е ли около 3 пъти по-лесно да се намери заводски 4х4 екземпляр и да се потегне?

              Иначе ми е минавала подобна идея на мен с Рено Еспас 2 - 4х4 екземплярите са доста огрухани, включително двата които аз имам. Ама ми липсва излишно време.
              По-лесно, да, по-евтино - не. До момента съм пуснал запитване за части и с труда съм на около 1000 лв. А си искам мойто Сузуки защото някога го купихме на 90 хил. км от швейцарец - беше идеално, изключая скоростите - теглило е огромна каравана. Тогава за 200 лв. ремонтираха кутията и вече 8 години е ток. Миналата година правих ремонт на главата (от простотия - беше останал без вода двигателя), та сега моторът е чук, газовата уредба е идеална (учаудващо за бг), окачването ми е на 2 години - Каяба, съединителят е на 1 година, всички простотии по окачване - шарнири, тампони и ела-ме-ритни са правени регулярно, последно през пролетта... Та затова колата си е ток в повечето възли и детайли, но ми се ще да се заиграем малко...

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

                Първо - 4х2 модела има ли тунел за кардана. Ако няма, "заигравката" отива към Кама Сутрата...

                И поглед от моята камбанария: въпреки многото плюсове, които има, моето сузи (4х4 , 98 година) неистово ме дразни с малоумните си предавателни числа на скоростната кутия. Първа скорост - прекалено бавна за движение (може би ако тръгна за гъби с него и да я ползвам някога). Втора - прекалено пък бърза. Отделно зверски голямата "оборотна дупка" в междинните обороти между двете. Всичко останало е чук.
                На моето му предстои смяна на окачване (най-вероятно заменено с регулируемо, "спортно") и оглеждах и аз за възможности да се повдигне. Няма смисъл от моя гледна точка - много разправия, малко ползи. Единствено може да експериментирам с малко по-голям размер гуми.

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

                  Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                  Първо - 4х2 модела има ли тунел за кардана. Ако няма, "заигравката" отива към Кама Сутрата...
                  Балено не знам ама Суифт има тунел.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Балено не знам ама Суифт има тунел.
                    След работа ще гледам, все ми се чини, че тоя тунел трябва да си го има - все пак на тая база от края на 90-те са Сузуки, Субару, Мазда и т.н. та по-логично и евтино е да си е заложено...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

                      Има тунел.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

                        И аз го взех моето балено на около толкова с счупена кутия.
                        И аз така - ремонт и до ден днешен върви.
                        Става всичко, особено ако си вземеш цял донор за да го правиш на едно.
                        След това - всичко непотребно на надин.
                        Баленото е с виско - това трябва да го знаеш.
                        Но като гледам мойто - 97 набор е от северна Италия го купих е доста зле с ламарините от долу.
                        Огледай го добре и твойто да не е залудо цялата работа.
                        Отвън мойто е перфе, но отдолу е доста тръгнало.
                        Та така, ако си мераклия скачай.
                        Но като гледам цените на втората употреба .... не знам.
                        Това упражнение го правих и с моя еспейс - беше V6 автомат а стана 4х4.
                        Но си е игра....
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

                          Тунел има, но не знам дали е достатъчен да побере кардан. При Синхро на VW коремите на 4х2 и 4х4 нямат нищо общо и трансформацията е голяма играчка. Не е невъзможна, но отнема много труд и време. Имаше тема в синхро раздела на ФВ форум, с много снимки за такава трансформация. Отделно, точно на Сузуки виското е по-калпаво и от това на Фрилендър, според мен е таралеж в гащите.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

                            Виското е калпаво, колкото на другите коли с виско-муфа, тоест когато му дойде времето. Предавателните числа на двете кутии са еднакви, и наистина са куци. Пета скорост им е проблем, има пластина която се износва на втората ос, здрава кола и дуракоустойчива, проста и ефективна, ремонтно и евтинопригодна, като всички японци гние от вътре на вън. Успех

                            Коментар


                            • #15
                              От: Suzuki Baleno - от 4х2 на 4х4?

                              То на Фрийлендъра не му е калпаво виското ами диференциалите които умират като блокира виското. На Еспас примерно пострадват гумите, защото диференциали и полуоси издържат над 100 хиляди км с напълно блокирало виско.

                              А как е на Сузуки?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X