Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

    Здравейте, искам да си закупя джип 4x4 дълга база - ще се ползва за всекидневка, няма да ходи често по черни пътища, но ще изкачва асфалтирани баири, бюджета ми е 12к лева. Насочил съм се към Хонда CRV, Хюндай Santa Fe, Тойота Rav4, бензинов двигател - който ще се кара на газ. Моля за вашето мнение и препоръки!

  • #2
    От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

    Първоначално публикуван от bossa Преглед на мнение
    Здравейте, искам да си закупя джип 4x4 дълга база - ще се ползва за всекидневка, няма да ходи често по черни пътища, но ще изкачва асфалтирани баири, бюджета ми е 12к лева. Насочил съм се към Хонда CRV, Хюндай Santa Fe, Тойота Rav4, бензинов двигател - който ще се кара на газ. Моля за вашето мнение и препоръки!
    Щом гледаш газчица демек евтинийка не си за Хдай с неговия В6.
    Другите и двете стават за асвалт като че ли с лек превес ти давам за Хдата.
    Ако не друго малко по икономично ше е.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Щом гледаш газчица демек евтинийка не си за Хдай с неговия В6. ....
      Е, не е упоменато изрично, че разхода е от първостепенно значение. Аз мисля, че най-практичен за всекидневка би бил Санта фе поради най-големия вътрешен обем. Незнам как стоят нещата с Хонда, те обикновено имат разни фантастични начини за подреждане на седалките.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

        Няма да хваля моето гардже, защото не познавам другите две. От трите с най-малък вътрешен обем е Рав-ката. Не мога да кажа, кое от другите две е по-обширно вътре, но в CRV-то, при събрани задни седалки, съм качвал евро палет с машина на него висока 60 см. Направо с "мотокара". Седалките, не знам кое им е странно, освен че на 2-ра генерация CRV задните се местят напред за увеличаване обема на багажника. Това без да се сгъват. На някои CRV-та 1-ва ген. задните седалки се вдигат леко нагоре в задния край, и облегалката пада почти хоризонтално в багажника. Буташ облегалките на предните седалки назад и получаваш двойно легло.

        При така поставените условия, т.е. почти без условия, правиш по един тест драйв и на трите, и скачаш в това, което хареса съпругата ти

        п.п. В подразделите по марки има теми "Какво направих днес по ..." Хвърли едно око за трите коли, и горе-долу можеш да добиеш представа, какви неща най-често се ремонтират.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

          Благодаря за съветите! Да наистина газта е за икономичност иначе щях да гледам стар landcruiser или pajero 4.7l. За Хюндай ми споделиха че не се понася с газта, някакви виждания да имате по въпроса? Иначе чета и по подфорумите за моделите и трхните собствени форуми, но никой не е едни гърди на пред за RAV4 vvti 2.0l az-te двигател разбрах че е най добър.

          Коментар


          • #6
            От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

            Хондата също е капризна към газта. Трябва редовно да се прави реглаж на клапани. При втора генерация (след 2002) също имаше особеност с износване на валове мисля че. краси тук ще има повече информация.

            Коментар


            • #7
              От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

              За Rav4 знам със сигурност, че се газифицира успешно. Бюджета ти е на границата между стария и новия модел за всички марки. Ако 12 е тавана, гледай да не вземеш възможно най-евтиното от по-новите.

              Коментар


              • #8
                От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

                Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                ... При втора генерация (след 2002) също имаше особеност с износване на валове ...
                Доколкото знам, проблемът с износване на разпределителните валове се проявява само при двигателя с код К20А4. При К24, и останалите модификации на К20 няма данни за такъв проблем. Все пак това е от първите двигатели К-серия, оборудвани с i-vtec, т.е. явява се нещо като "детска болест", която в последствие е отстранена, включително и в А4.

                Няма точно определен момент, разбирай изминати километри, за проявяване на проблема. Причина за проблема, доколкото знам, е нещо по маслените канали, май беше широчината им. Това, съчетано с нередовна смяна на маслото и използване на неправилно такова, води до преждевременно износване на разпределителните валове. Значи, ако колата не е карана от някой пишман бой-рейсър, любител на високите обороти, ако е обслужвана навреме и с правилните консумативи, може и изобщо да не се появи този проблем. Просто при купуване на Хонда (не само CR-V), с код на двг К20А4, и съмнителни километри и сервизна история, трябва да се има едно на ум.

                п.п. Моето CR-V е 2003-а, и е с този двг, и в момента е на 136К км. Не съм отварял капака на клапаните, за да проверя състоянието на валовете, но да чукна на дърво, все още нямам симптоми за проблем с валовете.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #9
                  От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

                  Шевролет трейлблезер

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

                    За 10 к взимаш добър, не скъпа поддръжка и много коне

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda CRV, Toyota RAV4, Hyundai Santa Fe - кое да избера за покупка?

                      15/100 извън града. 20-25/100 в града газ

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X