Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация за мотор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Навигация за мотор.

    http://iskamgps.com/article/3573/GPS...-RAM-Bluetooth


    Искам да попитам за тази марка и модел, дали я е ползвал някой да даде някакво мнение защото, цената е доста примамлива в сравнение с гармините и том том и др навигации за мотори?

  • #2
    От: Навигация за мотор.

    Хъх.. има ли по-специална причина да избираш навигация специално направена за мотор?
    Аз проблемът го реших по следния начин - http://s12.postimg.org/fhno270oc/DSC06130aaa.jpg
    Понеже не се вижда добре - обикновена 5" китайска навигация за под 100 лева ( поддържа всякакъв софтуер ) + водонепроницаемо калъфче със стойка за кормило от лидл за 15 лева.
    Наистина друго си е навигацията да си е водоустойчива, с големи бутони и т.н. .. ама заслужава ли си разликата в парите?

    Коментар


    • #3
      От: Навигация за мотор.

      В ebay и другите сайтове за пазаруване е пълно с такива навигации на половин цена, разгледай и си избери оттам ако държиш да е "специално" за мотор. Тази която си показал е с нереално висока цена.

      Коментар


      • #4
        От: Навигация за мотор.

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        Хъх.. има ли по-специална причина да избираш навигация специално направена за мотор?
        Аз проблемът го реших по следния начин - http://s12.postimg.org/fhno270oc/DSC06130aaa.jpg
        Понеже не се вижда добре - обикновена 5" китайска навигация за под 100 лева ( поддържа всякакъв софтуер ) + водонепроницаемо калъфче със стойка за кормило от лидл за 15 лева.
        Наистина друго си е навигацията да си е водоустойчива, с големи бутони и т.н. .. ама заслужава ли си разликата в парите?
        Проблема е, че при силен и продължителен дъжд, ниска температура и влага близка до 100% на въздуха прозрачното прозорче на калъфа кондензира отвътре заради невъзможността ГПС-а да се охлажда и проветрява. В тази ситуация е невъзможно да се различи каквото и да е на екрана.
        За леко преваляване става.
        В зависимост от карането, една инвестиция във добър, водоустойчив гпс е напълно оправдана.
        Що се отнася до китайската машинка от линка, аз почти бях купил една такава, но в последствие се отказах заради не особено добрите отзиви в АДВ райдър. Ако все пак решиш да я взимаш, търси в Aliexpress, там са по $100.
        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

        Коментар


        • #5
          От: Навигация за мотор.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150725_122328.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5686421
          Koлеги аз използвам този варянт. Навигацията е обикновенна от лека кола. Калъфа съм го вземал отделно. Имам и един за продаване на каппа но ми дойде малак за навигацията и затова се продава. Ако някой има интерес да пише

          Коментар


          • #6
            От: Навигация за мотор.

            Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
            Проблема е, че при силен и продължителен дъжд, ниска температура и влага близка до 100% на въздуха прозрачното прозорче на калъфа кондензира отвътре заради невъзможността ГПС-а да се охлажда и проветрява. В тази ситуация е невъзможно да се различи каквото и да е на екрана.
            За леко преваляване става.
            Сигурно си прав. В румънско бяхме в облака няколко часа ( плътна мъгла.. и мнооого мокра ) и нямаше никакви проблеми.
            За мен лично това е неоправдана инвестиция - предпочитам да карам по карта и табели. ГПС-а го признавам само в градовете и когато има голяма база с ПОИ

            Коментар


            • #7
              От: Навигация за мотор.

              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
              Сигурно си прав. В румънско бяхме в облака няколко часа ( плътна мъгла.. и мнооого мокра ) и нямаше никакви проблеми.
              За мен лично това е неоправдана инвестиция - предпочитам да карам по карта и табели. ГПС-а го признавам само в градовете и когато има голяма база с ПОИ
              Така е, не винаги кондензира, всичко се свежда до параметрите и условия за достигане на Dew Point или точка на кондензация.
              На долната снимка съм хванал без да искам гпс-с в китайско калъвче след около час каране в пороен дъжд и температура около 50Ф
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:113b.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5686460
              The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

              Коментар


              • #8
                От: Навигация за мотор.

                А ако се сложи едно пакетче силикагел в калъфа, дали няма да помогне срещу конденза!?
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  От: Навигация за мотор.

                  Силика гел до колкото знам помага до момента, в който се "напои" и той, след това не върши никаква работа. Чул съм, че след това трябва да се суши при определена температура и определено време, за да му изкараш влагата. След тази процедура, дали ще е толкова полезен, не е ясно. Някой ако експериментира може да каже, т.е. почти за еднократна употреба.

                  Иначе по темата - ползвам си стар туристически GPS, на Garmin Colorado 300. Все още има карти за него, не ме е оствил никога, много надежден, но не го ползвам ежедневно. Вече няма стойка за него, държа го в раницата над резервоара, като му дам един път дестинация, после не ми трябва да ръчкам непрекъснато по него, т.е. не ми трябва тъч или други екстри.
                  Иначе хартиената карта и табелите са класика.
                  Последно редактирано от NiksZh; 14-10-15, 10:35.
                  LZ1NIM/P
                  B pos

                  Коментар


                  • #10
                    От: Навигация за мотор.

                    Първоначално публикуван от NiksZh Преглед на мнение
                    Силика гел до колкото знам помага до момента, в който се "напои" и той, след това не върши никаква работа. Чул съм, че след това трябва да се суши при определена температура и определено време, за да му изкараш влагата. След тази процедура, дали ще е толкова полезен, не е ясно. Някой ако експериментира може да каже, т.е. почти за еднократна употреба.
                    Е все пак се предполага че калъфа е херметичен и силикагела има за задача да обере само влагата затворена вътре при поставянето на устройството! Суши се на печка или електрически котлон!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Навигация за мотор.

                      Съжалявам - не мога да кажа нищо за конкретният модел.
                      За мотор или АТВ, ако става въпрос за редовна употреба и дълги трипове си трябва НАВИГАЦИЯ ЗА МОТОР.
                      Тези импровизации с водоудоустойчиви "гащи" и туристически GPS вършат работа за инцидентно ползване.

                      Моят съвет е да си дадеш време и да хвърляш по едно око в ебалник.беге
                      Изскачат моторджийски гармини (серията Zumo) за такива пари.

                      Не че величая марката а картите за нея.
                      Това е нещото, което изкарва гармин напред.
                      Иначе хардуера не блести с нещо незаменимо пред конкуренцията,
                      Марката наистина е по-скъпа отколкото би трябвало, не споря за това.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Навигация за мотор.

                        Добре де ..как ги виждате тези GPS-и. Аз имам Гармин Асус М10 /това е телефон и гпс в едно/ В кола на стойката веднага минава в режим ГПС и ми говори..нежно при рутиране. Взех го с мен в Турция / по островите/ но понеже нямам стойка за мотор го сложих на чантата на резервоара. Супер неудобно ми е да си навеждам главата и да се "зверя" какво сочи...щото не мога да чуя какво ми говори. ГПС за мотора трябва да е максимално високо , да си отклоняваш вниманието максимално малко и на 100% да го чуваш. Всичко друго си е направо опасно.Последните изследвания за ползването на ГПС в автомобил доказват , че увеличават с 25% риска от ПТП заради отклоняването на вниманието...А какво става за мотор!!!
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Навигация за мотор.

                          Аз нямам навик да "слушам" навигацията докато карам.
                          Хвърлям по едно око когато имам нужда.
                          Когато може.

                          Иначе - трудно се виждат наистина независимо от "космическите" гармински технологии при моторджийските устройства за липса на отблясъци.
                          ВетАр и мъгла!
                          Свети ли слънцето директно зад/над него ще видиш на щъркела бузите!

                          Не знам... За Xperia Z телефони примерно има АКТИВНИ стойки, които могат да се приспособят за кормило.
                          Това с някакъв хемороид софтуер като Sygic например може да се окаже "потентна" комбинация.
                          IPS матриците са сила в това отношение.
                          Аз обаче предпочитам устройства, които правят конкретно нещо.
                          Пък и нямам водоустойчива експерия... Но съм виждал такива решения и ми изглеждат като вършещи работа на базата на опита ми,
                          Малко изключение от "дедикейтнатите" дивайси.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #14
                            От: Навигация за мотор.

                            Един познат имаше Гармин зумо 550 или някакво подобно - моторджийски со все стойки и т.н. Ако не се лъжа гарминът даже имаше вход за телефон в него. ГПС-ът го връзваше със син зъб към каската и си слушаше навигацията, когато не слушаше мп3-ки или не говореше по телефона
                            И въпреки всичките тия шукарии, не веднъж сме навирали в на кучето гз именно по вина на гпс-а...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Навигация за мотор.

                              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                              Един познат имаше Гармин зумо 550 или някакво подобно - моторджийски со все стойки и т.н. Ако не се лъжа гарминът даже имаше вход за телефон в него. ГПС-ът го връзваше със син зъб към каската и си слушаше навигацията, когато не слушаше мп3-ки или не говореше по телефона
                              И въпреки всичките тия шукарии, не веднъж сме навирали в на кучето гз именно по вина на гпс-а...
                              Аз за това пусна ли рутиране проверявам целия маршрут на екрана!
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X